icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آئودی مجوز تست خودروی پرنده ی خود را گرفت

آئودی مجوز تست خودروی پرنده ی خود را گرفت

comments 0 1397/4/4

یک نمونه ازاین خودروی پرنده آئودی با همکاری ایرباس تولید شده است

حتما در فیلم هایی که آینده را نشان می دهند خودروهای پرنده را دیده اید. حال نمونه ای از یک خودروی پرنده که در آینده به عنوان تاکسی استفاده خواهد شد تولید شده که قرار است در اینگولستاد آلمان پس از صدور مجوز توسط دولت این کشور برای اولین بار تست شود. دو شرکت خودروسازی آئودی و هواپیما سازی ایر باس با همکاری یکدیگر این خودروی دو نفره ی پرنده را طراحی نموده  اند و یک نمونه را هم به عنوان نمونه ی مفهومی برای تست تولید کرده اند که با سیستمی شبیه درون کارمی کند.

اگر تست ها با موفقیت پشت سر گذاشته شود ممکن است در آینده جاده های کشور آلمان بلا استفاده شوند! همچنین اجرای پروژه ی تاکسی های پرنده می تواند راه های بسیاری را برای پیشرفت تکنولوژی و صنعت این کشور باز کند و این مسئله  توسط مطبوعاتی دولت هم گزارش شده است.

به گفته ی دولت این کشور تاکسی های پرنده دیگر یک رویا و چشم انداز نیست و می توانند ابعاد جدید از حمل و نقل را ایجاد کنند. این تکنولوژی فرصت های بزرگی را در اختیار شرکت ها و استارت آپ های جدید که به دنبال بوجود آوردن چنین تکنولوژی به صورت عملی بودند می گذارند.

این خودروی مفهومی آئودی و ایر باس با نام پاپ آپ نکست (pop.up next) پیشتر رونمایی شده بود  و سیستم نیروی محرکه ی این کانسپت از 4 پروانه استفاده می کند و هر کدام 8 پره دارند که با موتور های 26 اسب  بخاری برقی به حرکت در می آیند و از باتری های 70 کیلووات ساعتی تغذیه می شوند.

در مجموع این خودرو در حال پرواز می تواند به حداکثر سرعت 214 کیلومتر بر ساعت برسد و نهایتا می تواند 50 کیلومتر بپیماید و بعد از آن باید فرود بیاید و به مدت 15 دقیقه شارژ شود.

مطمئنا آئودی تنها خودروسازی است که به صورت جدی در حال  سرمایه گذاری در خصوص خودروهای پرنده است. البته به تازگی دایملر نیز به ایین حوزه ورود کرده است و با شرکت های تکنولوژی محور در مسیر تولید ماشینکوپتر (!) وارد همکاری شده است.

به هر حال تکنولوژی با سرعت فزاینده ای در حال پیشرفت می باشد و مطمئنا نسل بعدی حمل و نقل شهری همین تکنولوژی یعنی خودروهای پرنده است.

user-img

نویسنده :

کسری اخوی

comments 0 1397/4/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط