icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آئودی Q5 پلاگین هیبریدی معرفی شد

آئودی Q5 پلاگین هیبریدی معرفی شد

comments 0 1398/3/1

آئودی طبق برنامه ریزی های اعلام شده خود در حال گسترش محصولات تمام الکتریکی  و نیمه الکتریکی خود است. این برند آلمانی پس از معرفی ای تورن کواترو و نسخه چینی Q2 L ای ترون ،نسخه پلاگین هیبریدی کراس اوور آئودی Q5 را نیز بصورت رسمی رونمایی کرد.

محصول جدید ژرمن ها که Q5 TFSI E Quattro نام دارد همچنان از پیشرانه بنزینی 4 سیلندر توربو 2.0 لیتری بهره می برد که دارای 248 اسب بخار قدرت و 370 نیوتن متر گشتاور می باشد.همراهی کننده این پیشرانه درون سوز یک پیشرانه الکتریکی با بیشینه قدرت 141 اسب‌بخار و بیشینه گشتاور 350 نیوتن‌متر است.با این وجود ،مجموع  قدرتی برابر با 369 اسب بخار  به چرخهای خودرو انتقال خواهد یافت  و این در حالی است که مجموع گشتاور این نیمه الکتریکی آئودی برابر با 500 نیوتن متر می باشد.

آئودی Q5 پلاگین هیبریدی با کمک مشخصات فوق قادر است در مدت زمان 5.3 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند و این شتاب را تا حداکثر سرعت 239 کیلومتر بر ساعت حفظ نماید.اعداد و ارقام اعلام شده برای یک کراس اوور نه چندن بزرگ بسیار ارزنده است.

افرادی که به دنبال خرید خودروهای پلاگ این هیبریدی هستند، مصرف سوخت در اولیت اول آنها قرار دارد. از این رو آئودی بیان کرده که Q5  کواترو در هر 100 کیلومتر سیکل ترکیبی تنها به 2.1 لیتر بنزین نیاز دارد و در هر کیلومتر تنها 46 گرم کربن دی اکسید از اگزوز آن خارج می‌شود. این خودرو در حالت تمام الکتریکی هم قادر به پیمودن بیشینه مسافتی فراتر از 40 کیلومتر در سیکل واقعی است. ضمن اینکه در حالت تمام الکتریکی این آئودی خوش استایل قادر به دست یافتن به بیشینه سرعت 135 کیلومتر بر ساعت است.

خودروی یاد شده برای تامین نیروی پیشرانه الکتریکی به پکیج باتری های 14.1 کیلو وات ساعتی مجهز شده است که در کف فضای بار خودرو تعبیه شده است.باتری های فوق با شارژر های 400 کیلوات ساعتی حدود دو ساعت و نیم زمان نیاز دارند تا شارژر گردند اما با شارژرهای خانگی این زمان به 6 ساعت افزایش خواهد یافت.

ظاهر این خودرو جدید آئودی تفاوت چندانی با نسخه بنزینی آن ندارد و تنها وجه تمایز آن نشان 55 TFSIe در پشت خودرو و در اضافه برای پورت شارژ است. نشان Quattro نصب شده در پشت خودرو بدین معناست که همچنان با یک خودروی تمام چرخ محرک رو به رو هستیم که قادر است شرایط جاده را به طور خودکار اسکن کند، ضمن اینکه در حالت‌های کم فشار، جعبه دنده هفت سرعته اس ترونیک این خودرو قادر است که مانع ارسال قدرت به محور عقب شود و تمام قدرت به منظور بهینه‌تر شدن مصرف سوخت، به محور جلو منتقل می‌شود.

آئودی Q5 با قیمت پایه 67 هزار 400 دلار از سه ماه سوم سال جاری وراد بازار خواهد شد.

 

برچسب ها:

آئودیآئودی Q5audi
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/3/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط