icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آشنایی با جسی کومس فقید،سریعترین بانوی جهان

آشنایی با جسی کومس فقید،سریعترین بانوی جهان

comments 0 1399/4/9

معمولا وقتی صحبت خودرو و رکورد های خودرویی می شود بی اختیار به یاد مردان بزرگی چون شوماخر وغیره خواهیم اتفاد. اما هستند زنانی که پا به پای مردان در خطرناکترین مسابقات اتومبیل رانی جهان شرکت می کنند و دارای رکورد های باور نکردنی هستند.جسی کومس یکی از این موارد است.

جسی کومس (Jessi Combs) راننده حرفه‌ای مسابقات و شخصیتی تلویزیونی سال پیش و هنگام تلاش برای ثبت رکورد جهانی سرعت توسط بانوان جان خود را از دست داد. آخرین رکورد دراین‌باره به سال ۱۹۷۶ بازمی‌گردد که توسط کیتی اونیل ثبت شده است. او قبلاً سریع‌ترین بانوی سوار بر وسیله‌ای چهار چرخ بوده و سرعت ۶۴۰.۵ کیلومتر در ساعت را در سال ۲۰۱۳ ثبت کرده اما هدف نهایی کومس رسیدن به عنوان سریع‌ترین بانوی روی زمین بوده است.

خانواده او پس از تصادف هولناک کومس با خودروی جت ۵۲ هزار اسب بخاری گفتند: “قابل‌توجه‌ترین آرزوی جسی تبدیل شدن به سریع‌ترین بانوی روی زمین بود آرزویی که او از سال ۲۰۱۲ به دنبالش بود.” هم‌اکنون آرزوی او به واقعیت بدل شده است.

سال پیش گفته شد که رکورد سرعت کومس پس از تصادف در رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است. هم‌اکنون رکوردهای جهانی گینس تائید کرده دست‌یابی کومس به سرعت متوسط ۸۷۴.۳۳ کیلومتر در ساعت طی دو تلاشش پیش از تصادف ثبت شده و بنابراین او سریع‌ترین بانوی روی زمین است. او در دو تست خود به سرعت‌های ۸۲۹.۳۵ و ۸۸۲.۶۱ کیلومتر در ساعت دست یافت اما رکوردی که ثبت شده متوسط این دو بود. این آمار و ارقام باعث می‌شوند بوگاتی شیرون با سرعت ۴۲۰ کیلومتر در ساعتی خودرویی کند به نظر برسد.

همان‌گونه که گفته شد کومس توانسته رکورد سال ۱۹۷۶ کیتی اونیل را با یک خودروی سه چرخ بشکند. در واقع کومس اولین بانویی است که توانست طی بیش از ۴۰ سال گذشته رکورد جدیدی را در این زمینه به دست آورد.

کومس همچنین در مسابقه باجا ۱۰۰۰ نیز حضور داشته و اولین بانویی است که در رویداد پادشاه هامرها برنده شده است. موزه خودرویی پترسون به منظور گرامیداشت یاد و خاطره او سال پیش نمایشگاهی برگزار کرد و موتورسیکلت‌ها و خودروهای شخصی او را به نمایش گذاشت.

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/9
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط