icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آشنایی با 10 خودرویی که با گذشت یکسال کمترین افت قیمت را دارند

آشنایی با 10 خودرویی که با گذشت یکسال کمترین افت قیمت را دارند

comments 0 1398/11/27

در خرید خودروی دست دوم همیشه این جذابیت وجود دارد که قیمت آن نسبت به نسخه صفر افت قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است که این اتفاق معمولا با خروج خودرو از درب نمایندگی خواهد افتاد. اما باید بدانید همیشه اینچنین نیست و برخی از خودروها وجود دارد که دارای افت قیمت بسیار پایینی هستند.

در همین ارتباط، IseeCars مطالعه‌ای انجام داده و پس از تحقیقات گسترده روی بیش از 6 میلیون خودروی نو و کارکرده که بین آگوست 2019 تا ژانویهٔ 2020 فروخته شده‌اند، خودروهایی که بعد از یک سال کمترین استهلاک و افت قیمت دارند را مشخص کرده است. به‌طور متوسط، یک خودروی نو پس از یک سال استفاده 20 درصد از ارزش اولیهٔ خود را از دست می‌دهد اما طبق تحقیقات IseeCars، خودروهایی هستند که اُفت قیمت آن‌ها بسیار کمتر از این است. لیست این خودروها را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

10- دوج چارجر

10- دوج چارجر

اُفت قیمت پس از یک سال: 13.9 درصد

این لیست با دوج چارجر آغاز می‌شود که ارزش یک نمونهٔ دست‌دوم یک سال کارکردهٔ آن 13.9 درصد کمتر از نمونهٔ صفرکیلومتر است. این یعنی ارزش چارجر پس از یک سال مالکیت 4,097 دلار کاهش پیدا می‌کند. البته IseeCars کل خانوادهٔ چارجر را در این رتبه قرار داده و بنابراین مشخص نیست که آیا مدل‌هایی مثل هلکت نسبت به نسخه‌های ضعیف‌تر ارزش خود را بهتر حفظ می‌کنند یا بدتر.

 

9- هوندا ریج‌لاین

9- هوندا ریج‌لاین

اُفت قیمت پس از یک سال: 13.8 درصد

پیکاپ میان سایز هوندا ریج‌لاین پس از یک سال استفاده 13.8 درصد از ارزش اولیهٔ خود را از دست می‌دهد که این معادل اُفت قیمت 4,663 دلاری است. هوندا با اضافه کردن گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک و درهای عقبی که بیشتر باز می‌شوند، این پیکاپ را برای مدل 2020 ارتقاء داده است.

 

8- هوندا آکورد

8- هوندا آکورد

اُفت قیمت پس از یک سال: 13.7 درصد

رتبهٔ هشتم این لیست هم به یک هوندای دیگر رسیده است. این سدان میان سایز بعد از یک سال استفاده 13.7 درصد معادل 3,177 دلار از ارزش اولیهٔ خود را از دست می‌دهد. آکورد در سال 2019 یازدهمین خودروی پرفروش بازار ایالات‌متحده لقب گرفت.

7- شورلت کوروت

7- شورلت کوروت

اُفت قیمت پس از یک سال: 13.6 درصد

نسل هشتم شورلت کوروت به‌زودی راهی نمایندگی‌های فروش می‌شود اما کسانی که هنوز هم خواهان کوروت C7 هستند بهتر است نمونه‌های صفرکیلومتر آن‌را خریداری کنند زیرا با توجه به تخفیف‌های زیادی که برای آن در نظر گرفته شده، قیمت یک C7 نو با یک نمونهٔ یک سال کارکرده تفاوت چندانی ندارد چراکه این خودرو بعد از یک سال استفاده تنها 13.6 درصد معادل 8,113 دلار از ارزش اولیهٔ خود را از دست می‌دهد.

6-سوبارو کراس‌تِرک

اُفت قیمت پس از یک سال: 13.1 درص

از ارزش اولیهٔ سوبارو کراس‌ترک بعد از یک سال استفاده 13.1 درصد یا 3,138 دلار کاسته می‌شود. به گفتهٔ IseeCars، رتبهٔ بالای این کراس‌اوور کامپکت ژاپنی در این لیست از کمبود عرضه در سال 2019 و تقاضای زیاد برای نمونه‌های دست‌دوم کم‌کار آن ناشی می‌شود.

 

 

 

5- هوندا فیت

5- هوندا فیت

اُفت قیمت پس از یک سال: 12.5 درصد

هوندا سلطان این لیست است و رتبهٔ پنجم را هم با مدل فیت از آن خود کرده است که بعد از یک سال استفاده، 12.5 درصد معادل 2,111 درصد از ارزش اولیهٔ خود را از دست می‌دهد. نسل جدید این هاچ‌بک ژاپنی نیز به‌تازگی معرفی شده و برای مدل 2021 راهی بازار ایالات‌متحده خواهد شد.

4- هوندا سیویک هاچ‌بک

4- هوندا سیویک هاچ‌بک

اُفت قیمت پس از یک سال: 11.9 درصد

آخرین نمایندهٔ هوندا در این لیست سیویک هاچ‌بک با 11.9 درصد یا 2,704 دلار اُفت قیمت در طول یک سال استفاده است. به گفتهٔ مدیرعامل IseeCars، شهرت هوندا در قابلیت اطمینان و هزینه‌های نگهداری کمتر از میانگین به افزایش تقاضا برای محصولات آن در بازار خودروهای دست‌دوم کمک کرده است.

3- شورلت تراورز

3- شورلت تراورز

اُفت قیمت پس از یک سال: 11.7 درصد

کراس‌اوور فول سایز شورلت تراورز که جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است، دومین نمایندهٔ شورلت در این لیست محسوب می‌شود. این کراس‌اوور آمریکایی در طول یک سال 11.7 درصد معادل 4,198 دلار از ارزش اولیهٔ خود را از دست می‌دهد. نسل جدید تراورز در بازار خودروهای دست‌دوم از فروش خوبی برخوردار است.

2- فورد رنجر

2- فورد رنجر

اُفت قیمت پس از یک سال: 11.4 درصد

فورد رنجر که در کنار هوندا ریج‌لاین دومین پیکاپ این لیست محسوب می‌شود، ارزش واقعاً بالایی دارد زیرا پس از یک سال از پولی که خریداران در ابتدا برای آن داده‌اند تنها 11.4 درصد معادل 3,716 دلار کاسته می‌شود. به گفتهٔ IseeCars، تعداد محدود نمونه‌های کارکردهٔ رنجر دلیل اصلی این موضوع است.

 

1- تسلا مدل 3

1- تسلا مدل 3

اُفت قیمت پس از یک سال: 5.5 درصد

تسلا مدل 3 با اختلاف بسیار زیادی نسبت به دیگر خودروهای این لیست در جایگاه نخست قرار گرفته است. این سدان الکتریکی پس از یک سال استفاده تنها 5.5 درصد معادل 2,529 دلار از ارزش اولیهٔ خود را از دست می‌دهد زیرا نمونه‌های کارکردهٔ زیادی از آن در بازار وجود ندارد و از سوی دیگر تعداد کسانی که خواهان یک مدل 3 دست‌دوم هستند نیز زیاد است.

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط