icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آلینو آرکانوم با هایپرکاری برقی 5،221 اسب بخاری وارد رقابت خواهد شد

آلینو آرکانوم با هایپرکاری برقی 5،221 اسب بخاری وارد رقابت خواهد شد

comments 0 1397/4/15

این کمپانی بلغارستانی در سال 2015 تأسیس شده است و قرار است به عنوان اولین محصول خود این خودروی بسیار قدرتمند را عرضه کند

پیش روی خودروهای سوپر اسپرت برقی قدرتمند یک هایپرکار دیگر به نام آلینو آرکانوم که به معنی راز بیگانه (alien) می باشد که البته باید گفت شرکت تولید کننده ی آن چندان سابقه ی پر باری ندارد و فقط سه سال فعالیت داشته است. این خودرو دو درب و دو نفره روباتیک با پیشرانه ی برقی می باشد که محصول کشور بلغارستان است و ادعا می کند که از "تکنولوژی بیگانگان در آینده" استفاده می کند! و در نوع خود خاص و منحصر به فرد محسوب می شود.

اولین تولید این شرکت برقی براساس قدرت به چهار نسخه تقسیم می شود که مدل پایه دارای 2،610 اسب بخار دارد و یک پله بالاتر 3،482 و 4،351 اسب بخار و در نهایت 5،221 اسب بخار به عنوان قدرتمند ترین نسخه و پرچمدار آلیانو به حساب می آید. عدد شتاب هنوز مشخص نیست اما ادعای این شرکت نوید حداکثر سرعت 488 کیلومتر بر ساعت را می دهد.

این خودرو در سه مدل عرضه می گردد، SRT (خیابان)، TRC (پیست) و RCE (مسابقه). این سه نسخه در تمام مسائل دینامیکی اساسی مشابه هستند و در برخی مشخصات و استانداردها تفاوت دارند. همچنین این شرکت بیان می کند که که محصول اسپرتش در برخی المان ها شباهت های بسیاری با دسته ی LMP1 حاضر در مسابقات 24 ساعته ی لمانز دارد و هنگامی که مجوز برای حضور خودروهای برقی در این مسابقات صادر شود  آلینو آرکانوم می تواند به رقابت در این تورنومنت بپردازد.

به گفته ی مؤسس و مدیر عامل این شرکت، احمد مرکو، آلیانو آرکانوم یک هایپرکار تمام برقی از آینده  است که از نظر فنی دارای برتری های فوق العاده ای می باشد که در DNA این برند نحفته شده است. این خودرو اولین تولید ما خواهد بود که بیانگر مأموریت ما یعنی تولید هایپرکارها با تکنولوژی بیگانگان می باشد که از آینده به حال آمده است. آلینو آرکانوم از هیچ قانونی پیروی نمی کند بلکه آن ها ارتقا می دهد که در نتیجه ی آن لذت فوق العاده از رانندگی حاصل می شود.

سیستم تولید و انتقال قدرت این خودرو که به "منبع تولید قدرت برقی مستقیم" شناخته می شود با توجه به نسخه تا 6 موتور برقی برای هر چرخ! یافت می شود و این بدان معناست که در بالاترین مدل آلیانو با کد RP5 که 5،221 اسب بخار قدرت دارد 24 موتور الکتریکی یافت می شود که هر کدام جداگانه کنترل می گردد.

به گفته ی مدیر عامل این شرکت اولین خودروی آن ها بدون شک سریع ترین و قدرتمندترین هایپرکار در دنیا خواهد بود که از تکنولوژِی های منحصربه فردی بهره خواهد برد.

یکی از این تکنولوژی ها سیستم تعلیق روباتیک می باشد که در کنار تجهیزات و سیستم های تقویت شده به تناسب شرایط و با استفاده از بازوها واهرم ها تعادل خودرو را کنترل می کنند و هرچرخ به صورت جداگانه کنترل می شود. ترمزهای این خودرو نیز علاوه بر ترمزهای هیدرولیکی معمول دارای یک سیستم مغناطیسی احیا کننده ی قدرت و باز هم یک روبات ترمزکننده با فشار هوا تعبیه شده است و به صورت سفارشی یک ترمز با چتر هم در عقب نسب می شود.

آلیانو اعلام کرده است تولید هر خودرو بعد از هر سفارش آغاز می شود و علاقه مندان می توانند از همین حالا با قیمت پایه ی 878 هزار دلار این خودرو را سفارش دهند که در بالاترین مدل یعنی RP5 این رقم به 1،755،000 دلار می رسد. زمان تحویل این سفارشات نیز 18 تا 30 ماه بسته به سفارش مشتریان برآورد شده است.َ

user-img

نویسنده :

کسری اخوی

comments 0 1397/4/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط