icon-sign ورود / ثبت نام
t
journal icon
مجله ماشین آموزش پارک دوبل

آموزش پارک دوبل

comments 0 1397/9/21

پارک دوبل یکی از مهمترین مهارت های رانندگی بر شمرده می شود که بدون آن گرفتن گواهینامه مقدور نیست. برخی این مهارت را بصورت ذاتی دارند و برخی برای یک پارک دوبل ساده دقیق زیادی را صرف می کنند و این در حالی است که دیگران به منظور تفریح نظاره گر راننده می باشند.

پارک دوبل از آنجایی برای برخی مشکل است که زاویه چرخش فرمان با مسیر حرکت خودرو در هنگام دنده عقب رفتن متفاوت است و رانندگان نه چندان خبره را دچار سرگردانی می کند. همچنین زمان چرخاندن فرمان ،حفظ فاصله خودرو تا جدول بسیاری و موارد دیگر  می تواند معیار اندازی گیری یک پارک دوبل دقیق باشد.

در مقاله پیش رو ما به منظور آموزش پارک دوبل سه اینفوگرافی تهیه کردیم که براحتی آموزش می دهد که رانندگان تازه کار چگونه می توانند یک پارک دوبل بدون عیب و نقص را انجام دهند. همانطور که توضیح داده شده مهمترین مرحله در پارک دوبل زمانی است که راننده باید فرمان خودرو را تا حد معینی بچرخانده که در اصطلاخ عموم گفته به آن گفته می شود شکستن فرمان. اینفوگرافی های ذیل توسط موسسه T W White & Sons بریتانیا تهیه شده است.

آموزش پارک دوبل

بطور کلی برای یک پارک دوبل مناسب باید عقب خودروی خود را با عقب خودرویی که می خواهید پشت سر آن پارک کنید کاملا در یک راستا قرار دهید. سپس به آرامی فرمان را به سمت جدول بچرخانید تا گوشه سمت چپ ماشین پشت سری در آینه  وسط خودروی شما پدیدار شود. در این هنگام فرمان کاملا در جهت خلاف قبلی بچرخانید و  دنده عقب حرکت نمایید.

آموزش پارک دوبل

این عمل را باید بارها و بارها تکرار نمایید تا بصورت حسی دریابید که چه زمانی باید فرمان خودرو را سمت جدول و چه زمانی در خلاف جدول بچرخانید. بطور کلی رانندگان متبحر این اعمال فوق را انجام نمی دهند و بنا بر غریزه خود براحتی خودرو را مابین دو خودرو دیگر پارک دوبل می کنند.

آموزش پارک دوبل

برچسب ها:

آموزشی
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/9/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط