icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آیا اولین شاسی بلند لوتوس را در نمایشگاه شانگهای خواهیم دید

آیا اولین شاسی بلند لوتوس را در نمایشگاه شانگهای خواهیم دید

comments 0 1398/1/25

لوتوس بعنوان یکی از برند های اصیل انگلیسی به تازگی در صفحه فیس بوک خود ویدئویی بسیار کوتاهی را منتشر کرده که نشان می دهد قرار است در 16 آوریل محصولی جدیدی رونمایی کند. البته این تصویر فقط تاریخ مورد نظر را در پس زمینه ای از دود زرد به نمایش گذاشته و مشخص نیست که محصول جدید این برند چه چیزی است.اما برخی احتمال ها هر چند اندک نشان می دهد شاید در نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 شاهد اولید شاسی بلند لوتوس باشیم.

حدس و گمان ما به این دلیل است که جیلی بعنوان مالک اصلی لوتوس عنوان کرده بود در آینده برای معرفی یک شاسی بلند اسپورت برنامه های در نظر دارد .ظاهرا قرار است این محصول جدید از فناوریی های نوین ولوو یا یکی از زیر مجموعه های جیلی  بهره ببرد. اما آخرین اطلاعات موجود نشان می دهد که جیلی و زیر مجموعه هایش تا عرضه این خودرو فاصله بسیار زیادی دارند و نمی توان بزودی انتظار داشت که اولین شاسی بلند لوتوس را مشاهده کنیم.

پس اگر این محصول جدید لوتوس یک شاسی بلند نیست ،چه چیز دیگر می تواند باشد. برای جواب به این سئوال دو سناریو موجود است.سناریو اول ارائه یک هایپر کار قدرتمند الکتریکی کانسپت  از سوی لوتوس خواهد بود که قرار است توسط همکاری لوتوس و شرکت ویلیامز توسعه داده شود. اطلاعات نشان می دهد این پروژه که با کد امگا شناخته می شود خودرویی تمام الکتریکی خواهد بود که تمامی چرخها به یک موتور مجهز خواهند شد تا پرفورمنس خودرو در حد یک هایپر کار افزایش یابد. ظاهرا قرار است این خودرو با محصولاتی نظیر استون مارتین واکری به رقابت بپردازد.اما باز هم اطلاعات موجود می گوید که لوتوس تا عرضه چنین خودرو فاصله بسیار دارد.

اما سناریو دوم که محتمل تر به نظر می رسد معرفی یک خودروی اسپورت کوچک و چابک نظیر مدل لوتوس اورا می باشد چرا که ماه گذشته فیل پاپام مدیر لوتوس در خصوص خودرویی جدید بر معماری فعلی این شرکت صحبت به میان آورده بود. وی اشاره کرده بود که این محصول جدید دارای عملکرد استثنایی است و کارایی بیشتری برای کارها روزمره دارد.در حقیقت لوتوس قصد دارد این خودرو برای پر کردن  شکاف بین محصولات فعلی و محصولات آینده خود رونمایی کرد.

در هر صورت هنوز ما دقیقا نمی دانیم که لوتوس قرار است در نمایشگاه شانگهای 2019 چه چیزی را رونمایی کند و برای اطلاع از آن باید تا سه شنبه همین هفته منظر بمانیم

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط