icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آیا داستر شبیه فورد موستانگ است

آیا داستر شبیه فورد موستانگ است

comments 0 1397/7/19

داستر خودروی اقتصادی که در بیشتر بازارهای دنیا به فروش خوبی دست یافته اما در کشورهای پیشرفته دنیا نظیر آمریکا از این خودرو بعنوان محصولی مربوط به دهه های گذشته یاد می کنند.داستر کراس اور ارزان قیمت و کاربردی است که توسط داچیا رومانی تولید می گردد. این خودرو بعنوان پرچمدار محصولات این برند برشمرده می شود که نسخه جدید آن نامزد برترین خودروسال 2019 نیز شده است.

رنو داستر 2019

اما داستر را نباید خودروی پرفورمنس و اسپورت دانست بلکه این کراس اور اروپایی محصولی کاملا اقتصادی و سنتی است که از مزایایی نظیر کابین بزرگ و جادار و پیشرانهای مقرون به صرفه بنزینی و دیزلی بهره می برد.اما سئوال این است که  داچیا ارزان قیمت غیر پرفورمنس می تواند وجه شباهتی با فورد موستانگ داشته باشد.این سئوال را اگر از رنو بعنوان مالک داچیا بپرسید قطعا می گوید بله این خودرو بسیار شبیه فورد موستانگ است.

رنو داستر 2019

رنو که حدود دو دهه پیش با سرمایه گذاری گسترده ای نسبت به نجات این برند اقدام نمود عقیده دارد داستر برای داچیا به مانند موستاگ برای فورد است.به عباراتی همانطور که موستانگ نمادی از فورد محسوب می گردد داستر نیز به عنوان محصولی نمادین برای داچیا محسوب می گردد. این طرز تفکر در مصاحبه اخیر مدیر طراحی رنو ،لارنس ون دن آکر با اتوکار نمایان شده است . او در این مصاحبه گفت:داستر برای داچیا مانند فورد برای موستانگ است.داچیا  محصولی نمادینی است که نقشی پررنگتر از خود برند را دارد.

رنو داستر 2019

برای اثبات این موضوع کافی است بدانید داچیا در سال گذشته 460 هزار دستگاه را بفروش رساند که 145682 دستگاه آن مربوط به داستر بوده است.در سال جدید نیز این کراس اور داچیا تعداد 130885 را بفروش رسانده که نشان از ادامه موفقیت داستر دارد.

رنو داستر 2019

داچیا در ابتدای ماه جاری از نسخه جدیدتر داستر رونمایی کرد که به پیشرانه 1.3 لیتری توربو مجهز بود . این پیشرانه جدید که توسط دایلمر توسعه داده شده است از قدرتی برابر با 130 و 150 اسب بخار برخوردار است. علاوه بر پیشرانه‌ی جدید، داستر از سیستم اطلاعات سرگرمی ارتقا یافته با پشتیبانی از اندروید اتو و اپل کارپلی سود می‌برد.

بهتر است ببینید:

تست آفرود رنو داستر 2019

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/7/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط