icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آیا سانروف های مرسدس بنز منفجر می شوند؟

آیا سانروف های مرسدس بنز منفجر می شوند؟

comments 0 1399/4/11

ماجرا انفجار سانروف ها به یک معضل همه گیر برای بسیار از خودروسازان تبدیل شده و اینبار این مشکل دامان مرسدس بنز را نیز گرفته است.

گفته می‌شود مالک یک دستگاه شاسی‌بلند مرسدس ML350 2015 که البته در حال حاضر با نام مرسدس بنز GLE کلاس شناخته می‌شود علیه این خودروساز شکایت کرده و خواهان پرداخت غرامت ۲۰۰ میلیون دلاری شده است. او می‌گوید این شرکت خودروهایش را با سانروف هایی که در نهایت منفجر می‌شوند فروخته است. این فرد مدعی است خواهرش در حال رانندگی با شاسی‌بلندش در ماه مارس بوده که سانروف بدون هرگونه هشداری شکسته و تکه‌تکه می‌شود. او در یک روز آفتابی و با سرعت زیر ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در حال رانندگی بوده است.

 

راننده ناگهان صدایی شبیه شلیک شات گان را داخل خودرو شنیده و خودرو را نگه داشته تا بفهمد ماجرا چیست. درحالی‌که هیچ‌گونه آسیب خارجی وجود نداشته شیشه سانروف پانورامیک شکسته و صندلی عقب پر از شیشه بوده است.

در این شکایت ادعا شده این سانروف های شیشه‌ای بزرگ نیازمند مهندسی و استحکام بسیار دقیق هستند تا امن بمانند. شاکی می‌گوید مرسدس نتوانسته این استانداردها را رعایت کند. افراد دیگری هم می‌گویند با ترکیدن سانروف ترسیده‌اند.

 

نیازی به گفتن نیست که ترکیدن سانروف می‌تواند حواس راننده را به شدت پرت کند و این هم یک نگرانی ایمنی دیگر است. علیرغم این موضوع مرسدس اقدام به فراخوان محصولات یاد شده نکرده است. در واقع حتی ژرمن‌ها درباره احتمال شکستن سانروف ها به مالکان هشدار هم نداده‌اند.

برخی مالکان به شدت شکایت خود را دنبال می‌کنند اما مرسدس به آن‌ها پیشنهاد غرامت ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلاری داده است. تعویض سانروف شکسته هزینه‌ای تا ۲ هزار دلار در بر دارد اما گفته می‌شود هزینه برخی خودروها به ۹ هزار دلار هم رسیده است.

برچسب ها:

بنزمرسدس بنز
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/4/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط