icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آیا شاهد شورولت کامارو الکتریکی خواهیم بود؟

آیا شاهد شورولت کامارو الکتریکی خواهیم بود؟

comments 0 1398/5/6

این روزها اخبار پیرامون شورولت کامارو بعنوان یکی از نمادین ترین ماسل کارهای آمریکایی بسیار شنیده می شود. چندی پیش خبری بصورت غیر رسمی منتشر شد که جنرال موتور قصد دارد در صورت عدم موفقیت نسخه فیس لیفت این خودرو ،از سال 2023 برای همیشه شورولت کامارو را از خط تولید خود خارج کند.حال نیز دوباره اخبار تایید نشده دیگری به گوش می رسد که این برند آمریکایی برای احیا کامارو قصد دارد نسخه هیبریدی آن را به بازار عرضه نماید.  البته سخنگوی شورلت در رابطه با این شایعه گفته است ما خود را در مورد محصولات آینده درگیر شایعات نخواهیم کرد.

پایهٔ اولیهٔ این گمانه‌زنی، انتقال مهندس «Al Oppenheiser» از رهبری تیم کامارو به سرپرستی بخش توسعهٔ محصولات الکتریکی جنرال موتورز است؛ بنابراین ازآنجایی‌که وی در حال حاضر اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی ساخت یک خودروی عملکردی خوب دارد، این احتمال مطرح شده که Al Oppenheiser می‌تواند این استعداد را با ساخت یک خودروی الکتریکی اسپرت ترکیب کند که می‌تواند نام کامارو روی آن گذاشته شود. البته وی در ژانویهٔ امسال کار خود را در تیم الکتریکی جنرال موتورز آغاز کرده و بنابراین اگر این شایعات درست باشند، کاماروی الکتریکی هنوز چندین سال تا رسیدن به خط تولید فاصله دارد.

همانطور که در ابتدای این نوشتار اشاره شایعه ای در خصوص حذف کامارو از سبد محصولات جنرال موتورز تا سال 2023 به گوش می رسد لذا اگر این کمپانی قصدارائه نسخه هیبریدی یا الکتریکی این خودرو هم داشته باشد ،چند سالی شاهد غیب کامارو در بازار خواهیم بود. از سوی دیگر، در نمایشگاه سمای امسال شورلت کانسپتی الکتریکی از کامارو با نام eCopo را معرفی کرد که این نشان می‌دهد سازندهٔ آمریکایی حداقل به ایدهٔ یک ماسل کار الکتریکی تمایل دارد. این کانسپت 700 اسب بخار قدرت و 815 نیوتن متر گشتاور دارد و می‌تواند 400 متر را ظرف 9.8 ثانیه طی کند.

در سالهای اخیر فروش شورولت کامارو به شدت کاهش یافته بطوریکه در سال گذشته به کمترین میزان از زمان احیای آن در سال 2009 رسیده است.  به همین دلیل شورلت با انجام به‌روزرسانی‌ها و ارائهٔ آپشن‌ها و رنگ‌های جدید برای مدل 2020 سعی در افزایش فروش ماسل کار خود دارد. طی این به‌روزرسانی، تغییری در دماغهٔ کامارو صورت گرفته و تیپ جدید LT1 برای آن ارائه شده که پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 را بدون تریم SS در دسترس خریداران قرار می‌دهد. علاوه بر این، آپشن‌های جذابی مثل رنگ سبز رالی و کالیپرهای ترمز نارنجی‌رنگ هم برای خودرو در نظر گرفته شده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط