icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آیا می دانید ایران جزو بزرگترین بازارهای خودروی جهان است

آیا می دانید ایران جزو بزرگترین بازارهای خودروی جهان است

comments 0 1396/12/18

حتما تا بحال از خود پرسیده اید که چرا در ایران  حواشی صنعت خودرو بسیار است و چرا در برخی محافل خبری از مافیا خودرو صحبت به میان می آید.برای روشن این مطلب باید بدانید  هر زمان که یک بازار آنقدر بزرگ باشد و میزان تراکنش مالی فراتر از انتظار به نظر برسد از سوی سیاستمداران ،تجار ،تولید کنندگان و دلالان مورد توجه قرار گرفته و در صورت نبود نظارت کافی باعث خواهد شد هر کدام از بخش های فوق این صنعت را به سوی خود کشیده تا بتواند سود بیشتری را از آن خود کند.

موسسه آماری focus2move اکثر بازار های خودروی جهان شامل 150 کشور را مورد بررسی قرار داده است و طی خروجی آن بزرگترین بازارهای خودروی جهان و میزان رشدشان در سال  2017 را مشخص گردیده است . در جدول ارائه شده توسط این موسسه آماری ایران  با برخوداری از سهم 1.7 درصدی ،رتبه 13 بزرگترین بازار خودروی دنیا را به خود اختصاص داده است که این میزان نسبت به سال گذشته 0.2 درصد رشد را تجربه کرده است.  ایران با فروش 1،553،330  دستگاه در سال 2017 نشان داد که با همه محدودیت های فعلی پتانسیل زیادی برای قرار گرفتن در رتبه های بالاتر جدول را دارد.

همچنین این آمار نشان می دهد که چرا فرانسوی ها سعی می کنند در بخش تولید با ایران همکاری داشته باشند  و علی رغم مورد غضب قرار گرفتن مریکا و آقای ترامپ همچنان به همکاری با ایران اصرار می ورزند.  طبق آمارهای منتشر شده شرکت های خودرویی فرانسه بعد از برجام توانسته اند که به لطف همکاری با ایران افزایش فروش قابل توجهی را ثبت نمایند.

از طرف دیگر هم خودرو سازهای وطنی سعی می کنند با استفاده از محدویت های اجباری دولتی که سالهاست به کمکشان آمده است ،سهم بیشتری را به خود اختصاص دهند. ایران خودرو و سایپا بعنوان دو قطب صنعت خودروسازی کشور سهم عمده از این بازار را از آن خود کرده اند اما متاسقانه تا به امروز نتوانسته از پتانسیل عظیم این بازار بزرگ استفاده نمایند و همچنان فقط به فکر فروش صرف بوده و واحد های تحقیق و توسعه این شرکت معمولا بصورت سمبلیک به فعالیت خود ادامه می دهند.

امیدوار هستیم روزی برسد که این بازار بزرگ که شاید آرزوی بسیار از کشور های جهان است باعث گردد که صنعت خودرو کشور بروز و مدرن گردد و در نهایت مردم بتوانند خودروی ارزان قیمت اما با کیفیت و ایمن داخلی سوار شوند.

 

جدوب بزرگترین بازار های جهان

 

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1396/12/18


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط