icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آیا نسل جدید BMW X5 از نسل قبلی خود زیباتر است؟

آیا نسل جدید BMW X5 از نسل قبلی خود زیباتر است؟

comments 0 1397/3/19

SUV ها و کراس اوور ها به یکی از مهمترین محصولات حال حاضر بازار جهانی تبدیل شده اند و شرکت های بزرگ خودرویی مانند مرسدس و آئودی به این دسته از خودروها اهمیت خاصی می دهند. حال شرکت BMW برای کراس اوور لوکس خود نسلی جدید را ارائه کرده است که از نظر طراحی تفاوت های بسیاری با نسل پیشین این خودرو دارد. در مطلب به مقایسه ی این دو نسل خواهیم پرداخت.

نمای رو به رو، جلو پنجره ی حجیم تر

نمای رو به  رو، جلو پنجره ی حجیم تر
نمای رو به  رو، جلو پنجره ی حجیم تر

فاحش ترین تفاوت در این قسمت جلو پنجره ی بزرگتر در نسل جدید این خودرو است که از نظر طول و عرض افزایش داشته است و در نگاه اول به چشم می خورد. اما شکل کلی جلو پنجره همچنان مانند سایر محصولات BMW می باشد که دو چراغ را به هم متصل می کند. ورودی های هوا هم نسبت به نسل قبلی بزرگتر شده اند و با چراغ های روز هم با این ورودی های هوای کناری ادغام شده اند و چراغ های جلو هم از دو دایره به چند ضلعی تبدیل شده اند و کمی اخم به آن ها اضافه شده است.

نمای جانب، کمی تشابه

نمای جانب، کمی تشابه
نمای جانب، کمی تشابه

در این قسمت بین نسل ها کمی تشابه مشاهده می شود و فقط در برخی جزئیات تفاوت دارند. شمای کلی بدنه، سقف، کاپوت و خطوط بدنه تغییری نکرده اند و چراغ های جلو و عقب در هر دو نسل در نمای جانب دیده می شود. همچنین فلاپ های زیر در، قطعه های پلاستیکی گلگیر و زیر سپر همرنگ بدنه می باشند و ورودی های هوای کناری بیشتر نمایان شده است.

نمای جانب، آیا این یک BMW است؟

نمای جانب، آیا این یک BMW است؟
نمای جانب، آیا این یک BMW است؟

نمای  پشت این خودرو تغییرات بنیادینی داشته است و می توان گفت از  طراحی خود این شرکت دور شده است. دلیل اصلی این مسئله طراحی چراغ ها می باشد که هیچ شباهتی نه تنها به نسل قبلی ندارد بلکه با هیچکدام از محصولات هم وجه اشتراکی مشاهده نمی شود. بیرون زدگی سپر در نسل جدید بیشتر نمایان است و خروجی های اگزوز هم بزرگتر جلوه می کنند. در کل در نسل جدید X5 کمی بیشتر به جزئیات توجه شده است و حجم ها و خطوط بیشتری به این بخش اضافه شده است.

نمای داخلی، ظریف تر و مدرن تر

نمای داخلی، ظریف تر و مدرن تر
نمای داخلی، ظریف تر و مدرن تر

نمای داخل نسل جدید این شاسی بلند به طور کلی خلوت تر شده است و پنل تهویه جمع و جور تر طراحی شده است. قربیلک فرمان این خودرو نیز از همین منوال پیروی کرده و پشت آمپر آنالوگ جای خود را به صفحه ی دیجیتال داده است. در مجموع شمای کلی نسل جدید بی شباهت به نسلی قبلی نیست و با تغییرات بوجود آمده زیباتر و مدرن تر شده است و یک شاسی بلند لوکس را نمایش می دهد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/3/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط