icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اعلام رسمی مشخصات فنی رانا پلاس از سوی ایران خودرو

اعلام رسمی مشخصات فنی رانا پلاس از سوی ایران خودرو

comments 0 1399/4/23

ایران خودرو به تازگی تصاویر و مشخصات کاملتری از رانا پلاس را بر روس وب سایت رسمی خود منتشر نموده است . این سدان جدید در حقیقت نسخه فیس لیفت شده رانا LX است که در بخش امکانات و همچنین در ظاهر تغییراتی را تجربه کرده است.

رانا پلاس همانند نسخه قبلی خود به پیشرانه 1.6 لیتری 16 سوپاپ TU5 مجهز شده است . قدرت 1.5 اسب بخاری و گشتاور 142 نیوتن متری این پیشرانه توسط جعبه دنده 5 سرعته دستی به چرخها جلو ارسال می گردد. این پیشرانه دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 می باشد که تا حدودی از تولید گاز های مضر نسبت به یورو 4 جلوگیری می نماید.

بر اساس اطلاعات منتشر شده رانا پلاس همچنان دارای دو ایربگ برای محافظت از سرنشنیان جلو بوده و در نسخه فیس لیفت سرنشنان عقب همچنان از ایربگ بی بهره هستند. همچنین ایران خودرو از تجهیز رانا پلاس به چرخهای دیسکی عقب خوداری نموده و این سدان کلاس B تنها در بخش جلو از ترمز های دیسکی بهره می برد. در رانا پلاس ترمزهای ABS، EBD و BA وجود دارد و فرمان پذیری از طریق سیستم هیدرولیک سابق انجام می شود.در رانا پلاس ترمزهای ABS، EBD و BA وجود دارد و فرمان پذیری از طریق سیستم هیدرولیک سابق انجام می شود.

 

در بخش ظاهری همانطور که اشاره شد در رانا پلاس تغییرات جزیی مشاهده می گردد. از مهمترین آنها تغییر گرافیک داخلی چراغهای جلو می باشد. البته رنگ زه ها و دستیگر های جانبی ،آینه بغل جدید از جمله این تغییرات می باشد.

 

در داخلی نیز استفاده از صندلی های جدید ،تریم داخلی متفاوت ،غربیلک جدید و جلو آمپر متحول شده منجر به ایجاد فضایی مدرن تر شده است. در حال حاضر مجموعه صندلی های پژو ۲۰۷i بر روی رانا پلاس نصب می شود و این خودرو غربیلک فرمان مشابه به ۲۰۷i را دارد. کروز کنترل، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، طرح فیبر کربن کنسول میانی و داشبورد، سیستم پخش USB و بلوتوث بدون CD، شیشه های جلوی و عقب برقی، آینه های جانبی برقی و… از جمله امکانات رانا پلاس است.

ایران خودرو تولید رانا پلاس را در دستور کار قرار داده و برنامه های فروش این شرکت نشان می دهد باید بزودی شاهد حضور این خودرو در بازار باشیم. قابل ذکر است ایران خودرو هنوز قیمت رسمی این پلاس تازه وارد را اعلام نکرده است.

برچسب ها:

رانا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط