icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اعلام کامل مشخصات فنی آئودی E-Tron 2019

اعلام کامل مشخصات فنی آئودی E-Tron 2019

comments 0 1397/5/17

حداکثر قدرت این خودرو 402 اسب بخار می باشد اما فقط برای 8 ثانیه

محصول برقی و بسیار مدرن E-Tron از شرکت آلمانی آئودی به  تازگی در آخرین مراحل تست دیده شده است و قرار است یه صورت رسمی در 17 سپتامبر رونمایی گردد. این خودرو برای تست بازیابی انرژِی در یکی از جاده های کوهستانی مورد تست قرار گرفت و مشخص شد که این شاسی بلند می تواند تا 30 درصد انرژی را برگرداند وبه ازای هر 1 کیلومتر در شیب رو به پایین، E-Tron قادر بود 1 کیلومتر بیشتر بپیماید.

اما این اتفاق چگونه افتاد؟ E-Tron از ترکیب سه حالت مختلف برای دوباره شارژ کردن باتری هایش تا حد ممکن استفاده می کند. اول بازیابی معمول انرژِی از طریق ترمز کردن، دوم "سر خوردن اتوماتیک" به لطف سیستم پیشبینی رانندگی و سوم "سر خوردن دستی" با استفاده از پدل های شیفتر.

جدا از سیستم های بازیابی انرژی، آئودی در رابطه با مشخصات فنی این خودروی پیشرفته نیز به طور کامل صحبت کرده است. سیستم تولید قدرت این شاسی بلند از دو موتور الکتریکی تشکیل شده است که روی هم رفته 335 اسب بخار  قدرت تولید می کنند و 561 نیوتون متر گشتاور مستمر به چرخ ها وار می کنند. اما این انتهای ماجرا نیست زیرا در E-Tron قابلیتی تعبیه شده است حالت بوست نام دارد و می تواند به  مدت 8 ثانیه هنگامی که راننده نیاز دارد تمام قدرت را آزاد و 402 اسب بخار قدرت و 664 نیوتون متر گشتاور را تولید کند.

این میزان شتاب توسط موتور برقی برای رساندن سرعت از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت زیر 6 ثانیه کافی است تا جایی سرعت به صورت الکتریکی تا 200 کیلومتر بر ساعت محدود شده باشد ادامه پیدا می کند.

در انتخاب یک خودروی برقی مهمترین المان حداکثر پیمایش با یکبار شارژ کامل می باشد. آئودی در این مسئله سربلند عمل کرده است و با توجه به باتری های 95 کیلوواتی با یکبار شارژ کامل توانایی طی کردن 400 کیلومتر را دارد که با توجه به سگمنت و رقبای پیش رو عدد خوبی ارزیابی می شود.

پس از کمی اضافه شدن جزئیات به ظاهر E-Tron این شاسی بلند سال دیگر به تولید خواهد رسید که دقیقا همزمان با معرفی E-Tron اسپرت بک هم خواهد بود. این خانواده ی آلمانی در حال گسترش است و محصول دیگری به نام E-Tron سدان GT م در راه دارد که قرار است به رقابت با تسلا مدل S بپردازد و احتمالا همین ماه یک سوپرکار مفهومی را هم در ساحل پبل به نمایش بگذارد.

user-img

نویسنده :

ایمان غفاری

comments 0 1397/5/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط