icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین افزایش بی سابقه سهام تسلا صدای باب لوتز را در آورد

افزایش بی سابقه سهام تسلا صدای باب لوتز را در آورد

comments 0 1398/12/1

این روزها همه از تسلا سخن می گویند چرا که سهام این شرکت بطور بی سابقه ای افزایش 250 درصدی را تجربه کرده است.باب لوتز مدیر اجرایی اسبق شرکت‌های جنرال موتورز، فورد و کرایسلر از این اتفاق نادر غافلگیر شده و به نوعی این افزایش را نمی تواند درک نماید.

باب لوتز در مصاحبه‌ای که اخیراً با رسانه‌ها داشته اظهار داشته کارشناسان خبره وال‌استریت هم نمی‌توانند چنین چیزی را درک کنند. او گفته است افزایش ارزش سهام تسلا در ماه‌های اخیر پدیده‌ای روانی است.

 

 

لوتز خاطرنشان ساخته است:

من با مدیران گولدن ساکس صحبت کردم، افرادی که معمولاً جزو بهترین کارشناسان دنیا در زمینه بررسی قیمت سهام هستند. آن‌ها هم از من درباره دلیل افزایش قابل‌توجه ارزش سهام تسلا در این اواخر سوال کردند.

او ادامه می‌دهد:

هیچ‌کسی نمی‌تواند چنین چیزی را توصیف کند. در واقع افزایش ارزش سهام تسلا ورای هرگونه سودی است که یک سهامدار می‌تواند انتظار داشته باشد.

با ارزش بازاری 145 میلیارد دلاری، تسلا هم‌اکنون با ارزش‌تر از کل کمپانی‌های بزرگ فورد، کرایسلر و جنرال موتورز می‌باشد.


لوتز در ادامه می‌افزاید:

به نظر من چنین چیزی کاملاً جنبه‌ی روانی و یا تقریباً روان‌پریشی جمعی دارد.او در ادامه می‌گوید که چنین روندی دوام نخواهد آورد:

نهایتاً، قیمت سهام به واقعیت‌ها پاسخ خواهد داد و این روز فرا می رسد.

لوتز اشاره‌ای به خودروهای الکتریکی هم داشته و گفته که حرکت از خودروهای درون‌سوز به سمت محصولات الکتریکی به نوعی یک داستان بوده و تقاضای جهانی برای چنین خودروهایی عمدتاً به یارانه‌های دولتی بستگی دارد.

اگرچه لوتز طرفدار سرسخت خودروهای الکتریکی نیست اما محصولات تسلا را تحسین کرده و گفته است:

محصولات تسلا هیچ مشکلی ندارند. در واقع سدان های این شرکت یکی از بهترین سواری‌ها، پرفورمنس ها و طراحی‌ها را در دنیا دارند.

برچسب ها:

تسلا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/12/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط