icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اقدام عملی زوتی برای ورود به بازار آمریکا

اقدام عملی زوتی برای ورود به بازار آمریکا

comments 0 1397/8/25

حتما تاکنون از خود پرسیده اید که چرا خودروهای چینی علی رغم پیشرفت قابل ملاحضه تاکنون به بازارهایی نظیر آمریکا ورود نکرده اند. جواب سئوال کاملا مشخص است چرا که بازار چین امروزه  از تقاضای 32 میلیونی در سال برخوردار است و خودروسازان چینی در حال حاضر درگیر تصاحب هر چه بیشتری  این بازار بزرگ هستند.ضمن اینکه بازار های کشورهای در حال توسعه دیگر نظیر ایران هم باید به این میزان اضافه کرد.از همین رو چینی ها تاکنون به فکر گسترش  سبد محصولات خود بودند نه گسترش بازار.

اما به نظر می رسد بازار ها فعلی چینی ها در حال اشباع شدن است و چشم بادامی ها قصد دارند که به منظور فروش بیشتر  به دنبال بازار های جدیدی باشند. زوتی یکی از بزرگترین خودروسازان این کشور پیرو همین موضوع اعلام کرده است اقدامات عملی برای ورود به بازار آمریکا را انجام داده تا اولین چینی وارد شده به این کشور نام بگیرد.زوتی بدین منظور همکاری خود را با هولدینگ اتومبیل HAAH که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا آغاز کرده است.البته مشخص نیست کدامیک یک از محصولات این سازنده چینی قرار است در آمریکا عرضه گردد اما تایید شده است این کار با کراس اوور ها آغاز خواهد شد. به گفتهٔ زوتی، توسعه و مهندسی این مدل‌ها در حال انجام است و اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، فروش آن‌ها از سال 2020 در ایالات‌متحده آغاز می‌شود.

زوتی T700

وب‌سایت HAAH شریک تجاری زوتی  ،ضمن خوداری از انشتار نام  محصولات عرضه شده این برند چینی  در آمریکا،اعلام کرده است  هم اکنون تحقیق و توسعه بر روی چندین مدل جدید آغاز شده است تا سال 2022 به بازار عرضه شوند که در این بین اولین محصول در سه ماه چهارم سال 2020 به نمایندگی های فروش ارسال خواهد شد.از این رو زوتی به تازگی بدنبال ایجاد شبکه نمایندگی های خود در آمریکا  بوده و به گفتهٔ مدیرعامل HAAH آقای «دوک هِیل»، فرایند ایجاد شبکهٔ فروش و خدمات زوتی در آمریکا آغاز شده است.برخی منابع خبر داده اند کراس اوور های زوتی T600 و T700 اولین محصولات عرضه شده در این بازار بزرگ جهان خواهند بود.

زوتی T700

زوتی در بین چینی سازان دیگر نظیر جیلی و چانگان کمتر شناخته شده است اما این برند چینی با کپی هایش به شهرت رسید چرا که زوتی در کپی کردن محصولات روز دنیا تبحری خاصی دارد . برای مثال مدل SR9 این برند، کپی پورشه ماکان محسوب می گردد. اما اوج کپی کردن زوتی به  دامای X7 ( در ایران هم به تعداد محدود عرضه شد)باز می گردد که نسخه کپی شده کانسپت کراس بلو فولکس واگن است که هیچ گاه توسط این برند آلمانی تولید نشد اما زوتی زحمت آن را کشید.مدل T700 که احتمال حضور آن در آمریکا  داده شده تا حدودی زیادی از رنجروور کپی شده است این خودرو یک کراس‌اوور میان سایز است که در نمایشگاه شانگهای 2017 رونمایی شد. T700 با یک پیشرانهٔ 1.8 لیتری توربو و دو نمونهٔ 2 لیتری توربو عرضه می‌شود که به ترتیب 177، 190 و 220 اسب بخار قدرت دارند. قیمت این کراس‌اوور در چین از 106,800 یوآن معادل 15,400 دلار آغاز می‌شود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/8/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط