icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین الوا ،جدیدترین محصول مک لارن رونمایی شد،اسپیداستری با ظاهر کلاسیک و باطنی نوین

الوا ،جدیدترین محصول مک لارن رونمایی شد،اسپیداستری با ظاهر کلاسیک و باطنی نوین

comments 0 1398/8/25

مدتها بود که بطور رسمی از مک لارن خبر چندان منتشر نمی شد . اما این سوپر اسپرت ساز بریتانیایی برای خبر سازی هر چه تمام تر از جدید ترین محصول خود رونمایی کرد. این خودرو رودستری از سری اولتیمیت این شرکت است که اولین محصول جاده‌ای کابین باز و همین‌طور سبک‌ترین ساختهٔ مک‌لارن محسوب می‌شود. الوا برای بزرگداشت خودروهای اسپرت کلاسیک M1A، M1B و M1C دههٔ 60 میلادی ساخته شده که نسخهٔ فروشی از خودروهای مسابقه‌ای گروه هفت مک‌لارن بودند.

الوا اولین محصول مک‌لارن است که به سیستم مدیریت فعال هوا یا AAMS مجهز شده است. این سیستم هوا را از دماغه فرستاده، از دریچهٔ روی پوزهٔ خودرو خارج کرده و سپس آن‌را به سمت بالا و روی کابین هدایت می‌کند تا اساساً نوعی شیشهٔ جلوی مجازی یا آن‌طور که مک‌لارن می‌گوید «حباب آرامش» ایجاد گردد. البته سرنشینان در صورت تمایل می‌توانند کلاه ایمنی بر سر بگذارند اما با وجود سیستم آئرودینامیکی هوشمندانهٔ این خودرو، استفاده کلاه ایمنی برای راحتی سرنشینان ضروری نیست. مک‌لارن همچنین در اکثر بازارها شیشهٔ جلوی ثابت را هم به‌عنوان یک آپشن برای الوا ارائه می‌کند. 

 

در عقب این اسپیداستر بریتانیایی یک اسپویلر تمام عرضی فعال تعبیه شده که هم در ارتفاع و هم در زاویه تنظیم می‌شود تا تعادل آئرودینامیکی را بهینه کرده و قابلیت ترمز هوایی را فراهم کند. علاوه بر این، دیفیوزر عقب نیز برای هدایت جریان هوا به تیغه‌های عمودی مجهز شده و در ارتباط با اسپویلر کار می‌کند. الوا همچنین کف کاملاً مسطحی هم دارد.

الوا به همان پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربوی آشنای مک‌لارن مجهز شده که در اینجا 815 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و به یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه مجهز شده است. طبق ادعای مک‌لارن، این سوپراسپرت روباز در کمتر از سه ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و برای رسیدن به سرعت دویست کیلومتر بر ساعت نیز به تنها 6.7 ثانیه زمان نیاز دارد که از سنا هم سریع‌تر است.

مدیر محصولات سری اولتیمیت مک‌لارن، «اندی پالمر» در مورد الوا گفته است:

مک‌لارن الوا یک رودستر اولتیمیت واقعی است. این خودرو صرفاً برای لذت رانندگی ساخته شده تا تجربهٔ جذاب و همه‌جانبه‌ای را ارائه کند که از ارتباط نهایی بین خودرو، راننده و عناصر ناشی می‌شود

از الوا تنها 399 دستگاه ساخته می‌شود که هرکدام 1,69 میلیون دلار قیمت دارند. تحویل این خودرو به خریداران نیز از اواخر سال 2020 آغاز خواهد شد.

برچسب ها:

مک لارن
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/8/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط