icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ام وی ام X33 جدید با تغییرات قابل توجه آماده ورود به بازار ایران

ام وی ام X33 جدید با تغییرات قابل توجه آماده ورود به بازار ایران

comments 0 1399/3/11

مدیراین خودرو که یکی از فعال ترین خودروسازان خصوصی این روزها کشور محسوب می گردد قرار است در این بازار بی رقابت برای چندمین بار نسخه فیس لیفت یا بروزرسانی شده ام وی ام X33 را روانه بازار نماید تا همچنان در بخش کراس اوور های ارزان قیمت(البته این روزها دیگر واژه ارزان قیمت مفهومی ندارد) سهم قابل توجهی از بازار را از آن خود کند.

ام وی ام X33 برای نخستین بار در سال 1389 توسط مدیران خودو به بازار ایران معرفی گردید که از همان روزها بدلیل قیمت بسیار رقابتی و اقتصادی توانست بنای رشد این شرکت چینی-ایرانی را پایه گذاری کند.  در سالهای بعد این خودرو دو بار دیگر مورد فیس لیفت یا بروز رسانی قرار گرفت تا همچنان در کشور های در حال توسعه ایی نظیر ایران بتواند مزیت رقابتی خود را حفظ نماید.حالا نیز بر اساس اخبار حاصله مشخص است مدیران خودرو در تکاپو برای عرضه سومین فیس لیفت یا چهارمین نسخه از این کراس اوور ارزان قیمت است.

ام وی ام X33 در حقیقت همان چری تیگو 3 است که در کشورهای مختلف با این نام عرضه شده اما با توجه به اینکه مدیران خودرو برخی از محصولات این شرکت را در داخل ایران با برند شخصی تولید می نماید این کراس اوور با نام ام وی ام  X33 در کشور ما عرضه گردید. نکته قابل تامل در خصوص سومین فیس لیفت جدید X33 این است که در نسخه جدید نیز فقط شاهد تفاوت های ظاهری و برخی امکانات هستیم اما در حقیقت پلت فرم و پیشرانه همچنان همان الگوی ابتدایی است که در نخستین نسل این کراس اوور شاهد بوده ایم. به عبارتی خودروسازی چری چین با این روش بدعتی در فیس لیفت کردن محصولات خود بوجود آورده است چرا که خودروسازان مطرح جهان در سالهای پایانی هر نسل جهت ادامه دار بودن فروش پیش از معرفی نسل جدید ،یک یا نهایتا دو بار  دست به فیس لیفت محصول خود می زنند اما در این مورد شاهد هستیم چری سه بار این خودرو را مورد فیس لیفت قرار داده است.

ام وی ام X33 جدید چه تفاوتی با نسل فعلی دارد

ام وی ام X33 جدید چه تفاوتی با نسل فعلی دارد

نمای جلو خودرو تغییراتی را داشته است، جلو پنجره آن از سبک جدید طراحی محصولات ام وی ام که مشابه خودروی ایکس 55 است استفاده نموده و همچنین سپر جلو و چراغ دیلایت به لحاظ طراحی عوض شده که سازگار و هماهنگ با جلوپنجره جدید بوده و چهره یک شاسی بلند بروزتر را به خودرو داده، از سوی دیگر شکل رینگ های آلومینیومی 17 اینچی تغییر یافته که چهره ای شیک تر به نمای این خودرو داده است، اما با ورود به نمای داخل این خودرو نیز متوجه تغییرات خواهید شد، پوشش صندلی ها و رو دربی ها به رنگ قهوه ای تیره در آمده که در مجموع داخل آن را شکیل تر نموده است و رنگ دریچه های تهویه نیز به رنگ قهوه ای شده که تناسب با پوشش داخل خودرو دارد. همچنین فرمان خودرو نیز به مانند محصولات جدید مدیران خودرو تغییر کرده که باعث زیباتر شدن جلو داشبورد خودرو شده است؛ اما نکته مهم در بخش فنی، نصب یک گیربکس اتوماتیک 5 سرعته اتوماتیک میباشد که در عمل شتاب و هماهنگی بیشتری را دارد، این گیربکس باعث سهولت و لذت بیشتر راننده با این خودروی کراس اوور میشود، همچنین به لحاظ امنیتی نیز این خودرو مجهز به سیستم پایداری الکترونیکی ESP نیز شده که قطعا امنیت بالاتری را در رانندگی پدید می آورد و همچنین فرمان برقی که سهولت و امنیت بالایی را در رانندگی پدید می آورد. به هر روی به زودی شرکت مدیران خودرو این خودرو را رونمایی خواهد کرد و شرایط فروش و قیمت آنرا اعلام خواهد نمود.

در بخش پیشرانه هنوز مشخص نیست که آیا مدیران خودرو قصد دارد از همان موتور 2.0 لیتری تنفس طبیعی 139 اسب بخاری و 180 نیوتن متری بهره ببرد یا قرار است در نسخه جدید یا فیس لیفت شده از پیشرانه 1.5 لیتری توربو استفاده شود . قابل ذکر است در سال 97 ام وی ام X33 با این پیشرانه توربو در ایران مورد تست قرار گرفت.

آیا ام وی ام X33 جدید در بحث ایمنی ارتقا یافته است

آیا ام وی ام X33 جدید در بحث ایمنی ارتقا یافته است

در خودروسازاان بزرگ جهان وقتی خودرویی مورد فیس لیفت قرار می گیرد در ابتدای امر سعی می شود که با استفاده از فناوری های مدرن ،ایمنی خودرو افزایش یابد. اما متاسفانه در محصولات چینی و ایرانی قابل عرضه در بازار این مهم کمتر مورد توجه قرار می گیرد. ام وی ام X33 در آخرین بررسی موسسه "آداک "در سال 2019  نتوانست هیچ ستاره ای جهت حفظ جان سرنشینان بزرگسال بدست آورد و در مورد کودکان فقط یک ستاره را کسب کرد که این امر نشان از ایمنی پایین این کراس اوور ارزان قیمت دارد. از آنجایی که اصول سازه نسخه فیس لیفت X33 جدید هم از همان نسخه های ابتدایی تبعیت می کند به نظر می رسد ما همچنان با یک کراس اوور نا ایمن روبرو خواهیم بود.البته افزوده شدن برخی از امکنات ایمنی نظیر ESP می تواند بر روی کنترل خودرو توسط راننده و نهایتا ایمن تر شدن خودرو کمک شایانی نماید اما سازه خودرو نهایتا هیچ کمکی در حفظ جان سرنشنیان در تصادفات مهلک نخواهد داشت.

ام وی ام X33 جدید با چه قیمتی عرضه خواهد شد

ام وی ام X33 جدید با چه قیمتی عرضه خواهد شد

فیس لیفت شدن و بروزرسانی در ایران بهانه ای برای افزایش قیمت خودرو است . از همین رو انتظار می رود شرکت مدیران خودرو که ید طولایی در افزایش قیمت ماهانه محصولات خود دارد ،نسخه بروزرسانی شده X33 را با بهایی به مراتب بالاتر از نسخه فعلی در بازار عرضه نماید. از آنجایی که اندک رقبا موجود در بازار نظیر چانگان CS35 و غیره دیگر حضوری ندارد این افزایش قیمت در فروش X33 جدید با قیمت بیشتر توسط مدیران خودرو خللی ایجاد نخواهد کرد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/3/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط