icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین انتشار سوپرایز کننده تصاویر فورد موستانگ ماک E

انتشار سوپرایز کننده تصاویر فورد موستانگ ماک E

comments 0 1398/8/25

این روزها لو رفتن تصاویر واقعی خودرو پیش از رونمایی رسمی به یک اپیدمی تبدیل شده و مشخص نیست که آیا تصاویر غیر رسمی منتشر شده یا به نوعی باید آنها را رسمی دانست. در آخرین اقدام باید تا هفدهم نوامبر صبر می‌کردیم تا اولین تصاویر از خودروی کاملاً جدید فورد موستانگ ماک E را ببینیم اما ظاهراً برخی از کارکنان بخش تکنولوژی فورد جور دیگری فکر می‌کنند.

به لطف انتشار تصاویر و اطلاعاتی که همه می‌توانند آن‌ها را در وب‌سایت مصرف‌کنندگان فورد آمریکا ببینند، ما هم‌اکنون همه‌چیز درباره موستانگ ماک E جدید را می‌دانیم. واضح است که با انتشار این تصاویر و اطلاعات، رسانه‌های گوناگون سریعاً اسکرین شات هایی را گرفته و خب فورد زمانی لو رفتن این موضوع را فهمیده که دیگر دیر شده بود…از نظر استایل و طراحی باید گفت خودروی موردبحث بسیار شبیه برخی رندرهای مجازی در هفته‌های پیش می‌باشد. از جمله جزئیات جالب این خودرو می‌توان به جلوپنجره‌ای بسته شده، چراغ‌های جلو و عقب مشابه موستانگ، فقدان هرگونه دستگیره درب نمایان و خطوط و تناسبات بدنه عضلانی اشاره کرد. در کل این کراس اوور کوپه و الکتریکی ظاهر اسپورتی داشته و ظاهراً پرفورمنس قابل‌توجهی نیز ارائه خواهد کرد.

داخل کابین ماک E فضای مینیمالیستی حاکم است که قطعاً شما را به یاد تسلا خواهد انداخت. مخصوصاً صفحه‌نمایش تبلت مانند بکار رفته در داشبورد چنین تفکری را تقویت می‌کند. ما همچنین می‌توانیم یک صفحه‌نمایش کوچک‌تر پشت فرمان سه پره اسپورت را ببینیم. ورودی‌های هوای خودرو نیز کل پهنای داشبورد را در اختیار گرفته‌اند.

موضوع جالب‌تر اینکه کپشن های بکار رفته در تصاویر باعث ارائه اطلاعات زیادی درباره تریم ها، قوای محرکه و قیمت موستانگ ماک E می‌شوند. این خودرو با 5 تریم به نام‌های سِلِکت، کالیفرنیا Rt، پریمیوم، فرست ادیشن و GT عرضه خواهد شد.

مدل پایه دارای یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 255 اسبی و گشتاور 415 نیوتون متری در حالت دیفرانسیل عقب بوده و با سفارش سیستم چهار چرخ محرک میزان گشتاور به 582 نیوتون متر می‌رسد. فورد می‌گوید نسخه دیفرانسیل عقب برد حدود 370 کیلومتری خواهد داشت و برد مدل چهار چرخ محرک به 338 کیلومتر خواهد رسید.

شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت مدل‌های دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک این نسخه از ماک E حدود 6 و 5 ثانیه خواهد بود. مدل سلکت ارزان‌ترین نسخه این کراس اوور بوده وب‌های آن از 43895 دلار آغاز خواهد شد.

اما خودرویی که بیشترین برد حرکتی را خواهد داشت ماک E کالیفرنیا Rt با محدوده حرکتی 483 کیلومتری است. این خودرو فقط به‌صورت دیفرانسیل عقب عرضه شده و پیشرانه الکتریکی آن قدرت 282 اسبی و گشتاور 415 نیوتون متری دارد. شتاب این خودرو نیز در میانه‌ی 6 ثانیه خواهد بود. بهای این خودرو هم از 52400 دلار آغاز می‌شود.

مشتریانی که به دنبال پرفورمنس بیشتر هستند باید مدل GT را انتخاب کنند که طبق ادعای فورد شتاب حدود 3 ثانیه‌ای خواهد داشت. این خودرو تنها به‌صورت چهار چرخ محرک عرضه می‌شود ولی فعلاً مشخصات عملکردی آن اعلام نشده است. برد این خودرو حدود 378 کیلومتر خواهد بود و بهای پایه‌ی آن نیز 60500 نیز می‌باشد.

اولین نمونه‌های این خودرو که از اواخر سال 2020 به دست مشتریان خواهند رسید از نوع فرست ادیشن و پریمیوم خواهند بود و اوایل سال 2021 نیز باقی تریم ها عرضه خواهند شد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/8/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط