icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین انتقال دانش فنی ریماک به هیوندای – کیا

انتقال دانش فنی ریماک به هیوندای – کیا

comments 0 1398/2/25

ریماک در سالهای اخیر فعالیت خود را بسیار گسترده گرده و سعی کرده با انتقال دانش فنی خود در خصوص خودروهای برقی ،دیگر برند ها را در دست یافتن به محصولات تمام الکتریک جذاب و البته پرفورمنس یاری نماید. پس از همکاری با پینین فارینا برای تولید هایپر کار باتیستا و همچنین توسعه استون مارتین والکری ، این برند کرواسی قصد دارد با کیا و هیوندای وارد یک همکاری بلند مدت گردد.  این شرکت که در سال 2009 تأسیس شده سازنده‌ی سوپرکارهای تمام الکتریکی کانسپت وان (Concept_One) و کانسپت تو (Two) بوده است.طبق قرار داد فی مابین مقرر گردیده که ریماک به کیا و هیوندای اجازه خواهد داد که در توسعه خودروهای الکتریکی خود از دانش فنی این شرکت بهره ببرند.

منابع گزارش داده اند که هیوندای با سرمایه گذاری 72 میلیون دلاری و کیا با تزریق 17 میلیون دلار به ریماک زمینه این همکاری را بوجود آورده اند. با توجه به مفاد قرارداد بین این شرکت‌ها، هیوندای-کیا و ریماک روی دو خودروی الکتریکی پرفورمنس کار خواهند کرد.خروجی این همکاری در سال 2020 معرفی خواهد شد یعنی همان سالی که سوپر اسپرت ریماک Two به بازار عرضه خواهد شد. هویت این خودروها فعلاً مشخص نشده اما یکی از آن‌ها نسخه‌ی تمام الکتریکی خودروی اسپورت هیوندای N خواهد بود و دیگری نیز یک خودروی سلول سوختی پرفورمنس است.

خودروی پرفورمنس  و اسپرت هیوندای N چند سالی است که توسط این برند کره ای در حال توسعه است. روند فعلی در سال 2014 با معرفی کانسپت وولستر میدشیپ آغاز شد و در سال 2015 همین خودرو، بروزرسانی شده و با کاهش وزن 195 کیلو گرمی رونمایی گردید. پیشرانه‌ی 2 لیتری توربوی این خودروی مفهومی همچنان قدرت 300 اسبی را حفظ کرده بود.

در سال 2016 هیوندای مجددا کانسپت فوق بروزرسانی های جزیی معرفی نمود.  هر سه کانسپت یاد شده از نوع اسپورت دونفره بوده و طراحی پیشرانه وسط داشته‌اند. البته در نام این کانسپت واژه RM نیز به چشم می خورد که در حقیقت به ریسینگ میدشیپ اشاره داشت. در ژوئن سال پیش نیز نسخه‌های پیش‌تولیدی این کانسپت ها در حال تست رؤیت شدند.

سال گذشته میلادی نیز هیوندای تایید کرد نسخه پرچم دار محصولات N در راه است. شایعاتی در خصوص پیشرانه موتور وسط این خودرو به گوش می رسد و حالا هم ظاهرا هیوندای قصد دارد سری N جذاب خود را با قوای محرکه الکتریکی روانه بازار نماید.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/2/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط