icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اولین تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید 2019 منتشر شد

اولین تصاویر رسمی هیوندای سانتافه جدید 2019 منتشر شد

comments 0 1396/11/17

در روزهای اخیر اخبار فراوانی پیرامون سانتافه 2019 منشتر شده بود. تصاویر جاسوسی گوناگون از درون و بیرون این خودرو و تیزر های رسمی منتشر شده توسط این شرکت همه حکایت از این داشت که سانتافه جدید بزودی معرفی خواهد شد. این مهم امروز اتفاق افتاد و نهایتا اولین تصاویر رسمی این خودرو از سوی هیوندای منتشر شد.

همانگونه انتظار می رفت نمای خارجی این خودرو به تبعیت از زبان طراحی جدید هیوندای مورد بازبینی قرار گرفت است از همین رو نمای جلوی  سانتافه نیو فیس 2019 به شدت شبیه هیوندای کونا و هیوندای هیدروژنی "نکسو"شده است.

سانتافه 2019

استفاده از جلو پنجره مشبک بزرگ موسوم به "آبشار مشبک"برای اولین بار در هیوندای I30 مورد استفاده قرار گرفت و سپس یک به یک در دیگر محصولات این شرکت بکار گرفته شد. هیوندای سانتافه جدید 2019 هم در پیشانی خود از همین جلو پنجره استفاده کرده است که با استفاده از دوایر منظم در درون شبکه سیاه رنگ جلو اندکی شکیل تر شده است. چراغهای باریک اصلی خودرو هم این روز ها در دیگر شاسی بلند های این شرکت کره نظیر کونا به چشم می خورد که نمایی هوشمند در عین حال جسور به سانتافه بخشیده است.

سانتافه 2019

 در نمای جانبی هم حجم داده شده بر روی گلیگرهای باعث بیشتر شدن ابهت این خودرو گردیده و طراحان بوسیله خطوط منحی شکل سعی در جذابیت نمای جانبی کرده اند.هیوندای فعلا به ارائه تصویر جلو این خودرو بسنده کرده و به همین دلیل طراحی قسمت عقب خودرو مشخص نیست اما در تیزری که پیش از این توسط این شرکت منتشر شده است می تواند بصورت گرافیکی نمای عقب را مشاهده کرد.

 سانتافه 2019

در تصویر منتشر شده از درون کابین سانتافه 2019 مشخص است که کلیه قسمت های درون کابین تغییر کرده است. البته نمای داخلی هم در موارد زیادی با هیوندای کونا مشترک است و به نظر می رسد که هیوندای از زبان طراحی واحدی برای شاسی بلند های خود بهره می برد. استفاده از صفحه نمایش لمسی در بالای داشبورد این امکان را فراهم خواهد آورده که راننده بدون چشم برداشتن از جاده به فعالیت با سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو ادامه دهد.در تصویر فوق پشت آمپر خیلی واضح مشخص نیست اما می توان حدس که  بصورت کامل دیجیتالی طراحی شده است.

 با توجه به اسناد موجود در فضای مجازی ظاهرا سانتافه نسل جدید به دو موتور توربو دیزل 2.0 و 2.2 لیتری مجهز شده و نسخه بنزینی این خودرو هم یک پیشرانه 2.0 توربو شارژر دار می باشد. قدرت این موتور ها توسط جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل خواهد شد.

سانتافه نسل جدید 2019 به انواع تجهیزات ایمنی نظیر هشدار خروج از خط ،هشدار برخورد از جلو ،ترمز اظصراری و موارد دیگر مجهز شده است.از امکانات جدید استفاده شده در این خودرو که قبلا وعده آن توسط هیوندای داده شده بود سیستم Rear Occupant Alert می باشد. این سیستم در مواقعی که راننده از خودرو خارج می شود هشدار خواهد داد که سرنشین دیگری ماننده افراد خردسال و یا حیوانات خانگی درون خودرو بجا مانده است.

هیوندای وعده داده است  سانتافه جدید در نمایشگاه خودروی نیویورک 2019 بصورت رسمی معرفی خواهد شد.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/11/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط