icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین حضور خیابانی تسلا مدل Y

نخستین حضور خیابانی تسلا مدل Y

comments 0 1398/2/26

با گذشت حدود دو ماه از رونمایی تسلا مدل Y ،این خودرو برای اولین بار در خیابانها مشاهده شده است.طبق اطلاعات ارائه شده توسط این غول الکتریکی سازی جهان، مدل Y تا زمستان سال جاری به مشتریان تحویل نخواهد شد لذا می توان حدس زد خودرو مشاهده شده جهت تست های نهایی باشد.

پیش از رونمایی رسمی این خودرو نیز مشخص بود که مدل Y پر کننده فضای مابین تسلا مدل 3 و شاسی بلند مدل X است. همچنین این کراس اوور ارازن قیمت تر تسلا کاملا بر روی پلت فروم تسلا مدل 3 توسعه داده شده و به توعی بیشتر قطعات این دو محصول یکسان هستند. اما شباهت ها فقط در بخش فنی نیست و در ظاهر هم تسلا مدل 3 و مدل Y بسیار شبیه به یکدیگر هستند بطوریکه از دو اشتباه گرفته می شوند.

تسلا در زمان رونمایی عنوان نموده که مدل Y در چهار تریم مختلف عرضه خواهد شد. مدل پایه از نوع استاندارد خواهد بود و قیمت 39 هزار دلاری خواهد داشت. مدل بعدی تسلا مدل Y لانگ رنج بوده و قیمت پایه‌ی 47 هزار دلاری دارد. این خودرو برد 482 کیلومتری خواهد داشت.

تریم بعدی مدل دوال موتورچهار چرخ متحرک است که برد کمتری نسبت به لانگ رنج دارد اما از پفورمنس بهتری برخوردار است.بالاترین تریم این کراس اوور تسلا مدل Y پرفورمنس است که دارای یک جفت موتور الکتریکی می باشد و از شتاب صفر تا 100 کیلومتر 3.5 ثانیه بهره می برد.

برچسب ها:

تسلا تسلا مدل Y
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/2/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط