icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اولین پرواز موفق تاکسی هوایی لیلیوم جت در آلمان

اولین پرواز موفق تاکسی هوایی لیلیوم جت در آلمان

comments 0 1398/3/2

بحث در خصوص الکتریکی شدن خودروهای آینده بسیار جدی توسط برند های بزرگ دنبال می شود اما روز گذشته شاهد اولین پرواز یک تاکسی پرنده تمام الکتریکی بودیم. این نسخه پیش تولیدی که لیلیوم جت نام دارد با موفقیت اولین تست پروازی خود را پشت سر گذاشت.

تاکس یاد شده دارای ظرفیت 5 نفره بوده و از وزن حدود 1.5 تنی برخوردار است . لیلیوم جهت در اولین پرواز رسمی خود بدون هیچ مشکلی به هوا برخواست. قدم بعدی شرکت سازنده‌ی این تاکسی هوایی انجام مانورهای هوایی پیچیده‌تر و حرکت بیشتر در آسمان می‌باشد.

این تاکسی پرنده الکتریکی از 36 موتور کوچک بهره می برند و قرار است تا سال 2025 نسخه تجاری شده آن حداقل در دو شهر آلمان مورد استفاده قرار گیرد. تاکسی‌های یاد شده همچنین بسیار آرام و بی‌صدا بوده و خواهند توانست با سرعت 300 کیلومتر در ساعت حرکت نمایند

.مدیر و موسس این کمپانی در خصوص لیلیوم جت می گوید:

"تاکسی پرنده ما هزینه های بسیار کمتری از بالگرد ها دارند چرا که تقریبا از هیچ قطعه مکانیکی در آن استفاده نشده و مصرف انرژی آن یک دهم نمونه های مشابه است."

وی همچنین در ادامه تاکید داشت ما این تاکسی را به افراد مشهور و ثروتمند نخواهیم فروخت بلکه هدف ما استفاده از آن در بیشتر شهره با قیمت ارزان است. این جت 5 نفره که بر پایه‌ی یک مدل تست 2 نفره ساخته شده در اولین تست‌ها به‌صورت کنترل از راه دور عمل کرده است. البته در سال 2025 که به حالت عملیاتی درخواهد آمد شاهد پرواز از پیش برنامه ریزی شده خواهیم بود.

مدیر عامل این شرکت متعقد است که شاید تا 10 سال آینده تاکسی پرنده لیلیوم جت بصورت خودران عمل کند.

برچسب ها:

خودروی پرنده
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط