icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اوپل استرا مدل 2020 معرفی شد

اوپل استرا مدل 2020 معرفی شد

comments 1 1398/4/15

اگر کمی به حافظه تاریخی خود رجوع نماییم یکی از محصولات آلمانی بازار کشورمان در گذشته محصولات اوپل بودند. سدان آسترا نیز یکی از محصولات این برند بود که در بین مشتریان ایرانی از طرفرداران بسیاری برخوردار بود .اما سالهاست که دیگر اوپل در کشور ما جایی ندارد . در عین حال این برند از زمانی که در زیرمجموعه پژو سیتروئن قرار گرفته نسبت به نوسازی ناوگان خود اقدام کرده است از همین رو شاهد هستیم پس از معرفی اوپل کورسا جدید حالا نوبت به آستارا مدل 2020 رسیده که توسط ژرمن های معرفی شود.

اوپل مدت‌ها بود که مدل جدید آسترا را آزمایش می‌کرد و حالا محصول نهایی آماده‌ی عرضه به بازار است و تصاویر رسمی آن منتشر شده است. اوپل حالا با افتخار اعلام کرده است که مدل جدید آسترا به دلیل طراحی هوشمندانه، پیشرانه و جعبه‌دنده‌ی جدید بالاترین راندمان را در بین تمامی نسل‌های آسترا دارد و کم مصرف‌ترین آن‌ها است.

اوپل برای ارائه مدل 2020 آسترا سعی نموده در ظاهر خودرو تغییرات زیادی را نسبت به نسخه قبلی ایجاد نکند از همین رو شاید در نگاه اول به تغییرات اعمال شده پی نبرید. اما در طرف دیگر، مهندسان آسترا را به تونل باد برده‌اند و با بهینه‌سازی عملکرد آیرودینامیکی خود موفق به کاهش مصرف سوخت و آلایندگی آن شده‌اند. در نتیجه‌ی این تغییرات مدل Sport Tourer این خودرو دارای ضریب درگ ۰.۲۵ و مدل هاچ بک نیز دارای ضریب درگ ۰.۲۶ هستند.

بخش عمده تغییرات را باید در بخش قنی دنبال کرد جایی که اوپل آسترا 2020 با پیشرانه های جدید بنزینی و دیزلی توربوشارژر عرضه خواهند شد.  پیشرانه‌های بنزینی با حجم‌های ۱.۲ و ۱.۴ لیتر هستند. پیشرانه‌ی نخست می‌تواند ۱۱۰ اسب‌بخار قدرت و پیشرانه‌ی دوم می‌تواند ۱۴۵ اسب‌بخار قدرت تولید کند. به‌گفته‌ی اوپل مصرف سوخت متوسط این پیشرانه‌ها با استاندارد WLTP اروپا بین ۵.۲ تا ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. پیشرا‌نه‌ی کوچک‌تر با جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی و پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری به همراه یک جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی CVT عرضه می‌شود.

همچنین پیشرانه دیزلی این سدان آلمانی در دو نسخه مجزا عرضه خواهد شد.  نسخه‌ی اول این پیشرانه ۱۰۵ اسب‌بخار و نسخه‌ی قوی‌تر ۱۲۲ اسب‌بخار قدرت دارند. مدل‌های دیزلی به‌صورت استاندارد به همراه جعبه‌دنده‌ی دستی ۶ سرعته عرضه می‌شوند ولی به‌صورت آپشن، جعبه‌دنده‌ی ۹ سرعته‌ی خودکار نیز برای اولین‌بار در محصولات اوپل در دسترس است. به‌گفته‌ی اوپل میزان انتشار گاز دی اکسید کربن این مدل‌ها نیز به کمک سیستم مبدل کاتالیست جدید، AdBlue، کاتالیزور SCR و فیلتر مخصوص به میزان ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 1 1398/4/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

ناشناس 1399/2/20
12:51:4

خوشا بحالت ،ای آلمانی، چه شاد و خرم چه با صفایی اوپل میشینی ، چه خوب و ارزان ما که در ایران پرایدم نداریم.

مطالب مرتبط