icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اکراس معرفی شد،تویوتا راو4 با نشان سوزوکی

اکراس معرفی شد،تویوتا راو4 با نشان سوزوکی

comments 0 1399/4/14

این روزها ارتباط خودروساز نردیکتر از گذشته شده است. در تازه ترین اتفاق سوزوکی از جدیدترین محصول خود با نام اکراس رونمایی کرد. خودرویی که در حقیت همان تویوتا را4 با نشان سورزکی است. این خودرو نخستین محصول همکاری این دو خودروساز ژاپنی است.

سوزوکی اکراس جدید در واقع تویوتا راو ۴ پلاگین هیبریدی با نمای جلوی متفاوت و برخی تغییرات نه چندان مشهود دیگر می‌باشد.

قوای محرکه این خودرو نیز تغییری نداشته و بنابراین همچنان شاهد همکاری پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری بنزینی با دو واحد الکتریکی و مجموعه باتری ۱۸.۱ کیلووات ساعتی هستیم. پیشرانه درون‌سوز قدرت ۱۷۳ اسبی داشته درحالی‌که خروجی پیشرانه‌های الکتریکی جلو و عقب به ۱۸۰ و ۵۴ اسب بخار می‌رسد. سوزوکی قدرت کل این مجموعه را اعلام نکرده اما همین قوای محرکه در راو ۴ خروجی ۳۰۲ اسبی دارد. 

این خودروساز ژاپنی مدعی است اکراس جدید می‌تواند برد الکتریکی ۷۵ کیلومتری داشته باشد. سیستم چهار چرخ محرک نیز گشتاور را به‌صورت متغیر بین چرخ های جلو و عقب توزیع می‌کند. سیستم مدیریت چهار چرخ محرک یکپارچه بکار رفته در این شاسی‌بلند همچنین پدال گاز، تعویض‌های گیربکس و فرمان را کنترل می‌کند. 

این خودروی جدید از حالتی به نام تریل سود می‌برد که بهترین چسبندگی و کنترل در سطوح لغزنده را میسر می‌سازد. در واقع دیفرانسیل لغزش محدود بکار رفته باعث کنترل بیشتر راننده روی خودرو خواهد شد.

طراحی کابین نیز نسبت به تویوتا راو ۴ تغییری نکرده و تنها تفاوت به طراحی فرمان، پانل پشت آمپرها و نشان‌های سوزوکی مربوط می‌شود. سیستم اطلاعات سرگرمی هم شامل صفحه لمسی ۹ اینچی، اپل کارپلی، اندروید اتو و میرور لینک است.

از جمله سیستم‌های ایمنی فعال سوزوکی اکراس جدید نیز می‌توان به سیستم پیشگیری از برخورد، دستیار حفظ خودرو بین خطوط، کروز کنترل راداری و… اشاره کرد. 

این خودرو از پاییز سال جاری میلادی در بازارهای اروپایی عرضه خواهد شد.

 

برچسب ها:

سوزوکیتویوتا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط