icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با بهترین سوپر اسپرت های پایه در سال 2020 آشنا شوید

با بهترین سوپر اسپرت های پایه در سال 2020 آشنا شوید

comments 0 1399/4/10

سوپر اسپرت های پایه به محصولاتی اطلاق می گردد که ذات یک سوپر خودرو واقعی را دارند اما قیمت آنها به گونه تعریف شده که دارای بهایی مناسب باشند تا تعداد بیشتری از افراد جامعه قابلیت خرید این دست از سوپر اسپرت ها را داشته باشند

برای مثال ارزان‌ترین فراری صفرکیلومتری که شما هم‌اکنون می‌توانید بخرید مدل پورتوفینو با بهای ۲۱۵ هزار دلار است. البته شاید برخی افراد این خودرو را یک سوپرکار کامل ندانند و آن در مقایسه با خودروهای حاضر در این لیست محصولی نرم‌تر محسوب کنند. تعریف کردن یک سوپرکار کار ساده‌ای نیست اما سوپرکار پایه از نظر ما خودرویی است که در بحث پرفورمنس حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد، هر روز در خیابان‌ها دیده نشود و وقتی آن را ببینید کلمه‌ی “واو” را بکار ببرید. وقتی شما یک سوپرکار کامل همچون لامبورگینی آونتادور ۴۱۷۸۲۶ دلاری و فراری FS90 استراداله ۶۲۵ هزار دلاری را در نظر بگیرید ما یک سوپرکار پایه را با قیمت حدود ۲۰۰ هزار دلار و کمتر در نظر خواهیم گرفت.

آئودی R8

آئودی R8
آئودی R8

قیمت: ۱۶۹۹۰۰ دلار


اگر یک سوپرکار پایه واقعی وجود داشته باشد آن آئودی R8 خواهد بود. پیشرانه ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی لامبورگینی در بطن این خودرو قرار داشته و نسخه پایه آن خروجی ۵۶۲ اسب بخاری دارد. R8 سواری روزمره ساده‌ای داشته اما در پیست نیز از چسبندگی زیادی برخوردار است و پیشرانه نیز باعث ایجاد شتاب و سرعت چشمگیری می‌شود. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت R8 نیز تنها ۳.۴ ثانیه است. تکمیل کننده نقاط قوت این خودرو کابین مینیمالیست اما لوکس است. طراحی ظاهری را نیز با یک کلمه می‌توان تعریف کرد: نمادین.

 

آکورا NSX

آکورا NSX
آکورا NSX

قیمت: ۱۵۷۵۰۰ دلار

جدیدترین نسخه از این خودرو فرایند توسعه و تولید زیادی را پشت سر گذاشته است؛ اما این خودرو دارای ماهیتی پیشرفته و پرفورمنسی قابل‌توجه است. زیر پوست NSX پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربو و سه واحد الکتریکی با قدرت کل ۵۷۳ اسبی قرار گرفته است. این خودرو در خط مستقیم سریع‌تر از R8 بوده و اگرچه شخصیت خاص برخی رقبا را ندارد اما لپ تایم‌های سریعی را به ثبت خواهد رساند. این خودرو نیز همانند R8 محصولی چهار چرخ محرک است. تنها جایی که NSX نسبت به رقبا لنگ می‌زند کیفیت ساخت است.

نیسان GT-R

نیسان GT-R
نیسان GT-R

قیمت: ۱۱۳۵۴۰ دلار

ین گزینه کمی با شک و تردید همراه بود زیرا نیسان GT-R از نظر فنی یک GT است تا یک سوپرکار اما خب پرفورمنس آن باعث شده گودزیلا همواره با احترام یاد شود. شاید سن این خودرو بالا باشد اما همچنان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری توئین توربوی GT-R قدرت ۶۰۰ اسبی داشته و باعث ثبت شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲.۷ ثانیه‌ای می‌شود. حتی در نسخه پایه هم قدرت ۶۵۶ اسبی در دسترس است. با قیمت ۱۱۳۵۴۰ دلاری، GT-R نه تنها یک سوپرکار پایه است بلکه معامله‌ای مناسب نسبت به مبلغ پرداختی محسوب می‌شود.

 

مک لارن ۵۷۰S

مک لارن ۵۷۰S
مک لارن ۵۷۰S

قیمت: ۱۹۲۵۰۰ دلار

مک لارن ۵۷۰S اسلحه‌ای مخوف در جاده و پیست بوده و به اندازه ظاهر خود خشن است. بالاتر از همه این‌ها قیمت مناسب خودرو است. نیروبخش ۵۷۰S پیشرانه ۸ سیلندر ۳.۸ لیتری توئین توربو با قدرت ۵۶۲ اسب بخار است. این خودرو برخلاف سوپرکارهای بالایی دیفرانسیل عقب بوده و نقطه‌ضعفش هم در رانندگی‌های روزمره است که به پای R8 یا NSX نمی‌رسد. ۵۷۰S از نظر فنی رقیب پورشه ۹۱۱ بوده اما پرفورمنس آن در قلمروی سوپرکارهای مشهور قرار می‌گیرد.

لوتوس اوورا GT

لوتوس اوورا GT
لوتوس اوورا GT

قیمت: ۹۶۹۵۰ دلار

لوتوس در بازار آمریکا حضور چندانی ندارد اما اوورا GT هنوز هم با قیمت زیر ۱۰۰ هزار دلار قابل خریداری است. یکی از دلایل قیمت پایین‌تر این خودرو به پیشرانه آن مربوط می‌شود که از نوع ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری ساخت تویوتا بوده و قدرت ۴۱۶ اسبی تولید می‌کند. این پیشرانه با یک گیربکس ۶ سرعته دستی همکاری می‌کند. اگرچه اوورا GT قیمت پایین‌تری دارد اما برای رانندگان با تجربه ساخته شده و هندلینگ آن زبانزد است. اوورا GT تجهیزات زیادی ندارد اما برای پیست محصولی ایده آل محسوب می‌شود.

 

شورولت کوروت استینگری C8

شورولت کوروت استینگری C8
شورولت کوروت استینگری C8

 قیمت: ۵۸۹۰۰ دلار

بحث‌های زیادی درباره اینکه کوروت یک سوپرکار است یا خیر وجود داشته اما خب حالا که از طراحی پیشرانه وسط استفاده کرده می‌توانیم آن را در دسته سوپرکارهای پایه قرار دهیم. در میانه این خودرو پیشرانه ۸ سیلندر تنفس طبیعی با قدرت ۴۹۰ اسب بخار قرار دارد. شورولت می‌گوید کوروت C8 در عرض ۲.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد اما خب در برخی تست‌ها شتاب بهتری را نیز بر جای گذاشته است. کوروت در جاده و پیست عملکرد خود را ثابت کرده است. همه این‌ها در حالی است که نسخه‌های پرفورمنس این خودرو معرفی نشده‌اند.

مرسدس-ای ام جی GT

مرسدس-ای ام جی GT
مرسدس-ای ام جی GT

قیمت: ۱۱۵۹۰۰ دلار

AMG GT از صفر ساخته شده و جانشین مدل مشهور SLS می‌باشد. زیر کاپوت این خودرو پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربوی دست‌ساز با قدرت ۴۶۹ اسب بخار قرار دارد که در نسخه GT C به ۵۵۰ اسب بخار می‌رسد. مدل GT C هنوز هم قیمت زیر ۲۰۰ هزار دلاری داشته اما بهتر است نگاهی به مدل GT R با قدرت ۵۷۷ اسب بخار و قیمت ۱۶۲۹۰۰ دلار بیندازید. البته همه‌چیز به پیشرانه مربوط نمی‌شود زیرا این خودرو رکورد برجسته ۷ دقیقه و ۴.۶۳ ثانیه را در نوربرگ رینگ بر جای گذاشته است. اگرچه AMG GT رقیب پورشه ۹۱۱ است اما محصولی خشن است که احساسات را برمی‌انگیزد.

 

پورشه ۹۱۱ توربو کد ۹۹۲

پورشه ۹۱۱ توربو کد ۹۹۲
پورشه ۹۱۱ توربو کد ۹۹۲

قیمت: ۲۰۳۵۰۰ دلار

بی‌شک این گزینه بحث‌های زیادی را به وجود خواهد آورد اما شکی وجود ندارد که ۹۱۱ توربو باید یکی از خودروهای این لیست باشد. پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری توئین توربوی موجود در عقب خودرو قدرت ۶۴۰ اسبی تولید کرده و چسبندگی و هندلینگ خودرو هر راننده‌ای را راضی می‌کند. کابین لوکس ۹۱۱ نیز حرفی برای گفتن نمی‌گذارد. ۹۱۱ شاید یک سوپرکار پایه باشد اما درعین‌حال یک سوپر اسپورت فوق‌العاده با رانندگی روزمره عالی است. می‌دانیم که قانون ۲۰۰ هزار دلار را شکسته‌ایم اما خب ۳۵۰۰ دلار اختلاف قیمت زیادی نیست!

استون مارتین ونتیج

استون مارتین ونتیج
استون مارتین ونتیج

قیمت: ۱۵۲۹۹۵ دلار

سوپرکارها معمولاً محصولاتی خاص، پرفورمنس و جذاب از نظر ظاهری هستند. تمامی این موارد به وفور در ونتیج دیده می‌شوند. استایل عضلانی این خودرو را پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی AMG با قدرت ۵۰۳ اسب بخار حمایت می‌کند. توازن وزنی ۵۰/۵۰ این خودرو در پیست خود را نشان می‌دهد. ونتیج در شهر نیز رفتار بسیار خوبی داشته و با طراحی زیبایش همه را مجذوب خود می‌کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط