icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با بهترین لامبورگینی های تاریخ آشنا شوید-قسمت دوم

با بهترین لامبورگینی های تاریخ آشنا شوید-قسمت دوم

comments 0 1399/3/10

دنیایی خودرو بدون نام لامبورگینی جذابیتی نخواهد داشت و کسل کننده خواهد بود. این خودروساز ایتالیایی از سال 1963 به تولید خودرو مشغول بوده است اما در همین مدت کوتاه 57 ساله تاثیر عمیقی بر این صنعت  گذاشته است.از این رو هر خودرویی که نشان گاو وحشی را پیشانی خود داشته باشد وحشی بودن و قدرتمند بودند جزویی از طبیعیتش خواهد بود.

این بخش بزرگی از رویکرد لامبورگینی را تشکیل می‌دهد؛ اما با نزدیک شدن به شش دهه طراحی و مهندسی بدون مرز، بهترین لامبورگینی‌ها کدام‌اند؟ البته انتخاب بهترین محصولات یک برند کار ساده‌ای نیست. از این گذشته، یک خودرو چگونه بهترین توصیف می‌شود؟ در مورد لامبورگینی، ما خودروهایی که بیشترین تأثیر را نه‌فقط در دنیای سوپراسپرت‌ها بلکه روی خود شرکت داشته‌اند بهترین میدانیم.

7-اسپادا

7-اسپادا

چرا مهم است؟ آخرین خودروی اسپرت موتور جلوی لامبورگینی بود

اسپادا آغاز پایان لامبورگینی‌های موتور جلوی V12 بود. این ماشین که جانشین گرند توررهای 350GT و 400GT لامبورگینی محسوب می‌شد، در کنار مدل‌های ایسلرو و جاراما به بازار عرضه گردید. پس چرا ما اسپادا را بجای ایسلرو یا جاراما انتخاب کرده‌ایم؟ چون ایسلرو فقط یک سال به بازار عرضه شد و جاراما هم مثل خودروی پرفورمنس ناشناخته‌ای از دههٔ 70 به نظر می‌رسید اما اسپادا با استایل اغواکننده با کاپوت کشیده در جلو و فرم فست‌بک عقب، گرند تورری خیره‌کننده بود.

 

6- گالاردو

6- گالاردو

چرا مهم است؟ موفق‌ترین لامبورگینی تاریخ بود

گالاردو به خاطر اینکه اولین لامبورگینی ارزان‌قیمت بود در این لیست جای نگرفته چون این شرکت قبلاً چنین خودرویی را ارائه کرده بود بلکه به این دلیل اینجا است که نخستین محصولی بود که با کمک آئودی به‌عنوان مالک لامبورگینی توسعه یافت. این به معنای کیفیت و قابلیت اطمینان بالاتری نسبت به محصولات قبلی این شرکت بود. گالاردو همچنین تا قبل از اوراکان، موفق‌ترین محصول تاریخ لامبورگینی هم محسوب می‌شود زیرا طی 10 سال بیش از 14 هزار دستگاه از آن تولید شده و به فروش رسید.

5- تراکتور L33

5- تراکتور L33

چرا مهم است؟ اولین لامبورگینی تاریخ بود

قبل از اینکه فروچیو لامبورگینی به ساخت خودروهای اسپرت روی بیاورد، تراکتور تولید می‌کرد. L33 اولین وسیاه نقلیه‌ای بود که توسط لامبورگینی تولید شد. زیر کاپوت کشیدهٔ این تراکتور یک پیشرانهٔ 3.5 لیتری شش سیلندر خطی دیزلی قرار داشت. لامبورگینی اما هنوز هم مستقل از بخش خودروسازی خود به تولید و عرضهٔ تجهیزات کشاورزی به سراسر جهان می‌پردازد.

4- LM002

4- LM002

 چرا مهم است؟ اولین شاسی‌بلند لامبورگینی بود


LM002 که با عنوان رمبو لامبو هم شناخته می‌شود، با ارتفاع زیاد از سطح زمین، برخورداری از قسمت بار، بدنهٔ اس‌یووی مانند، سامانهٔ چهارچرخ محرک و گیربکس کمکی دو سرعته، از زمان خود جلوتر بود. همین ویژگی‌ها باعث شده بود LM002 همه‌کاره‌ترین محصول تاریخ لامبورگینی باشد. در همین حال، پیشرانهٔ V12 کانتاش و گیربکس پنج سرعتهٔ دستی نیز موجب شده بود این خودرو هنوز هم شتابی مثل یک لامبورگینی داشته باشد و ظرف 7.7 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت برسد.

3- 350GT

3- 350GT

چرا مهم است؟ اولین خودروی تولیدی لامبورگینی بود


اولین خودروی تولیدی لامبورگینی مدل معروف 350GT بود که پس‌ازآنکه انزو فراری فروچیو لامبورگینی را تحقیر کرد به بازار آمد. نارضایتی فروچیو از فراری خود موجب شد نزد انزو فراری برود اما چون او اهمیتی به اعتراض فروچیو نداد، وی تصمیم گرفت خود اقدام به تولید خودرو کند که نتیجهٔ این تصمیم 350GT بود. گرند تورری کشیده و شیک با پیشرانهٔ دوازده سیلندر. هرچند این خودرو با 280 اسب بخار قدرت در حد اندازهٔ یک لامبورگینی سریع نبود اما اولین قدم قدرتمندی برای این برند محسوب می‌شد.

2- کانتاش

2- کانتاش

چرا مهم است؟ با استایل گوه‌ای شکل و درهای هیچی مانند، خودروی ساختارشکنی بود


هرچند میورا اولین سوپراسپرت واقعی لامبورگینی بود اما کانتاش با شکل گوه‌ای و زاویه‌ای، درهای قیچی مانند و عناصر بزرگ آئرودینامیکی، پیشگام سوپراسپرت‌های مدرن این شرکت محسوب می‌شد. البته کانتاش از ایرادات متعددی مثل ورود و خروج دشوار و دید رو به عقب مسدود رنج می‌برد که رانندگی با آن‌را دشوار می‌کردند اما این مدل تعیین‌کننده‌ای در تاریخ لامبورگینی بود و نقشی کلیدی در ایجاد خط‌مشی این شرکت ایفا کرد.

1- میورا

1- میورا

چرا مهم است؟ اولین سوپراسپرت واقعی لامبورگینی بود

در رتبهٔ اول این لیست واقعاً نمی‌تواند خودروی دیگری قرار گیرد. میورا بدون شک بهترین، مهم‌ترین و الهام‌بخش‌ترین محصول تاریخ لامبورگینی محسوب می‌شود. تناسبات کلی و محل پیشرانهٔ این خودرو تقریباً در همهٔ محصولات بعدی این شرکت دنبال شد. میورا خودرویی زیبا و درعین‌حال برای زمان خود سریع بود. این ماشین اولین سوپراسپرت جهان، اولین محصول موتور وسط لامبورگینی و سریع‌ترین خودروی تولیدی زمان خود محسوب می‌شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/3/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط