icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با تنها استون مارتین ولکان جاده ای دنیا آشنا شوید

با تنها استون مارتین ولکان جاده ای دنیا آشنا شوید

comments 0 1398/3/19

استون ماریتن ولکان خودروی جاده ای نیست و فقط مخصوص قدرت نمایی در پیست طراحی و تولید شده است.این هایپر اسپرت افسانه ای قطعا یکی از خاص ترین محصولاتی است که توسط کمپانی بریتانیایی استون مارتین به معرض ظهور و رسیده اما باید بدانیم که تنها 24 نسخه از ولکان تولید شده و فقط یکی از آنها مجوز دارد بصورت قانونی در خیابان های و جاده تردد نماید.برای این منظور گروه RML تغییرات گسترده را در این ولکان بوجود آورده اند تا بتواند مجوز های لازم را اخذ نماید.

نخستین تغییر که بطور کامل نمود دارد افزودن آینه های جانبی و چراغهای جلو است که نسخه DB11 به عاریت گرفته شده است. اما این‌ها فقط بخش کوچکی از اصلاحات انجام گرفته در این هایپرکار بریتانیایی هستند. ازجملهٔ دیگر تغییرات بیرونی این خودرو نیز می‌توان به استفاده از لاستیک‌های میشلن و نصب برف‌پاک‌کن‌های شیشهٔ جلو اشاره کرد.همچنین در اسپیلتر جلو کمی کوتاه تر شده تا برای استفاده جاده ای مهیا گردد. به‌منظور مطابقت با قوانین ایمنی، حتی کاپوت خودرو هم اصلاح شده درحالی‌که نصب پوشش برای چراغ‌های عقب و تعبیهٔ مکانی برای پلاک عقب نیز الزامی بوده است.

کابین خودرو نیز از این تغییرات در امان نبوده و بخش های تیز خودرو با متریال نرم پوشانده شده است بطوریکه حتی برای فرمان هم نیز یک پوشش اضافه در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، به‌منظور افزایش دید بیرون، هردو صندلی اصلاح شده‌اند. مردان RML حتی ولکان را به قفل مرکزی هم مجهز کرده‌اند.

البته مهمترین تغییرات برای تبدیل این غول پیست پیما به هیولای رام شده جهت جاده بهینه کردن پیشرانه 12 سیلندر تنفس طبیعی به منظور رعایت استاندارد زیست محیطی و آلایندگی است که این کار با نصب سیستم اگزوز جدید میسر شده است.  علاوه بر این، کلاچ خودرو کاملاً تغییر کرده و نسبت دنده‌ها نیز از نو تنظیم شده تا رانندگی روزانه با ولکان ساده‌تر شود. در همین حال، به‌منظور ارائهٔ سواری راحت‌تر، سیستم تعلیق هم نرم‌تر شده و یک سیستم مفید افزایش ارتفاع نیز روی آن نصب شده است.

با تغییرات ایجاد شده ولکان خودروی با قابلیت تردد در شهر نیز شده است اما همچنان خوی وحشی خود برای گرد و خاک کردن در پیست را حفظ کرده است.  این هایپرکار افسانه‌ای حتی در این فرم شهری همچنان خودرویی مناسب پیست است و کماکان می‌تواند در پیست‌ها آتش به پا کند زیرا هنوز هم زیر کاپوت آن یک نیروگاه 7 لیتری V12 تنفس طبیعی با 830 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتاور پنهان شده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط