icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با نسخه 30 سالگی مزدا MX-5 آشنا شوید

با نسخه 30 سالگی مزدا MX-5 آشنا شوید

comments 0 1398/5/1

سال 1989 بود که مزدا برای نخستین بار در نمایشگاه خودروی شیکاگو از رودستر هیجان انگیز MX-5  رونمایی کرد و حالا 30 سال از آن رویداد گذشته و مزدا موفق به فروش بیش از یک میلیون از این رودستر شده است. همین امر ژاپنی ها را واداشت به منظور پاس داشت این موضع در نمایشگاه خودروی شیکاگو نسخه ای ویژه از آن را مجددا رونمایی کنند.

از این نسخهٔ ویژه مجموعاً 3 هزار دستگاه برای بازارهای سراسر جهان ساخته می‌شود که تنها 550 دستگاه از آن‌ها در بازار بریتانیا عرضه خواهد شد. از این تعداد، 370 دستگاه از نوع کابریولت و 180 دستگاه از نوع RF هستند که قیمت آن‌ها به ترتیب از 28,095 پوند و 29,895 پوند آغاز می‌شود.

نسخه 30 سالگی مزدا MX-5 فقط با رنگ نارنجی مسابقه ای ،به همراه ترمزهای برمبو با کالیپرهای ترمز نارنجی‌رنگ و رینگ‌های آلومینیومی فورج‌کاری شده ارائه می‌شود.همچنین برای خاص بودن بیشتر بر روی هر خودرو پلاکی نصب خواهد شد که شماره تولید هر خودرو را نشان می دهد. در همین حال، مدل RF نیز از سقف مشکی‌رنگ برخوردار است. از سوی دیگر، در داخل نسخهٔ سی‌سالگی MX-5 هم در صندلی‌ها، داشبورد، دریچه‌های تهویه، غربیلک فرمان و دسته‌دنده، تریم نارنجی‌رنگ کار شده است. کابین این نسخه به‌صورت استاندارد به صندلی‌های ریکارو و تریم آلکانترا به همراه کارپلی و اندروید اتو نیز مجهز است.

قلب تپنده این کوچولوی تیز ،پیشرانه 2.0 لیتری اسکای اکتیو G است که قدرتی برابر با 184 اسب بخار را تولید می نماید. . این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی و دیفرانسیل لغزش محدود به سطح جاده منتقل می‌شود.

برچسب ها:

مزدامزدا MX-5
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط