icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با کانسپت هاوال در نمایشگاه خودروی شانگهای آشنا شوید

با کانسپت هاوال در نمایشگاه خودروی شانگهای آشنا شوید

comments 0 1398/2/2

ارائه خودروی های کانسپت در جریان نمایشگاه خودرویی جهان توسط ها برند های معتبر دارای هیجان خاصی است . البته باید توجه داشت تولید یک خودروی کانسپت با فناوری های نوین دارای هزینه های بسیار بالایی است و تنها خودروسازانی توانایی انجام اینچنین کارهایی دارند که علاوه بر دستیابی به فناوری مدرن و تیم مهندسی فوق العاده قوی ،دارای تجربه و سرمایه بسیاری باشند. در نمایشگاه خودروی شانگهای هم چینی با رونمایی از کانسپت های گوناگون ثایت کردند که خود را به خودروسازان برتر جهان نزدیک کرده اند. هاوال بعنوان زیر مجموعه گریت وال یکی از چینی بود که در این نمایشگاه کانسپتی جذاب و آینده نگرانه را رونمایی کرد.

کانسپت هاوال که Vision 2025 نام دارد توسط طراح سابق لندروور آقای  فیل سیمونز طراحی شده است. ظاهر این خودروی کانسپت بر روی پلت فرم هاوال H5 توسعه یافته است از این رو بطن خودرو چندان تغییر نکرده اما پنل های بدنه بطورکلی یک خودروی آینده نگرانه را به نمایش گذاشته است.

کراس اوور مفهومی هاوال نه محصولی الکتریکی است و نه محصولی خودران بلکه یک کراس اوور کاملا سنتی با نگاهی آینده نگرانه است چرا که هاوال فعلا قصد ندارد وارد بحث خودروهای برقی گردد چرا که تا کنون سرمایه یا شریک مناسبی را برای پیش برد این هدف خود مشخص نکرده است.

کانسپت Vision 2025 هاوال دارای ظاهری کاملا مینیمالیسیتی است که چراغهای باریک و جذاب در کنار درب های باز شو به سمت هم و رینگ های بزرگ و مدرن از بارزترین ویژگی های آن محسوب می گردد.

 درون کابین هم این رویه ادامه داشته و یک صفحه نمایش بسیار بزرگ در مرکز داشبورد تعبیه شده است. البته پنل پشت فرمان هم نیز بصورت کاملا دیجیتالی است و در کنسول میانی خبری از اهرم دنده نیست. ترکیب بندی صندلی ها هم بصورتی است که فضا برای چهار سرنشین وجود خواهد داشت. البته مهمترین ویژگی نمای کابین استفاده از فناوری واقعیت افزوده است که باعث می گردد اطلاعات مورد نیاز بر روی کل شیشه جلو به نمایش در آید.

هاوال همچنین بر روی این کانسپت خود از سیستم تشخیص چهره استفاده نموده تا امنیت خودرو را بالا ببرد. همچنین آینه های جانبی حذف شده است و به جای آن دوربین های نصب شده که تصاویر جانبی را بروی صفحه نمایش در دید رس راننده قرار می دهد.

هاوال اطلاعاتی  را در خصوص پیشرانه ای خودرو منتشر نکرده است از این رو شاید این خودرو قرار است در آینده بصورت یک پلاگین هیبرید ظهور کند و یا شاید هاوال قصد دارد با یک پیشرانه تمام الکتریکی همه را سوپرایز نماید.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/2/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط