icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با گرانقیمت ترین خودروهای تاریخ آشنا شوید

با گرانقیمت ترین خودروهای تاریخ آشنا شوید

comments 0 1397/12/25

بوگاتی در خلال نمایشگاه خودروی ژنو 2019 از یک سوپر اسپرت خاص با نام لاویتور نویر رونمایی کرد. این خودروی خاص و جذاب با قیمتی نزدیک به 18.7 میلیون دلار گرانقیمت ترین خودروی تاریخ بشریت محسوب می گردد. اما خودروهای بسیاری نظیر مرسدس بنز و حتی برداران همین لاویتور بودند که با قیمت های به مراتب ارزان تر  در تاریخ نام خود را در زمره گرانقیمت ها ثبت نموده اند. از همین رو قصد داریم در این مقاله به گرانقیمت ترین خودروهای تاریخ بپردازیم.

10-فراری سرجیو پینین فارینا

فراری

قیمت:3 میلیون دلار

این اسب سرکش مارنلو یکی از زیباترین خودروهای موجود در این لیست است که با قیمت 3 میلیون دلار بفروش رسید.فراری تنها 6 نسخه از این سوپر اسپرت را در سال 2019 تولید نمود و به دست مشتریان رساند.سرجیو پینین فارینا بر اساس فراری 458 توسعه داده شده بود از همین رو پیشرانه 4.8 لیتری 8 سیلندر 562 اسب بخار تامین کننده نیروی این هایپر کار خاص بود.

9-استون مارتین والکری

9-استون مارتین والکری

قیمت :3.2 میلیون دلار

استون مارتین در نمایشگاه خودروی ژنو 2019 از هایپر کار هیبریدی والکری رونمایی کرد .البته هنوز این خودرو بر روی خطوط تولید نرفته متشریان زیادی دارد. این برند بریتانیایی هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده است اما با توجه به پیشنهاد های موجود مشخص است قیمت این خودرو در حدود 2.6 میلیون دلار تا 3.9 میلیون دلار خواهد . از همین رو انتظار می رود منطقی ترین قیمت برای این سوپر اسپرت در حدود 3.3 میلیون دلار باشد.قلب تپنده والکری پیشرانه 6.5 لیتری با بیشنه قدرت 1160 اسب بخار و حداکثر گشتاور 900 نیوتن متر است. این اعداد و ارقام به ما می گوید که هایپر کار جدید استون مارتین می تواند به حداکثر سرعت 321 کیلومتر دست یابد. استون مارتین تنها 150 نمونه از آن را خواهد ساخت.

8-بوگاتی شیرون

8-بوگاتی شیرون

قیمت:3.3 میلیون دلار

بوگاتی شیرون بعنوان برادر بزرگتر لاویتور با قیمت 3.3 میلیون دلار یکی دیگر از گرانقیمت ترین خودوهای تاریخ برشمرده می شود.از نظر فنی این دو عضو خانواده بوگاتی کاملا مشابه بوده و هر دو از پیشرانه 16 سیلندر بهره می بزند. البته این پیشرانه در شیرون 1479 اسب بخار قدرت تولید می کند.همچنین بدلیل استفاده از فیبرکربن در بیشتر ساختار شیرون این خودرو سبک تر از محصول جدید بوگاتی می باشد.

7-بوگاتی ویرون Vivere منصوری

7-بوگاتی ویرون Vivere منصوری

قیمت:3.4 میلیون دلار*

ما این خودرو را ستاره دار کردیم چرا به لحاظ فنی توسط بوگاتی تولید نشده است. به هر حال ویرون  Vivere منصوری با قیمت 3.4 میلیون دلار در زمره گرانترین خودروهای جهان قرار دارد.این هایپر کار منصوری از بدنه فیبر کربن و کابین تمام چرم بهره می برد و در زیر کاپوت آن پیشرانه 1200 اسب بخاری ویرون قرار گرفته است و می تواند به حداکثر سرعت 408 کیلومتر در ساعت دست یابد.

6- دبلیو موتور لایکان

6- دبلیو موتور لایکان

قیمت:3.4میلیون دلار

شرکت دبلیو موتور واقع در دبی در سال 2013 با رونمایی از سوپر اسپرتی با نام لایکان باعث تحسین همگان شد. جای تعجب ندارد این سوپر اسپرت با چراغ های تیتانیومی LED همراه با 15 قطعه الماس و همچنین تعبیه نمایگشر هولگرافی در کابین خودرو یکی از گرانقیمت ترین خودروهای تاریخ محسوب گردد.نیرو دهنده این سوپر اسپرت اماراتی پیشرانه 6 سیلندر 780 اسب بخاری است.

5-لامبورگینی ونون

5-لامبورگینی ونون

قیمت:4.5 میلیون دلار

لامبورگینی در بین سالهای 2014 تا 2015 تنها 14 مدل از مدل ونون را تولید کرد که هر کدام بسته به کوپه یا کانورتیبل بودن دارای قیمت در حدود 4.5 میلیون دلار بودند. این سوپر اسپرت که بر اساس مدل آونتادور توسعه داده شده بود از نیروگان 6.5 لیتری W12 سیلندر با بیشنه قدرت 740 اسب بخار و حداکثر گشتاور 609 نیوتن متر بهره می برد. ونون با این مشخصات فنی تنها 2.9 ثانیه زمان نیاز داشت تا به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند. همچنین این گاو واقعا خشمگین ایتالیایی گراقیمت ترین لامبورگینی تاریخ است.

4-کوینگ زگ CCXR Trevita

4-کوینگ زگ CCXR Trevita

قیمت:4.8 میلیون دلار

کوینگ زگ در نمایشگاه خودروی ژنو از جسکو بعنوان جدیدترین محصول خود رونمایی کرد. اما این سوپر اسپرت در مقابل CCXR Trevita مدل اقتصادی محسوب می شود چرا که CCXR Trevita با پیشرانه 4.8 لیتری V8 تویین توربوی خود با قیمت 4.8 میلیون دلار بفروش رسید.این پیشرانه 1004 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می داد. کونیگ زگ تنها 3 نسخه از این هایپر کار را تولید کرد.

3-مرسدس میباخ اکسلرو

3-مرسدس میباخ اکسلرو

مانند بسیاری از نمونه های دیگر در تاریخ اکسلور یکبار در تاریخ تکرار شد. این خودرو از بر روی پلت فرم میباخ سوار شده است از همین رو پیشرانه آشنای 12 سیلندر  تویین توربو ی 690 اسب بخاری وظیفه تامین این می باخ را بر عهده داشت. قیمت این خودرو با توجه به هزینه های امروزی چیزی در حدود 10 میلیون دلار ارزیابی می شود.

2-رولز رویس Sweptai

2-رولز رویس Sweptai

قیمت:4.8 میلیون دلار

از لحاظ فنی رولز رویس Sweptai باید عنوان گرانقیمت ترین خودروی تاریخ را از آن خود کند چرا که قیمت این خودروی لوکس در حدود 12.8 میلیون دلار بود اما مشکل اینجاست که رولزرویس هیچگاه این عدد را تایید نکرد.بدین ترتیب خودروی بعدی بعنوان گرانقیمت ترین خودروی تاریخ برشمرده خواهد شد. قابل ذکر است رولز رویس چهار سال قبل از رونمایی این خودرو در سال 2017 ،این مدل را تولید کرده بود.

1-بوگاتی لاویتور نویر

1-بوگاتی لاویتور نویر

با قیمت 12.5 میلیون دلار و قیمت 18.5 میلیون دلار بعد از پرداخت مالیات، بوگاتی  لاویتور رسما گرانقیمت ترین خودروی تاریخ تا به امروز است.این محصول جدید بوگاتی با الهام از مدل تاریخی این شرکت با نام آتلانتیک طراحی شده وپیشرانه عضلانی این سوپر خودرو همان موتور 16 سیلندر 1470 اسب بخاری شیرون است. بوگاتی اعلام کرده از این خودرو تنها یک نمونه تولید خواهد شد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/12/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط