icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بررسی ارزش خرید بیسو T5

بررسی ارزش خرید بیسو T5

comments 0 1397/11/21

بررسی ارزش خرید محصولات بیسو و علی الخصوص کراس اوور بیسو T5 می تواند برای مشتریان این روزهای بازار ایران پر اهمیت باشد چرا که این خودرو به تازگی در زمره معدود خودروهای صفر کیلومتر بازار ایران قرار دارد که امید به تحویلش زیاد است چرا که سیف خودرو به تازگی خط تولید محصولات بیسو را در خطوط تولید مرتب خودرو راه اندازی کرده است.از همین رو قصد داریم در مقاله پیش رو به بررسی ارزش خرید بیسو T5 در بازار ایران بپردازیم.

آیا بیسو برند تازه کاری است؟

رشد تقاضا برای خرید کراس اوور ها قطعا انقلابی در صنعت خودرو قرن 21 محسوب می گردد. چینی ها هم که این روزها داعیه حضور در بازار های بین المللی را در سر می پروانند به سرعت این تغییر نگرش مشتریان را دریافته و مسیر خود را به سمت گسترش سبد محصولات بلند قامت خود همسو کرده اند.اما چینی ها برای موفقیت در این بازار راه و روش خود را دارند بطوریکه خودروسازان مطرح و بنام این کشور سعی می کنند با رونمایی از زیر برند های جدید سهم بیشتری از بازار بدست آورند ولی برای توسعه این محصولات جدید از تجربه سالهای متمادی شرکت مادر و البته شریک های خارجی خود بهره می برند. برند معتبر چینی بایک یکی ازهمین موارد می باشد که با ایجاد برند های متنوع در بازارهای چین و دیگر کشور ها حضور یافته است .بیسو یکی از زیر برند های این شرکت مسحوب می گردد که صرفا جهت تولید کراس اوور نسبتا لوکس تاسیس شده است. از همین رو سیف خودرو نماینده بیسو در ایران از شعار تبلیغاتی لوکس اقتصادی استفاده کرده که مضمون آن تولید خودروی با قابلیت های لاکچری بودن است که در دسترس همه قرار دارد. از این رو شاید برند های چینی نوپا باشند اما تجربه شرکت های بزرگ این کشور را در پشت سر خود می بینند. لذا نباید با بدلیل نا آشنا بودن برند ها چینی آنها را از گزینه های خرید حذف کند.برای اثبات این موضع کافی است به میزان موفقیت برند چینی لینک اندکو بعنوان زیر برند جیلی  توجه کرد که علی رغم گذشت تنها سه از تاسیس آن موفق شد رکورد فروش شرکت های خودرویی را تازه کار از آن خود کند این در حالی است که تا 3 سال پیش لینک اندکو  به گوشی کسی آشنا نبود.

آیا سرنوشت بیسو مانند برخی برند های دیگر که خیلی زود ایران را ترک کردند،خواهد شد؟

آیا سرنوشت بیسو مانند برخی برند های دیگر که خیلی زود ایران را ترک کردند،خواهد شد؟

خاطره بد حضور برخی برند های چینی که نیامده رفتند به این زودی ها از ذهن متشریان ایرانی پاک نمی شود از همین رو این ترس وجود دارد که بیسو هم تعداد اندکی به بازار عرضه شود  و نیامده برود. این انتقادی است که برخی به سیف خودرو و محصولات این شرکت وارد می نمایند و همین امر دلیل بر عدم  اعتماد به این برند عنوان می نمایند.اما باید بدانیم برند های چینی که بازار ایران را ترک کردند عموما نسخه وارداتی بودند که شرکت های نه چندان معتبر مسئول عرضه آنها در بازار ایران بود و تنها با یک دفتر اقدام به فروش خودرو نموده اند. اما سیف خودرو برای عرضه این خودرو تا کنون هزینه های بسیاری جهت تجهیز و نوسازی خطوط تولیدی صنایع تولید مرتب نموده و به نظر نمی رسد شرکتی اینچنین هزینه ای را نموده است قصد ترک بازار به این راحتی را داشته باشد. همچنین سیف خودرو که دارای تاسیسات بسیار گسترده ای در شهر کاشان است  قرار است در فاز دوم محصولات جدید بیسو را به این خط تولید اضافه نماید تا میزان ظرفیت تولیدات این برند در ایران بطور قابل توجهی افزایش یابد.قابل ذکر است با بازدیدی که از خطوط تولید فعلی این شرکت انجام شد مشخص شد که خط تولید محصولات بیسو کاملا پیشرفته و مطابق با استاندارد های جهانی است از همین رو به نظر می رسد  بیسو به این زودهای از بازار ما نخواهد رفت.

آیا سیف خودرو می تواند در صنعت خودرو موفق عمل نمایند؟

آیا سیف خودرو می تواند در صنعت خودرو موفق عمل نمایند؟

ایرادی که به سیف خودرو وارد است عدم موفقیت در عرضه محصولات برند معتبر ژاپنی سوبارو می باشد. در این خصوص باید گفت این شرکت در سالهای نه چندان دور موفق به اخذ نمایندگی انحصاری از سوبارو گردید. سوبارو یکی از معتبر ترین خودروسازان ژاپنی می باشد که از دیسپلین و نظم بالایی برخوردار است و برای اعطای نمایندگی ،تمامی شرایط وسابقه شرکت مد نظر خود را بررسی و مورد پالایش قرار می دهد و اگر کمترین شبه ای در عدم توانایی شرکت مورد نظر داشته باشد از اعطای نمایندگی خوداری خواهد نمود. از این رو سیف خودرو با اخذ نمایندگی سوباور نشان داد که از تمامی فیلتر های این برند عبور کرده و شرکتی قابل اعتماد است. اما سئوال این است که چرا سوبارو از ایران رفت. جواب این سئول بسیار سهل و آسان است چرا که سوبارو در بیشتر کشورهای جهان و علی الخصوص آمریکا دارای بازار گسترده است و نمی خواهد به خاطر بازار محدود ایران ،این بازارها را از دست بدهد لذا تحریم باعث عدم ادامه همکاری سیف خودرو با سوبارو گردید.

نکات مثبت بیسو T5

نکات مثبت بیسو T5

پس از مشخص شدن وضعیت برند بیسو و سیف خودرو به نقاط مثبت و منفی کراس اوور بیسو T5 خواهیم پرداخت اما پیش از این بهتر است کمی با این خودرو آشنا شویم.بیسو T5  دومین محصول این برند چینی است که در سال 2017 و در نمایشگاه چنگدو بصورت رسمی رونمایی شد. این کراس اوور هفت نفره از ابعاد بزرگی برخودار است تا 7 سرنشین این خودرو فضای کافی در اختیار داشته باشند.پیشرانه بیسو T5 ،موتور 1.5 لیتری توربو ایی است که 147 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می دهد و جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک وظیفه انتقال قدرت به چرخهای جلو را برعهده دارد. در ادامه به نقاط مثبت این خودرو خواهیم پرداخت:

1-      کراس اوور هفت نفره

همانطور که اشاره شد  بیسو T5 کراس اووری سه ردیفه است که فضای مناسب جهت 7 نفر را فراهم آورده است. با مقایسه ابعاد این خودرو با بسیاری از کراس اوور های موجود در بازار متوجه خواهیم شد که این خودرو دارای فضای داخلی بسیاری مناسبی است که می تواند تضمین کننده جای پای باز برای سرنشنیان باشد.

2- امکانات رفاهی بیشمار

 خودروهای چینی به داشتن آپشن های رفاهی و ایمنی زیاد شهرت دارند اما بیسو با ارائه امکانات خاص که کمتر در این رده خودرویی قابل دست یابی است حجت را بر خریداران تمام کرده است.علاوه بر امکانات معمول نظیر صفحه نمایش لمسی ،صندلی برقی ،گرم کن صندلی ،ترمز دستی برقی،اتو هلد و غیره؛ این خودور به موادی خاص نظیر دوربین ضبط وقایع ،هشدار خروج از خط  ،دوربین 360 درجه و غیره مجهز شده است. اما یکی از ویژگی های رفاهی این خودرو باز شدن رکاب خودرو در هنگام باز شدن درب و سپس جمع شدن آن در زیر خودرو پس از بسته شدن درب خواهد بود. این امکان علاوه بر اینکه دسترسی به کابین خودرو را بسیار راحت می کند باعث می گردد که رکاب خودرو در ناهمواری ها با سطح زمین برخورد نکند.در نهایت بسیاری از امکانات این خودرو در رقبای ژاپنی و کره این با قیمت های به مراتب بالاتر یافت می شود که حضور آنها در بیسو T5 یک نکته مثبت است.

3-ایمنی قابل توجه

این روزها مالکان خودرو به ایمنی ،بیشتر از گذشته اهمیت می دهند و چینی به این موضوع نیز واقف هستند. بیسو T5 نیز بدلیل بهره بردن از امکانات ایمنی مناسب و همچنین ساختار بدنه مهندسی شده و مستحکم توانست 5 ستاره ایمنی را از موسسه C-NCAP دریافت نماید. از مهمترین امکانات ایمنی خودرو باید به 6 کیسه هوا ، ترمزهای ضد قفل (ABS)، سیستم توزیع الکترونیکی ترمز (EBD)، ترمزهای کمکی BA ،BOS ESC ،TCS ،HAS، ترمز توقف (پارک) به‌صورت دستی یا الکترونیکی (EPB)، سیستم توقف خودرو در سر بالایی اشاره کرد.

4-ظاهر منحصر بفرد

از مهمترین ایرداتی که به محصولات چینی وارد می شود ،کپی برداری از خودروهای مطرح جهان است . اما بیسو دارای زبان طراحی منحصر به خود بهره می برد .از این رو محصولات این شرکت دارا وجه اشراک های بسیار هستند لذا با دید یک بیسو سریعا به برند آن پی خواهید برد. در حقیقت مهندسان این شرکت سعی می کنند که برای محصولات  بیسو یک هویت خاص خود را بوجود آورند

5-جعبه دنده پیشرفته

باید گفت تقریبا تمامی خودرو های چینی  موجود در ایران یا به جعبه دنده CVT مجهز شده اند  که صدای زیاد آن در داخل کابین چندان جذاب نیست و یا از جعبه دنده های نه چندان جدید بهره می برد که بدلیل تعداد کم ضریب دنده ،کمی تاخیر و ضربه در هنگام تعویض دنده باعث آزردگی می گردد.اما خودروهای بروز دنیا سعی می کنند از جعبه دنده های 8 سرعته به بالا استفاده نمایند و بیسو T5 هم به جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک مجهز شده است. از همین رو این چینی را باید از معدود چینی هایی محسوب کرد که به نسل جدید جعبه دنده ها مجهز شده که علاوه بر نرمی در تعویض دنده باعث افزایش راندمان پیشرانه خودرو می گردد.

6-کابین لوکس و مدرن

کابین خودرو بعنوان بیشترین نقطه تماس سرنشنیان با خودرو بسیار حائز اهمیت است و چینی ها مدتهاست  به مهم پی برده اند. کابین این خودرو  نیز کاملا بر اساس خودروهای روز دنیا شکل داده شده است . از همین رو بدون شک با ورود به کابین این خودرو احساس خوبی را دریافت خواهیم کرد چرا که همه چیز دارای ارگونومی خاصی است و از شلوغ کاری بی مورد نیز پرهیز شده است.تریم دو رنگ کابین ،فرمان D کات و پنل پشت فرمان مجهز به صفحه نمایش رنگی  از جذابیت های کابین این خودرو محسوب می گردد. همچنین کلیه صندلی  و روی دربی ها از جنس چرم است هر چند برخی نقاط جلو داشبورد از جنس سخت استفاده شده که برای این کراس اوور اقتصادی چندان عجیب نیست.

7-مصرف سوخت مقرون به صرفه

این روزها اولیت اول تمامی خودروسازان جهان کاهش مصرف سوخت و به تناسب آن کاهش آلاینده های می باشد از همین رو حجم موتور ها به شدت کاهش یافته و سیستم توربو جایگزین حجم از دست رفته شده است.بیسو T5 هم از همین رویه تبعیت کرده است و به موتور کم حجم اما توربو دار 1.5 لیتری سود می برد.

نکات منفی بیسو T5

نکات منفی بیسو T5

بیسو T5 نیز مانند تمامی خودروهای دنیا دارای نقاطی ضعفی نیز می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

1-نسبت وزن به قدرت پایین

پیشرانه 1.5 لیتری بیسو T5 از قدرت و گشتاوری مناسبی برخوردار است اما بدنه بزرگ و به تناسب آن وزن زیاد باعث شده که این میزان قدرت برای این کراس اوور نسبتا بزرگ چندان کافی به نظر نرسد. البته قطعا این خودرو مالکش را در هیچ مکانی و یا موقعیتی تنها نخواهد گذاشت اما به هر صورت این خودرو به منظور رانندگی هیجانی و پرشتاب طراحی نشده و مهندسان بیسو تصمیم گرفته اند که مصرف سوخت کمتر دارای اولیت بیشتری است.

2-نبود سیستم چهار چرخ متحرک

وقتی صحبت از یک کراس اوور هفت نفره به میان می آید مشتریان انتظار سیستم چهار چرخ متحرک را خواهند داشت اما چینی ها برای کاهش بهای تمام شده تاکنون علاقه ای زیادی به این موضع نشان نداده اند و ترجیح می دهند محصولاتشان دارای قیمت رقابتی باشد تا دارای سیستم چهار چرخ متحرک.البته فسلفه چینی ها از تولید اینگونه کراس اوور ،ارائه یک خودروی خانوادگی با قیمت مناسب ،مصرف سوخت کم و استهلاک پایین می باشد . اما سیستم چهار چرخ متحرک تمامی موارد فوق را نقص می کند چرا که هم منجر به افزایش مصرف سوخت می گردد،هم بهای تمام شده را افزایش می دهد و در نهایت هم از استهلاک بالایی برخودار است.

3-تعداد کم نمایندگی

شرکت سیف خودرو در ابتدای کار خود است و قطعا تعداد نمایندگی های ارائه دهنده خدمات پس از فروش این شرکت به حد نرمال نرسیده است. از این روشاید برای مشتریان شهرهای دور بیسو T5 کمی ایجاد مشکل نماید. اما سیف خودرو با در اختیار گرفته شبکه خدمات پس از فروش مرتب خودرو سعی کرده در ابتدای راه این نقیصه را تا حدودی بر طرف نماید و همچنین به سرعت در حال افزایش تعداد نمایندگی های خود می باشد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/11/21
بیسو

بیسو

خودرو بیسو T5

 • طراحی و زیبایی6
 • مصرف سوخت6
 • راحتی سرنشین6
 • امکانات و قابلیت ها7
 • ارزش خرید7

امتیاز کل

6

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی بیسو , بیسو T5 , مدل 1398

امتیاز کاربران به :خودرو بیسو , بیسو T5 , مدل 1398

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی بیسو , بیسو T5 , مدل 1398

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده بیسو
کشور تولید کننده چین
نام و مدل خودرو بیسو T5
نمایندگی فروش در ایران سیف خودرو

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه شاسی بلند
کلاس اتومبیل کراس اور
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4715*1930*1788
فاصله دو محور 2760
وزن 1660
تعداد فضای سرنشینان 7 نفر
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 215/60 R17
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 215/60 R17

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1500 توربو
نوع موتور توربو-اینتر کولر
تعداد سیلندرها 4
تعداد سوپاپ ها 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی
محل قرار گیری موتور جلو
سیستم سوخت رسانی
ظرفیت باک 58
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 215
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 150

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده اتوماتیک
تعداد دنده (جلو) 8 دنده
محور محرک جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو
تعلیق عقب
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز مجهز به ABS+EBD
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسک خنک شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسک خنک شونده

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه)
مصرف سوخت شهری
مصرف سوخت جاده ایی
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 8.7 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 5
استاندارد ایمنی 5 ستاره ایمنی از CNCAP
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 8 عدد
سیستم های پایداری و کمک راننده سیستم پایداری الکترونیکی خودرو EPS،سیستم کمک در سربالایی ،سیستم هشدار خروج از خط ،سیستم رادار جانبی با قابلیت پوشش نقاط کور
سیستم های امنیتی و حفاظتی قفل مرکزی با ریموت کنترل/ورود بدون کلیذ
سیستم فرمان و هدایت پذیری فرمان برقی تلسکوپی
نوع غربیلک کنترل های سیستم صوتی بر روی فرمان
سیستمهای تهویه مطبوع اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری دارای 7 بلندگو
سیستمهای مولتی مدیا نمایشگر 9 اینچی+دوربین 360 درجه
سیستم صندلیهای جلو 6 جهت برقی
سیستم صندلیهای عقب دستی
سیستم آیینه ها تاشونده برقی
سیستم شیشه ها برقی
سیستم های سقف سانروف پاناروما
سیستم روشنایی جلو چراغ هایهالوژنی ب همراه LED روز تاب
سیستم روشنایی عقب LED نواری
سنسورهای پیش فعال دوربین و سنسور عقب ،سنسور پارک جلو
سیستم های کمک رانندگی سیستم کمکی حرکت در سربالایی،اتو هلد،
سایر تجهیزات سیسنک مجزا برای سرنشنیان ردیف سوم ،قفل کودک برای صندلی عقب ،کی لیس

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 3 سال یا 100 هزار کیلومتر
مطالب مرتبط