icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بررسی عملکرد مالی 3 ماهه تسلا در سال 2020

بررسی عملکرد مالی 3 ماهه تسلا در سال 2020

comments 0 1399/2/15

تسلا به عنوان یکی از موفق ترین خودروسازان جهان عملکرد مالی خود را در سه ماهه نخست سال 2020 اعلام کرد . درآمد 5.985  میلیاردی و سود 16 میلیون دلاری نشان از موفقیت این شرکت علی رغم شیوع ویروس کرونا دارد.

به این ترتیب تسلا نهمین ماه پیاپی به سوددهی رسیده و این علیرغم وضعیت آشفته‌ای است که به خاطر شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است؛ اما فاکتورهای کلیدی موفقیت تسلا در سه‌ماهه اول امسال بهبود حاشیه سود عملیاتی و کاهش هزینه‌ها می‌باشد.

به‌طور ویژه تسلا 13 درصد از هزینه‌های عملیاتی خود در مقایسه با مدت مشابه سال 2019 کاسته است. این خودروساز همچنین از مشوق‌های دولتی بیشتری استفاده کرده است. علاوه بر این حاشیه سود ناخالص تسلا در سه‌ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد 25.5 درصدی داشته است.

با توجه به وضعیت کنونی جهان جای تعجبی ندارد که درآمد 5.985 میلیارد دلاری تسلا افت 19 درصدی نسبت به درآمد 7.38 میلیارد دلاری به دست آمده در سه‌ماهه پایانی سال پیش نشان داده باشد. البته درآمد این خودروساز در بازه زمانی یاد شده 32 درصد بیشتر از درامد 4.5 میلیارد دلاری به دست آمده در سه‌ماهه اول سال 2019 می‌باشد.

آنچه به رشد تسلا در سال جاری کمک کرده راه‌اندازی کامل گیگا فاکتوری در شانگهای است. این همچنین اولین سه‌ماهه کاملی است که تسلا تولید و عرضه مدل Y را آغاز کرده است. ایلان ماسک پیش‌بینی می‌کند تسلا مدل Y پرفروش‌تر از همه‌ی خودروهای مدل 3، مدل S و مدل X ظاهر شود.

البته همه‌چیز گل‌وبلبل نیست. چندین ایالت آمریکا قوانین قرنطینه را تا چند هفته دیگر تمدید کرده‌اند و بنابراین مقرهای تسلا در پالو آلتو کالیفرنیا و کارخانه اصلی آن در فرمونت باید از این دستور پیروی کنند.

برچسب ها:

تسلا
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/2/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط