icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بررسی فولکس واگن اطلس : شاسی بلند خوش استایل آلمانی

بررسی فولکس واگن اطلس : شاسی بلند خوش استایل آلمانی

comments 0 1396/8/23

هنگامی که به یک مهمانی مجلل و خاصی دعوت می شوید سعی کنید از اتومبیل خوش استایل و بزرگی استفاده کنید تا بیشتر موردتوجه قرار گیرید. فولکس واگن نیز با شاسی بلند جدید اطلس چنین خودرویی را به مشتریان خود ارائه می دهد. شاسی بلندی با زبان طراحی سایر مدل ها که در ابعاد بزرگ به فروش می رسد. اطلس را باید یک SUV کامل دانست که فولکس برای خانواده های پرجمعیت در نظر گرفته و باید آن را همچنین فول سایز نیز به حساب آورد. شاسی بلندهای فول سایز یکی از ویژگی های بارز آنها حجم بالا داخلی بوده که اجازه می دهد سرنشین بیشتری در آن جای گیرد. همچنین فضای باری بزرگی داشته که برای خریدی مفصل می توانند خودروهای ایده آلی باشند. اطلس از سه ردیف صندلی بهره می برد که بیشتر آن را شبیه به اتوبوس ساخته تا شاسی بلند. اما اگر فرزندان متعددی دارید قطعا اطلس گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این مدل در کنار فضای داخلی بزرگ، طراحی به روز جذابی داشته که نظر هر فردی را می تواند به خود جلب کند. هنگامی که شما با اطلس رو به رو می شوید هیبت و بزرگی آن بسیار چشمگیر و قابل توجه است.

مشخصات

البته در مقایسه با مدل های رقیب این خودرو طراحی جذاب و بزرگی دارد. آنچه که از فولکس واگن اطلس 2018 پیش بینی می شد در این مدل صورت گرفته است. فولکس پیشرانه شش سیلندر SEL را در کنار سیستم چهار چرخ محرک 4Motion بهره گرفته تا عملکرد بالایی از این مدل مشاهده شود. براساس بررسی که صورت گرفت، اطلس یک خودرو نرم و راحت است که رانندگی لذت بخشی را برای افراد رقم خواهد زد. همچنین پیشرانه پرتوانی به کار گرفته شده تا در کنار ابعاد بزرگ بتواند در هر خیابان و جاده ای غرشی کرده و پرتوان باشد. موتور 3.6 لیتری قدرت 276 اسب بخاری را فراهم می آورد که با وزن بالا می تواند به آسانی قدرت قابل توجهی را به اطلس 2018 ببخشد. داشتن انتظارات بسیار در بخش پیشرانه از اطلس امر بسیاری نیست زیرا این محصول به آسانی می تواند عملکرد بالایی داشته و با وجود چندین سرنشین به آسانی به سوی هر مکانی که بخواهید حرکت کند. مدل موردبحث می تواند در 7.0 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت برسد و نسبت به برخی رقبا عملکرد بهتری را در 0 تا 100 از خود نشان دهد. فولکس سعی کرده ویژگی هایی را به کار گیرد تا شاسی بلند فول سایز آن در کنار رقبا حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد.

براساس بررسی صورت گرفت موضوع قدرت در اطلس یک پاشنه آشیل است و نمی توان آن را از این خودرو جدا دانست. با پیشرانه 235 اسب بخاری در مدل پایه می توان این خودرو را با قیمت ایده آلی خریداری کرد و نیازی به پرداخت هزینه های بسیار نیست. این موتور از نوع توربو بوده اگرچه نسبت به تریم رده بالاتر اطلس قدرت کمتری را تولید می کند. اطلس یک خودرو کاملا خانوادگی محسوب شده که می توان انتظارات بسیاری را برای سفرهای خارج جاده ای با خانواده از آن داشت. با سیستم حرکتی 4Motion چهار چرخ محرک در کنار پیشرانه پرتوان اطلس در شرایط جاده ای نامطلوب می توان شاهد عملکرد آف-رود قابل توجه این محصول بزرگ فولکس واگن بود. با پیشرانه های مختلف VR6 در نوع 2.5 و 3.0 لیتری توربو در حالت اسپرت می توان قدرتی بین 300 تا 400 اسب بخاری را مشاهده کرد.

تجربه رانندگی

احساسی که در هنگام رانندگی با نسل جدید اطلس می توان داشت قدرت فراوان آن در جاده ها است. این شاسی بلند همانند طراحی پهن پیکر خود، قدرت بالایی در حرکت داشته و می توان انتظار داشت جولانی در جاده ها به پا کند. البته به دلیل وزن بالا ممکن است کمی سرعت بسیار بالایی نداشته باشد اما خوشبختانه وجود پیشرانه قدرتمند موجب شده که بتوان این محصول شرکت فولکس واگن را یک شاسی بلند مطلوب و شایسته در مقایسه با رقبایش دانست. رفتن تعطیلات با چنین خودرو بزرگ و پرتوانی قطعا لذت بخش است. زیرا از یک سو ظرفیت سرنشین 7 نفره می تواند موجب شود که افراد بسیاری را به سفری خارج از شهر برد و در سوی دیگر پیشرانه پرتوان این ظرفیت را به خوبی تحمل می کند و هیچ نقصی را نمی توان در سفرهای طولانی شاهد بود. البته هدف فولکس واگن نیز طراحی مدلی بوده که بتواند پرتوان و قابل توجه باشد و برای چنین اهدافی نیز توسعه پیدا کرده است.

سیستم تعلیق آن مطلوب بوده و برای شرایط خارج جاده ای مناسب است، بنابراین نباید سیستم تعلیق به کار گرفته شده را برای چنین مدلی نامناسب دانست. فولکس واگن همیشه سعی می کند ویژگی های فنی خوبی را روی محصولات خود پیاده سازی کنید. بنابراین اگر بخواهیم انتظارات بسیاری از اطلس به عنوان یک SUV بلندقامت داشته باشیم، امر بیهوده ای نیست.

ویژگی های کلیدی:

فولکس واگن این شاسی بلند خود را در تریم های مختلفی عرضه می دارد که باید SE، LE و چندی دیگر پرداخت. پیشرانه پرتوانی که فولکس برای محصولش درنظر گرفته آن را به یک شاسی بلند فول سایز تما عیاری تبدیل کرده که سخت است ایرادی گرفت و آن را یک شاسی بلند نامطلوب دانست.

در قسمت نتیجه گیری باید بیان داشت فولکس واگن تمام تلاش خود را کرده تا اطلس شاسی بلندی قابل توجه باشد و بتواند عملکرد بزرگی از خود نشان دهد. بنابراین تمامی ویژگی هایی که روی این مدل به کار گرفته شده ناشی از طرحی مهندسی شده استعدادهای فولکس واگن بوده است.

 

 

  • قیمت پایه 43 هزار دلاری
  • قیمت رده بالا 49 هزار دلاری
  • شاسی بلند چهار درب دو چرخ عقب محرک موتور 7 سرنشین
  • گیربکس هشت سرعته اتوماتیک
  • پیشرانه 3.6 لیتری 276 اسب بخاری شش سیلندر
  • 0 تا 100 کمتر از 7.9 ثانیه

ابعاد 198*78*70 اینچی

user-img

نویسنده :

مهتاب جهاندار

comments 0 1396/8/23


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط