icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بررسی وضعیت قطعات و نگهداری برلیانس h330

بررسی وضعیت قطعات و نگهداری برلیانس h330

comments 1 1398/4/29

رپرتاژ-مسئله تأمین قطعات و نگهداری برلیانس h330 یک فاکتور مهم در خرید آن محسوب می‌شود و شما می‌توانید از این موضوع برای بررسی خودرو استفاده کنید. طبیعتاً نگهداری از یک خودرو نیاز به استفاده از مواد مصرفی و مواد غیر مصرفی دارد. این یعنی شما هم باید هزینه تعویض روغن و سرویس سالانه خودرو را در نظر بگیرید و هم به تعویض برخی از قطعات مانند چراغ‌ها توجه کنید. به همین دلیل خرید برلیانس h330 تحت تأثیر بررسی‌های شما قرار می‌گیرد.

 اگر از مسئله قیمت برلیانس h330 چشم‌پوشی کنیم، موارد مهم دیگر مانند خرید قطعات تزئینی و همچنین تأمین لوازم مصرفی برای خودرو برای شما در اولویت قرار می‌گیرد.

هزینه‌های نگهداری برلیانس h330 شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه‌های نگهداری برلیانس h330 شامل چه مواردی می‌شود؟

به طور کلی اگر شما بخواهید فرایند خرید برلیانس h330 را انجام دهید، نحوه تأمین لوازم مصرفی و همچنین نحوه تأمین لوازم غیر مصرفی در انتخاب شما تأثیر گذار است. این خودروی برلیانس توسط شرکت پارس خودرو تولید می‌شود و خودروها در ایران مونتاژ می‌شوند. به همین دلیل شما مشکل خاصی برای تأمین قطعات و لوازم مصرفی خودرو ندارید. از طرف دیگر قطعات کارکرده این خودرو هم در وب سایت‌هایی مانند سایت دیوار وجود دارد که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. اما به طور کلی، در جریان خرید و فروش برلیانس h330 به موارد زیر توجه کنید:

تأمین لوازم مصرفی برای برلیانس

تأمین لوازم مصرفی برای برلیانس

 به نظر شما یک خودرو چه موارد مصرفی دارد؟ مصرف بنزین؟ مصرف روغن موتور؟ مصرف روغن گیربکس؟ مصرف لاستیک؟ مصرف فیلتر روغن؟ بله همه این موارد در کنار یکدیگر هزینه و قیمت نگهداری برلیانس h330 را شامل می‌شوند. حالا با ما همراه باشید تا هر کدام از این موارد را جداگانه بررسی کنید:

  • مصرف سوخت گزارش شده به عنوان مصرف ترکیبی این خودرو در حدود 6.7 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این آمار نشان می‌دهد که مصرف سوخت خودرو بالا نیست و هزینه چندانی از این لحاظ نمی‌پردازید.
  • روغن گیربکس برلیانس  اچ ۳۳۰ باید هر ۴۰ هزار کیلومتر یکبار تعویض شود.
  • برای روغن گیربکس دستی این خودرو شما باید بعد از ۳۰ هزار کیلومتر اقدام کنید.
  • برای تعویض روغن ترمز برلیانس شما می‌توانید تا ۴۰ هزار کیلومتر صبر کنید.
  • تعویض روغن موتور برلیانس در شهر تهران باید هر 7 هزار کیلومتر یک بار و در شهرستان‌ها هر ۱۰ هزار کیلومتری یکبار انجام گیرد.

با توجه به موارد ذکر شده، شما گزینه‌های مختلفی برای هر کدام از این هزینه‌ها در اختیار دارید. به عنوان مثال در جریان تعویض روغن گیربکس از ۶۰ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان باید در نظر بگیرید که با توجه به برند روغن گیربکس با یکدیگر متفاوت هستند. این در حالی است که برای روغن موتور هزینه‌هایی مانند ۱۶۰ هزار تومان، و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است. در جریان تعویض فیلتر روغن هم شما با قیمت‌هایی همچون ۵۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان مواجه هستید که مدل‌های مختلف آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

بررسی وضعیت بازار از لحاظ مصرفی نشان می‌دهد که شما با پرداخت قیمت برلیانس h330 عملاً هزینه زیادی برای نگهداری آن نمی‌پردازید و می‌توانید برای مدت زمان زیادی از این خودرو با هزینه پایین نگهداری کنید. البته نباید از مسئله قیمت لاستیک این خودروها چشم‌پوشی کنید که قیمت‌هایی مانند ۱۲۰ هزار تومان برای هر حلقه لاستیک تا ۶۰۰ هزار تومان برای هر لاستیک گذاشته شده است. این قیمت‌ها مربوط به برندهای مختلف مانند لاستیک بارز، لاستیک بریجستون، لاستیک میشلن و لاستیک گودیر هستند.

تأمین لوازم غیر مصرفی و تزئینی برای برلیانس h330

تأمین لوازم غیر مصرفی و تزئینی برای برلیانس h330

بخش دوم و هزینه‌های نگهداری برلیانس h330 شامل قطعات یدکی و قطعات تزئینی می‌شوند. لوازم غیر مصرفی شامل تجهیزاتی می‌شود که شما در صورت نگهداری مناسب از خودرو، نیازی نیست که چندان نگران آنها باشید. مواردی مانند کلید آینه برقی با قیمت حدود ۵۰ هزار تومان، شیشه درب جلو 60 هزار تومان، براکت زیرین سینی در حدود ۲۰۰ هزار تومان، مجموعه لنت ترمز در حدود ۲۰۰ هزار تومان، مجموعه چراغ دنده عقب در حدود ۲۰۰ هزار تومان و مجموعه رادیاتور در حدود ۵۰۰ هزار تومان هستند.

البته به این موارد باید پوسته سپر عقب در حدود ۵۰۰ هزار تومان، باک بنزین در حدود ۷۰۰ هزار تومان، سپر جلو در حدود ۷۰۰ هزار تومان، چراغ‌های عقب و چراغ‌های جلو در حدود ۸۰۰ هزار تومان و مجموعه صفحه کیلومتر شمار در حدود ۸۰۰ هزار تومان اضافه شود. با این تفاسیر خرید برلیانسh330 هزینه بسیار بالایی روی دست شما نمی‌گذارد و نسبت به بسیاری از خودروهای خارجی دیگر در بازار ایران هزینه نگهداری پایینی دارد.

منبع:ویرلن

برچسب ها:

برلیانس
user-img

نویسنده :

رپرتاژ

comments 1 1398/4/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

سید رضا 1398/4/30
3:30:33

۱۸ماهه برلیانس ۲۳۰ دارم سواری وهندلینگ بسیار خوبی داره و موتور طوری طراحی شده که کولر روشن وخاموش باعث افت قدرت موتور نمیشه مصرف سوخت پایینی داره و ایمنی بالایی داره در کل با توجه به قیمتش ومقایسه با خودروهای تو این رنج رضایت بخشه.

مطالب مرتبط