icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بزرگترین گردهمایی تاریخ فورد موستانگ برگزار شد

بزرگترین گردهمایی تاریخ فورد موستانگ برگزار شد

comments 0 1398/6/25

فورد بعنوان یکی از نمادین ترین خودروهای تاریخ بشریت شناخته می شود و طرفداران بسیاری در سطح دنیا دارد. اما این روزها در اروپا رکورد جدیدی شکتسه شد که طی آن بزرگتری گردهمایی موستانگ سوار ها در  در محل تأسیسات آزمایشگاه فورد در بلژیک برگزار گردید. در این مراسم تاریخ ساز تعداد 1326 دستگاه فورد موستانگ حضور به هم رساندند.

به منظور ثبت رسمی این رکورد خودروها باید به‌صورت کاروانی منظم در کنار هم قرار گرفته و فاصله‌ی بین هر خودرو بیش از 20 متر نباشد. رکورد قبلی گردهمایی مالکان موستانگ سال 2017 و در مکزیک برگزار شده بود که در آنجا 960 دستگاه موستانگ کنار هم قرار گرفته بودند.

در اتفاق جالب یک جنگنده P51 موستانگ نیز حضور داشت. البته این هواپیما با اجازه فورد از این نام افسانه ای استفاده کرده است.

شاید قرار گرفتن نام موستانگ و بلژیک در کنار هم کمی جالب‌توجه باشد زیرا بیشترین میزان فروش این خودرو در اروپا به همین کشور تعلق داشته است. در نیمه‌ی اول سال جاری میلادی تعداد 5500 دستگاه موستانگ در اروپا به فروش رفته که افزایش 3.7 درصدی را نسبت به نیمه اول سال پیش نشان می‌دهد. همچنین تأسیسات فورد در بلژیک همان‌جایی است که استانداردهای اروپایی محصولات این شرکت تائید می‌شود. این کارخانه مساحت 3.22 کیلومترمربعی داشته و دارای پیست تست 80 کیلومتری می‌باشد.

فورد در حال حاضر موستانگ را در 20 کشور اروپایی شامل اتریش، بلژیک، بریتانیا، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسپانیا، رومانی، سوئد و سوئیس عرضه می‌کند.

قیمت پایه‌ی موستانگ 2.3 اکوبوست در بریتانیا برابر با 37685 پوند بوده درحالی‌که بهای مدل GT هشت سیلندر و بولیت به ترتیب برابر با 42810 و 48210 پوند می‌باشد.

برچسب ها:

فورد
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/6/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط