icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بلند قامتان قلدر،معرفی قدرتمندترین شاسی بلند های جهان

بلند قامتان قلدر،معرفی قدرتمندترین شاسی بلند های جهان

comments 0 1399/3/5

در گذشته نه چندان دور پرفورمنس بالا در کنار سرعت و شتاب هیجان انگیز مختص خودروهای اسپرت دو نفره و سوپر اسپرت ها بود اما با گذشته زمان مشتریان خواستار خودروهایی بودند که ظرفیت آنها بیشتر از دو نفر باشد و همچنان پرفورمنس بالایی داشته باشد.همین امر موجب گردید که امروزه شاسی بلند هایی پا به عرضه بگذارند که قدرت آنها فراتر از 600 اسب بخار بوده و پرفورمنسی در حد سوپر اسپرت ها ارائه می دهند.

تعدادی از این شاسی‌بلندها حتی از سه ردیف صندلی برخوردارند که این یعنی می‌توان با هفت سرنشین به شتاب 4 ثانیه‌ای و سرعتی بیش از 250 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرد؛ اما قوی‌ترین شاسی‌بلندهای حال حاضر بازار کدامند؟ در این مطلب می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم. لازم بذکر است که این مطلب فقط به شاسی‌بلندهای بنزینی اختصاص دارد و مدل‌های الکتریکی در نظر گرفته نشده‌اند.

10- مازراتی لوانته تروفئو

10- مازراتی لوانته تروفئو

قدرت: 590 اسب بخار

شاید عجیب بنظر برسد که ضعیف‌ترین شاسی‌بلند این جمع 590 اسب بخار قدرت دارد اما در دنیای شاسی‌بلندهای پرفورمنس، این عددی معمول و عادی محسوب می‌شود. این قدرت توسط پیشرانه‌ای 3.8 لیتری V8 توئین توربو تولید می‌شود که توسط فراری ساخته شده است.

 

9- آئودی RS Q8

9- آئودی RS Q8

قدرت: 600 اسب بخار

قوی‌ترین نسخهٔ پرچمدار شاسی‌بلندهای آئودی یعنی RS Q8 دومین خودروی ضعیف این لیست محسوب می‌شود. در سینهٔ این ماشین نیروگاه 4 لیتری V8 توئین توربوی آشنای گروه فولکس‌واگن قرار گرفته که بسیاری از برندهای این گروه مثل پورشه، لامبورگینی و بنتلی هم از آن استفاده می‌کنند اما در اینجا به سیستم هیبریدی خفیف هم مجهز است.

8- مرسدس GLE63 S AMG

8- مرسدس GLE63 S AMG

قدرت: 612 اسب بخار


پرچمدار خانوادهٔ مرسدس بنز GLE از همان پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربویی استفاده می‌کند که در سینهٔ طیف گسترده‌ای از محصولات مرسدس-آام‌گ مثل سدان‌های E63 و S63 و همینطور سوپراسپرت AMG GT هم قرار دارد. این موتور در GLE63 از سیستم هیبریدی خفیف EQ Boost هم برخوردار است.

7- مرسدس GLS63 S AMG

7- مرسدس GLS63 S AMG

قدرت: 612 اسب بخار

برادر بزرگ‌تر GLE63 S یعنی GLS63 S هم از همان پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو استفاده می‌کند که در اینجا هم دقیقاً همان 612 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند و بنابراین از لحاظ قدرت باهم برابر هستند اما بخاطر احترام به بزرگ‌تر، GLS63 S را یک رتبه بالاتر قرار داده‌ایم!

6- آلپینا XB7

6- آلپینا XB7

قدرت: 620 اسب بخار


آلپینا XB7 جدیدترین عضو این جمع محسوب می‌شود. این خودرو که به نوعی نقش مدل X7 M را در خانوادهٔ ب‌ام‌و X7 بازی می‌کند، به همان موتور 4.4 لیتری V8 توئین توربوی آشنای ب‌ام‌و مجهز است اما مهندسین آلپینا خروجی این موتور را به 620 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتاور رسانده‌اند.

5- ب‌ام‌و X5 M کامپتیشن

5- ب‌ام‌و X5 M کامپتیشن

قدرت: 625 اسب بخار

ب‌ام‌و X5 M کامپتیشن هم از همان قلب 4.4 لیتری V8 توئین توربو استفاده می‌کند که در سینهٔ آلپینا قرار دارد اما در اینجا 5 اسب بخار قدرت بیشتری دارد. البته این موتور 50 نیوتن متر گشتاور کمتری نسبت به XB7 تولید می‌کند. ب‌ام‌و X6 M هم از همین موتور با همین قدرت استفاده می‌کند اما چون اساساً نسخهٔ کوپهٔ X5 محسوب می‌شود آن‌را در این لیست لحاظ نکرده‌ایم.

4- بنتلی بنتایگا اسپید

4- بنتلی بنتایگا اسپید

قدرت: 635 اسب بخار

بنتلی بنتایگا اسپید علاوه بر اینکه تنها شاسی‌بلند دوازده سیلندر این لیست محسوب می‌شود، گران‌ترین عضو این جمع بوده و بیشترین گشتاور را هم دارد. در سینهٔ این ماشین نیروگاه 6 لیتری W12 توئین توربوی ساخت گروه فولکس‌واگن قرار گرفته که در مدل‌های کانتیننتال و فلاینگ اسپار هم استفاده می‌شود.

3- لامبورگینی اوروس

3- لامبورگینی اوروس

قدرت: 650 اسب بخار

لامبورگینی اوروس را می‌توان یک سوپراسپرت قدبلند دانست زیرا با اینکه از لحاظ قدرت سومین خودروی این لیست است اما بیشترین شتاب را دارد و زودتر از همه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. اوروس از همان پیشرانهٔ 4 لیتری V8 آئودی RS Q8 استفاده می‌کند.

2- پورشه کاین توربو S

2- پورشه کاین توربو S

قدرت: 680 اسب بخار


پورشه کاین توربو S تنها خودرویی در این لیست است که از قوای محرکهٔ هیبریدی استفاده می‌کند. این سیستم از یک پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو به همراه یک موتور الکتریکی تشکیل شده است که مجموعاً 580 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

1- جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک

1- جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک

قدرت: 707 اسب بخار


جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک رسماً قوی‌ترین شاسی‌بلند تولیدی حال حاضر دنیا محسوب می‌شود؛ اما این ماشین نه‌تنها بیشترین قدرت را دارد بلکه ارزان‌ترین شاسی‌بلند لیست ما هم محسوب می‌شود و درحالیکه همهٔ خودروهای این لیست قیمتی شش‌رقمی دارند، قیمت پایهٔ ترک‌هاوک از کمتر از 90 هزار دلار آغاز می‌شود. 707 اسب بخار قدرت این خرس گریزلی توسط موتور 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ هلکت تولید می‌شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/3/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط