icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بنتلی بنتایگا بنگالا معرفی شد،هیولایی ترسناک اما لوکس

بنتلی بنتایگا بنگالا معرفی شد،هیولایی ترسناک اما لوکس

comments 0 1398/2/29

بنتلی سال گذشته میلادی از اولین شاسی بلند خود با نام بنتایگا رونمایی کرد تا عملا وارد این بخش پر سود بازار شود. اما حالا این برند بریتانیایی از نسخه عیجب و غریب بنتایگا با نام بنگالا رونمایی کرده که ظاهری شبیه به یک خودروی زرهی دارد تا یک خودرو خیابانی .

این شاسی بلند جدید که بنگالا (Bengala) نام دارد با همکاری استودیو طراحی اسپانیایی Bengala Automotive Design SL   و بروی پلت فرم شاسی بلند بنتایگا توسعه یافته است.  استودیو طراحی بنگالا درزمینه‌ی طراحی خودروهای منحصربه‌فرد و پیشرفته تخصص دارد و ازجمله آثار قبلی این استودیو می‌توان به فراری F12 نسخه‌ی فیبرکربن و مدل‌های سفارشی رولزرویس اشاره کرد.

مشصخا ظاهر زرهی گونه این شاسی بلند که حکایت از ذات آفرودی آن دارد بیش از هر چیزی جلب توجه می کند.در نمای جلو خودروی با سپری خاص و کاملا تهاجمی روبرو هستیم که با زبان طراحی ظریف بنتلی تفاوت عمده ای دارد.اما همچنان چراغهای گرد جلوی خودرو به ما یادآوری می کند که با یک بنتلی روبرو هستیم.استفاده از نوار های LED نوارنی در روی سپر و روی سقف نشانه ای دیگری از آفرود بودن بنگالا دارد. در نهایت باید گفت نمای جلو خودرو کاملا آفرودی و تا حدودی به تانک رضوانی نزدیک است.

از آنجایی که رینگ و لاستیک جنگی بکار گرفته شده در این زیر این هیولای بنتلی با بدنه خودرو همخوانی داشته باشد بچه گلگیر های بر روی قوس چرخها تعبیه شده تا لاستیک ها بیش از حد از بدنه بیرون نزند.در بخش عقب خودرو چراغهای بناتیگای اصلی هنوز حفظ شده است  اما تغییرات قابل ملاحضه به منظور هارمونی با دیگر بخش های خودرو رخ داده است.

در بخش فنی هم سیستم تعلیق خودرو علاوه بر ارتفاع بیشتر کاملا برای یک رانندگی خشن بیرون از جاده ای تغییر کرده است.همچنین این شرکت به استفاده سخاوتمندانه از فیبر کربن در پروژه های خود مشهور است و به نظر می رسد که به منظور کاهش وزن این بنتایگا زرهی از فیبر کربن در جای جای خودرو استفاده شده باشد.

کمپانی بنگالا عنوان نموده که برای شرکت در مسابقات رالی فرود با یکی از قهرمانان اسپانیایی همکاری خواهد کرد. همچنین این شرکت در وب سایت رسمی خود هدف از این پروژه ترکیب امکانات لوکس با ظاهر خشن و عملکرد فوق‌العاده عنوان نموده است.

 

طبق اعلام شرکت یاد شده تنها 15 دستگاه از این شاسی بلند خشن اما لوکس تولید خواهد شد که هر نسخه مطابق با میل مالکش شخصی سازی خواهد شد.  بنتلی هنوز قیمت این مدل سفارشی را اعلام نکرده؛ اما پیش‌بینی می‌شود قیمتی حدود ۲۰۰ هزار دلار داشته باشد. هم‌اکنون نسخه‌های هشت سیلندر خورجینی بنتایگا با قیمتی بیش از ۲۰۰ هزار دلار فروخته می‌شوند و قیمت نسخه‌ی پایه هم تقریبا ۱۶۵ هزار دلار است. بنابراین، برای این محصول لوکس و آف‌رود با امکانات سفارشی، ۲۰۰ هزار دلار ارزان‌ترین قیمت خواهد بود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/2/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط