icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بنتلی و رونمایی از کنتیننتال GT3

بنتلی و رونمایی از کنتیننتال GT3

comments 0 1396/8/20

شرکت بنتلی به عنوان یکی از کمپانی های مطرح تولیدکننده خودروهای لوکس به تازگی از مدل جدید خودرو مسابقه ای Continental GT3 رونمایی کرد. مدلی که در عین اسپرت بودن، لوکس نیز به نظر می رسد و با طراحی چشمگیر خود یک هیولا پریمیومی محسوب می شود.

این خودرو در حقیقت نسل جدید مدل‌های Continental GT بوده که رقیب بزرگی برای دیگر خودروهای مسابقه ای و اسپرت به شمار می رود. بنتلی همیشه مدل های جدیدی از سری خودروهای اسپرت Continental GT را معرفی می کند و حال تصمیم گرفته یک مدل جدید را به عنوان Continental GT3 رونمایی کند.

نسل دوم Continental GT3 با همکاری M-Sport طراحی شده و در کنار آن پیشرانه 4.0 لیتری توربودوقلو هشت سیلندر با یک سیستم روغن کاری پوسته خشک به کار گرفته شد. سیستم ورودی جدید، سیستم اگزوز جدید و کنترل موتور Cosworth ECU این خودرو را کامل ساخته است.

موتور بنتلی  Continental GT3 تخمین زده شد که بتواند خروجی قدرت 550 اسب بخاری داشته و در پیست مسابقه پرقدرت باشد. قدرت به چهار چرخ منتقل شده و با وجود ساختار فیبرکربنی و گیربکس شش سرعته دستی باید انتظار عملکرد بالایی را داشت. همچنین یک سیستم دیفرانسیل لغزش محدود نیز برای مدل تدارک دیده شده تا اکوسیستم کاملی توسط بنتلی برای Continental GT3 در نظر گرفته شود. 

متاسفانه بنتلی وزن این مدل را مشخص نکرده است اما گفته می شود  Continental GT3 بیش از 1300 کیلوگرم وزن داشته که علت عمده وزن مطلوب آن استفاده از فیبرکربن در برخی قطعات این مدل اتومبیل است. البته بیشتر خودروهای ریسینگ از قطعات فیبرکربنی بهره برده تا آیرودینامیک با کیفیتی کسب کنند و در جاده ها پرتوان باشند. سازه های آیرودینامیکی به لطف کیت بدنه اسپرت به خوبی محیا شده و باید انتظار عملکرد فوق العاده ای از این محصول بنتلی داشت. کمپانی بریتانیایی همچنین سیستم تعلیق و ترمز اسپرتی به کار گرفت تا مدل را قابل توجه سازد.

بنتلی در حال حاضر مشغول تست این خودرو بوده و می خواهد آن را برای مسابقات 24-hour race به کار گیرد. همانطور که رقبا سرسختی در این مسابقات شرکت می کنند. فروش Continental GT3 از ماه ژوئن سال 2018 آغاز می شود و قیمت گذاری آن نامشخص باقی مانده است.

user-img

نویسنده :

مهتاب جهاندار

comments 0 1396/8/20


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط