icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بوگاتی شاسی بلند می سازد

بوگاتی شاسی بلند می سازد

comments 0 1398/5/21

تولید شاسی بلند دیگر به یک امر ضروری در بین تمامی خودروسازان تبدیل شده است و بوگاتی از این مقوله مجزا نیست. از این رو اخبار و شایعاتی زیادی در خصوص نخستین بلند قامت بوگاتی به گوش می رسد .به تازگی نیز  استفان وینکلمن مدیر این شرکت اطلاعات بیشتری را در این خصوص منتشر کرده است.

او در مصاحبه ای تایید کرده که طراحی این شاسی بلند تکمیل شده است هر چند هنوز هیت مدیره اجازه رسمی در خصوص آن را صادر نکرده است.وی همچنین اشاره کرده است که باز خورد بسیار مثبتی از سوی مصرف کنندگان بالقوه بدستشان رسیده است.

زمانی که از وینکلمن درباره‌ی  این شاسی‌بلند پرسیده شده او گفته است:

طراحی تکمیل شده است. برخی مشتریان بالقوه آن را دیده و پسندیده‌اند. یک یا دو نفر از افراد مشهور در ولفسبورگ نیز از آن تعریف کرده‌اند؛ اما فعلاً بودجه و تصمیمی برای تولید آن در نظر گرفته نشده است.

در ادامه از وی پرسیده شد که چرا بوگاتی به جای این اینکه هایپر کار الکتریکی یا یک سوپر سدان را توسعه دهد به سراغ شاسی بلند ها رفته است،وینکلمن در جواب پاسخ داد؟

"تب خرید کراس اوور ها بسیار بالا رفته است .همچنین تاکنون شاهد یک کراس اوور سطح بالا با پرفرومنس عالی و اشرافی لوکس را نساخته است.البته باید به یاد داشته باشیم بدلیل فناوریی فعلی باتری ها ،تولید یک سوپر اسپرت الکتریکی بسیار زود است"

مدیر عامل بوگاتی در ادامه گفت:

 اما با این وجود تولید یک کراس اوور الکتریکی امکان پذیر است. بوگاتی با کانسپت گالیبیر در سال 2011 نشان داد که یک سدان سوپر لوکس با هویت این برند هماهنگی دارد؛ اما زمان تغییر کرده و شک دارم که یک سدان بتواند تقاضای کافی از نظر تجاری ایجاد کند. در کل ما درباره‌ی 100 خودرو در سال صحبت نمی‌کنیم بلکه به 600 تا 800 دستگاه اشاره داریم.

 

البته تولید شاسی بلند تنها خبر مهم این روزهای بوگاتی نیست  چراکه احتمال دارد این شرکت نسخه‌ای قوی‌تر از شیرون برای شکستن مرز سرعت 500 کیلومتر در ساعت را هم بسازد. وینکلمن هنوز هم اذعان داشته احتمال چنین کاری وجود دارد. البته برخی موارد همچون وجود لاستیک‌های مناسب یا سرمایه‌گذاری کافی برای رسیدن به اهداف را نیز باید در نظر گرفت.

برای نتیجه گیری در خصوص آینده بوگاتی بسیار زود است و مشخص نیست که برنامه های این هایپر ساز مطرح چه خواهد شد . از همین رو باید منتظر ماند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط