icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بی ام و سری 3 استیشن 2020 رونمایی شد،محصولی نه چندان دلچسب اما کاربردی

بی ام و سری 3 استیشن 2020 رونمایی شد،محصولی نه چندان دلچسب اما کاربردی

comments 0 1398/3/23

بی ام و پس از معرفی سری 3 جدید اینبار نسخه استیشن یا تورینگ این سدان اسپرت را معرفی کرده است. نسل اول سری 3 تورینگ حدود 32 سال پیش وارد بازار شد و مدل 2020 این خودروی کاربردی نسل ششم خود را پشت سر می گذارد.تولید این تورینگ برای بی ام و ارزش دو چندانی دارد بطوریکه از 1.7 میلیون خودرویی که در این کلاس تولید شده است 500 هزار دستگاه آن به بی ام و سری 3 تورینگ باز می گردد.

طول بدنه مدل جدید (کد G21) با ۸ سانتی‌متر افزایش در مقایسه با مدل قبلی، بزرگ‌تر شده است و به ۴.۷۱ متر می‌رسد. به‌طور مشابه عرض و ارتفاع این خودرو نیز ۲ سانتی‌متر نسبت به مدل قبلی بزرگ‌تر می‌شود. فاصله محوری نیز کشیده شده است، که بیش از ۴ سانتی‌متر در مقایسه با مدل قبلی افزایش دارد.

مشخصا در نمای جلوی خودرو تغییر نسبت نسخه سدان سری 3 مشاهده نمی گردد و همان چهره بروزرسانی شده را شاهد خواهیم بود که از بارزترین ویژگی های آن می توانیم به جلو پنجره کلیوی بزرگ و چراغ های باریک با ظاهری تهاجمی اشاره کنیم. چراغ‌های جلو LED با پهنای پرتو نور گسترده و چراغ‌های جلو LED انطباقی با نور لیزری برای حالت نور بالای بدون تابش خیره‌کننده، همراه‌با چراغ‌های مه‌شکن LED به‌صورت آپشن عرضه خواهند شد.

بی ام و سعی نموده این استیشن جدید خود را بصورت استاندارد با امکانات معینی عرضه نماید.برای مثال باربند روی سقف و پوشش آلومینیومی روز ستون های B و C  و همچنین درزگیر های آلومینیومی پنجره ها همگی بصورت استاندارد در تمامی مدلها یافت می شود.  بخش‌های جانبی در عقب با تحول همراه می‌شود؛ جایی که لبه‌های برجسته با لامپ‌های تیره LED در منطقه فوقانی و خروجی‌های اگزوز دوگانه در تمام مدل‌ها، طراحی را بیشتر جذاب می‌کنند.

در داخل سری 3 تورینگ جدید غربیلک فرمان اسپرت جدیدی دیده می‌شود درحالی‌که سرنشینان جلو فضای شانه و سرنشینان عقب فضای پای بهتری خواهند داشت. علاوه بر این، فضای سر همهٔ سرنشینان بهبود پیدا کرده و حجم صندوق بار با 5 لیتر افزایش به 500 لیتر رسیده که با خواباندن صندلی‌های عقب این عدد به 1510 لیتر افزایش پیدا می‌کند. در همین حال، فضای قسمت بار خودروی نیز 112 میلی‌متر عریض‌تر شده و درب صندوق هم از نوع اتوماتیک است.

مدل جدید بی‌ام‌و سری ۳ تورینگ به‌صورت استاندارد با قابلیت باز کردن خودکار صندوق عقب همراه است. دسترسی راحت اختیاری اجازه می‌دهد تا زبانه‌کش محفظه بار خودرو بدون دست زدن به آن باز و بسته شود. پنجره عقب کمی بزرگ‌تر از مدل کنونی است که می‌تواند جداگانه باز شود و اجازه دسترسی آسان‌تر به عقب خودرو می‌دهد. قرار دادن وسایل بزرگ و سنگین در داخل محفظه بار با افزایش ۱۱/۲ سانتی‌متری عرض آن آسان‌تر شده است، درحالی‌که ارتفاع کف محفظه بار نیز کمی پایین‌تر قرار می‌گیرد. به همین ترتیب ظرفیت محفظه بار نیز بیشتر شده است و در مجموع به ۱،۵۱۰ لیتر می‌رسد؛ البته درصورتی که صندلی‌های عقب در حالت خوابیده قرار گیرند. اگر هنوز این میزان حجم برای گذاشتن بار کافی نباشد، بی‌ام‌و یک تریلر الکتریکی نیز برای حمل لوازم اضافی سرنشینان ارائه می‌دهد.

ب‌ام‌و نسل جدید سری 3 تورینگ را با شش پیشرانهٔ بنزینی و دیزلی مختلف به بازار عرضه می‌کند. لیست موتورهای بنزینی با دو نمونهٔ بنزینی چهار سیلندر آغاز می‌شود که با 184 اسب بخار و 258 اسب بخار قدرت به ترتیب در مدل‌های 320i و 330i ارائه می‌شوند. بالاترین پیشرانهٔ بنزینی هم یک واحد شش سیلندر خطی با 374 اسب بخار قدرت است که در سینهٔ مدل M340i قرار می‌گیرد.

در بخش موتورهای دیزلی، دو نمونهٔ چهار سیلندر با 150 و 190 اسب بخار قدرت به ترتیب در مدل‌های 318d و 320d ارائه می‌شوند و بالاترین موتور دیزلی هم که از نوع شش سیلندر با 265 اسب بخار قدرت است برای مدل 330d در نظر گرفته شده است. انتقال نیرو در مدل‌های بنزینی و دیزلی چهار سیلندر به‌صورت استاندارد توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی صورت می‌گیرد اما یک نمونهٔ هشت سرعتهٔ اتوماتیک هم برای آن‌ها قابل سفارش است درحالی‌که مدل‌های شش سیلندر به‌صورت استاندارد به این گیربکس اتوماتیک مجهز هستند.

تمامی امکانات و مشخصات بی ام و سری 3 استیشن به موارد فوق باز نمی گردد چرا که باواریایی ها ادعا کرده اند این خودرو بدلیل مرکز ثقل پایین تر و توزیع مناسب 50 به 50 وزن در عقب و جلو خودرو از هندلینگ بهتری برخوردار است و نسبت به قبل  اسپرت تر شده است.همچنین  استحکام بدنه خودرو حدود 25 درصد افزایش یافته در حالی که با سفارش سیستم تعلیق  M  ارتفاع خودرو 10 میلیمتر کاهش خواهد یافت. همچنین سیستم تعلیق تطبیقی M با کنترل الکترونیکی کمک‌فنرها و ترمزهای M Sport با کالیپرهای چهار پیستونه در جلو نیز برای این استیشن آلمانی قابل سفارش هستند.

نسل جدید ب‌ام‌و سری 3 تورینگ در تیپ‌های Advantage، Sport Line، Luxury Line و M Sport ارائه می‌گردد. این خودرو در اروپا، ژاپن، کرهٔ جنوبی، تایوان، هنگ‌کنگ، استرالیا و نیوزلند عرضه خواهد شد و از 28 سپتامبر راهی بازار این کشورها می‌شود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط