icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بی ام و i8 جدید رقیب تسلا می شود

بی ام و i8 جدید رقیب تسلا می شود

comments 0 1398/3/2

بی ام و i8 نسل فعلی خودرویی جذاب و پلاگین هیبرید است اما اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد نسل آینده این خودرو با قوای محرکه تمام الکتریکی وارد میدان خواهد شد تا رقیب جدیدی برای تسلا باشد.

نسل فعلی این خودرو از پیشرانه‌ی 3 سیلندر 1.5 لیتری توربو، یک واحد الکتریکی و مجموعه باتری لیتیوم-یونی 11.6 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند اما وب سایت اتو کار  گزارش می دهد مدیران بی ام و بدنبال این هستند که نسل آینده i8 را قوای محرکه تمام الکتریکی روانه بازار نمایند.

جزئیاتی زیادی در این خصوص وجود ندارد اما منابع مطلع به اتو کار گفته اند بی ام و قصد دارد از تجربه خود در خصوص مسابقات فرمول E  استفاده نماید. این موضوع قابل‌درک است و احتمالاً نسل بعدی i8 به عنوان یک خودروی معنوی الهام‌بخش برای سایر محصولات الکتریکی باواریایی ها در سال‌های آینده ایفای نقش خواهد کرد.

اگر اخبار صحت داشته باشد و بی ام و قصد داشته که i8 را با قوای محرکه  الکتریکی عرضه نماید این خودرو به سیستم چهار متحرک مجهز خواهد بود. لذا احتمالا این سیستم شبیه نمونه ای باشد که پیش از این در iNEXT دیده بودیم. خودروی مورد بحث همچنین از پیشرانه‌ی الکتریکی کاملاً جدیدی که توسط ب‌ام‌و توسعه یافته استفاده خواهد کرد و باعث خواهد شد i8 به سرعت‌های بسیار بالاتری دست یابد.

بی ام و مدتهاست در حال کار بر روی فناوری باتری های جامد است اما به نظر نمی رسد که این باتری ها در نسل آینده i8 که قرار است تا سال 2023 رونمایی شود مورد استفاده قرار گیرد.در نتیجه نسل آتی این خودرو همچنان به باتری های لیتیوم یونی وابسته خواهد بود.

همانطور که اشاره شده هنوز هیچ چیز قطعی نیست حتمال دارد نسل آینده‌ی این خودرو تغییراتی داشته باشد زیرا پلتفرم کنونی i8 می‌تواند ارتقا یابد و پرفورمنس آن نیز به رده‌های بالاتری صعود کند. لذا اگر این اتفاق رخ دهد قطعا قدرت خروجی i8 جدید فراتر از 600 اسب بخار خواهد بود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/3/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط