icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تانک جدید رضوانی رونمایی شد،قویترین شاسی بلند دنیا

تانک جدید رضوانی رونمایی شد،قویترین شاسی بلند دنیا

comments 0 1398/5/22

پس از انتشار چند تیزر ،نهایتا رضوانی از تانک جدید 2020 رونمایی کرد. این خودرو که نسخه قبلی آن بر روی پلت فرم جیپ رانگلر JK توسعه یافته بود اینبار از پلت فرم نسل جدی رانگار JL سود برده است که یکی از بزرگترین تغیرات آن برشمرده می شود.البته شایان ذکر است در حالی که رانگلر جدید از قیمت 30 هزار دلاری برخوردار است قیمت نسخه پایه تانک جدید رضوانی از قیمت 155 هزار دلاری می باشد.

این نسخه پایه بصورت استاندارد از پیشرانه 3.6 لیتری V6 تنفس طبیعی 285 بخاری بهره می برد. اما امکان سفارش موتورهای 3 لیتری V6 دیزلی با 285 اسب بخار قدرت و 6.4 لیتری V8 همی با 500 اسب بخار قدرت هم برای آن وجود دارد. علاوه بر این پیشرانه‌ها، رضوانی یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربو با 285 اسب بخار قدرت را هم برای تانک ارائه می‌کند اما این موتور فقط مخصوص نمونه‌های صادراتی است.

نسخه دوم  Military Edition یا نسخه نظامی نام داردبا همان پیشرانه‌های V6 دیزلی و V8 همی 500 اسب بخاری عرضه خواهد شد . این نسخه با قیمت 295 هزار دلار به فروش می رسد.پرچمدار نسل جدید تانک رضوانی را نسخه قلدر X خواهد بود که قلب تپینده عضلانی فوق العاده ای در سینه آن قرار دارد. این نسخه به پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 چلنجر دیمن مجهز شده است اما رضوانی آن‌را ارتقاء داده و حالا 1000 اسب بخار قدرت و 1180 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. با چنین خروجی چشمگیری، رضوانی می‌گوید تانک X مدل 2020 قوی‌ترین شاسی‌بلند تولیدی دنیا محسوب می‌شود. البته این موتور برای نسخهٔ نظامی هم قابل سفارش است. قیمت پایهٔ تانک X اما از رقم گزاف 349 هزار دلار آغاز می‌شود.

علاوه بر تغییرات فنی در ظاهر خودرو هم نیز بروزرسانی هایی رخ داده تا ظاهر تانک رضوانی علاوه بر تهاجمی تر شدن نیز مردن هم به نظر برسد.تغییر ظاهری چراغ های جلو و عقب مشهود ترین تغییرات ظاهری است .  اما شاید مهم‌ترین تغییر بیرونی این خودرو تبدیل شیوهٔ باز شدن درهای آن از حالت موسوم به خودکشی به شیوهٔ معمول باشد

با ورود به کابین هم تغییرات قابل توجهی قابل مشاهده است که از جمله آنها چرم و دوخت جدید قابل سفارش خواهد بود.  در میانهٔ داشبورد تانک مدل 2020 نمایشگری 7.9 اینچی برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جای گرفته که به ویژگی‌هایی مثل کارپلی و گوگل مپ مجهز است.

به مانند نسل قبلی تانک رضوانی با آپشن های زیادی قابل سفارش است که چندان هم ارزان نیستند. از جملهٔ این آپشن‌ها می‌توان به سیستم دید در شب گرمایی به قیمت 6500 دلار، زیر پایی‌های جانبی اتوماتیک 2500 دلار، دوربین‌های جانبی 850 دلار، باک سوخت اضافی 7500 دلار، پکیج نورپردازی داخلی 2500 دلار، کابین تمام چرمی 5500 دلار و موارد دیگری همچون گرم‌کن و سردکن صندلی‌ها اشاره کرد.

در مدل جدید این خودرو نیز سقف ستاره ای هم با قیمت 6250 دلار قابل سفارش است ،آپشنی که پیش از این فقط در محصولات رولز رویس دیده بودیم.همچنین با سفارش سیستم صوتی فوکال قیمت این قدرتمند ترین شاسی بلند جهان به 400 هزار دلار خواهد رسید. به‌منظور ارتقاء توانایی‌های آفرود تانک نیز رضوانی سیستم تعلیق FOX را با قیمت 12,500 دلار برای آن ارائه می‌کند.

در خصوص نسخه نظامی این شاسی بلند قلجماق باید گفت آپشن های حفاظیتی آن بیشتر شبیه فیلم های آخر زمانی است. زره ضدگلوله، حفاظت بالستیک، لاستیک‌های پنچرروی نظامی، محافظ مواد منفجره در کف خودرو، رادیاتور زرهی، باک سوخت خودترمیم شونده، دستگیرهٔ درهای الکتریکی، چراغ گردان و چشمک‌زن، ماسک‌های گاز، جعبهٔ کمک‌های اولیه و…  از جمله تجهیزاتی است که برای حفاظت از سرنشنیان ثروتمند آن در نظر گرفته شده است.  برای این نسخه حتی سیستم محافظت در برابر پالس‌های الکترومغناطیسی (EMP) هم با قیمت 2500 دلار قابل سفارش است تا آمادگی مقابله با جنگ هسته‌ای را پیدا کند!

تانک مدل 2020 رضوانی برای نخستین بار در هفته مونتری به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد . اما تحویل آن از هفته آینده به مشتریانی که این خودرو پیش خرید کرده اند ،آغاز خواهد شد. رضوانی همچنین سفارشات خرید جدید برای تانک حتی به‌صورت فرمان راست را هم می‌پذیرد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط