icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تجربه رانندگی با محصولات لوکسژن در پیست آزادی

تجربه رانندگی با محصولات لوکسژن در پیست آزادی

comments 1 1396/12/17

حدود سه ما پیش بود که شرکتی با نام آرمان موتور کویر عرضه محصولات لوکسژن در بازار ایران را اعلام نمود. محصولات لوکسژن برای اولین بار در نمایشگاه خودروی تهران و سپس در نمایشگاه های اصفهان و بوشهر به مردم برخی از شهرهای ایران بصورت مستقیم روبرو شد. لوکسژن علی رغم اینکه  برندی گمنام بود در بازار ایران توانست در ابتدای حضور خود بدلایل مختلف از قبیل ظاهری مناسب ،امکاناتی کامل و غیره در کنار مدیریت صحیح شرکت ایرانی  به سرعت در بین مردم اسم و رسمی برای خود بدست آورد.شاید بتوان گفت از مشخصه های این برند تایوانی هوشمند بودن محصولات بواسطه تکنولوژی بکار رفته  می باشد. در طول مدت حضور محصولات این شرکت در بازار ایران ظاهر و امکانات محصولات لوکسژن بطور کامل معرفی شد اما مهمترین بخش آشنایی با یک خودروی جدید تجربه رانندگی عملی است که می تواند در نهایت تعیین کننده نظر خریداران باشد.از همین رو فرصتی دست داد تا بتوانیم در پیست آزادی پشت فرمان کلیه محصولات قابل عرضه لوکسژن نشسته و قابلیت های این برند تایوانی را به چالش بکشیم.

چه محصولاتی مورد تست قرار گرفت؟

شرکت آرمان موتورکویر قرار است درمرحله اول فروش  محصولات لوکسژن ،سدان S3 و کراس اور U6 را عرضه نماید و سپس به احتمال فراوان این لوکسژن U5 خواهد بود که به سری محصولات قابل فروش این شرکت خواهد پیوست . در انتها این لوکسژن  جذاب S5  است که به سبد محصولت قابل عرضه خواهد پیوست.البته احتمال دارد که بدلیل استقبال زیاد از سدان S5 در نمایشگاه های مختلف این خودرو زودتر از موعد به بازار عرضه خواهد شد.

با توجه به زمانی بندی انجام شده چهار خودرو فوق به منظور تست در پیست سرعت آزادی فراهم گردید تا هر خودرو بصورت مجاز دریپچ های تند ولاین سرعت این پیست مورد تست قرار بگیرد.قابل ذکر است ون M7 و شاسی بلند U7 هم در حضور داشتند اما در حال حاضر عرضه این خودرو در دستور کار آرمان موتور کویر قرار ندارد.

مشخصات فنی

مشخصات فنی

پیشرانه در نظر گرفته شده برای سدان شهری لوکسژن S3  موتوری 1.6 لیتری با بیشنه قدرت 116 اسب بخار و حداکثر گشتاور 150 نیوتن متر می باشد که کاملا توسط این شرکت طراحی و تولید شده است . همچنین این خودرو برای انتقال قدرت به چرخهای جلو به گیربکس 7 سرعته CVT ساخته شوده توسط شرکت معتبر ژاپنی جاتیکو مجهز گردیده است.

مشخصات فنی لوکسژن S3

لوکسژن U5 در سگمنت کراس اور های کوچک شهری قرار دارد و در حقیقت بر روی پلت فرم سدان لوکسژن S3 بنا شده است از همین رو باید این خودرو را با محصولاتی نظیر رنو کپچر ،پژو 2008 ،سانگ یانگ تیوولی و غیره مقایسه نمود. قلب تپنده این تایوانی اصیل یک پیشرانه 1.5 لیتری  خواهد بود که بیشته قدرت 120 اسب بخار و حداکثر گشتاور 150 نیوتن بر متر را در زیر پای راننده مهیا خواهد کرد. این میزان نیرو توسط جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک CVT  ساخت کمپانی مشهور ژاپنی "ژاتکو"فقط به چرخهای جلو منتقل می گردد.

مشخصات فنی لوکسژنU5

پیشرانه موجود برای لوکسژن U6 موتور 1.8 لیتری توربوشارژر داری است که توانایی تولید حداکثر قدرت 170 اسب بخار و بیشنه گشتاور 256 نیوتن بر متر را خواهد داشت.این موتور برای انتقال قدرت خود با یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک ساخت کمپانی مشهور آیسین ژاپن به چرخهای جلو منتقل می گردد. شاید بتوان تنها نقاط ضعف این خودرو در بخش فنی را در تک دیفراسیل بودن آن دانست.

مشخصات فنی لوکسژنU6

لوکسژن S5 به یک موتور 1.8 لیتری توربو با بیشنه قدرت 177 اسب بخار و گشتاور 256 نیوتن متر مجهز گردیده است . مشخص است که این مقدار قدرت خروجی برای این سدان 1410 کیلو گرمی کاملا مناسب و شاید  فراتر از انتظار باشد.لوکسژن برای انتقال قدرت به سراغ یکی از معتبر ترین برندهای جهان در ساخت جبعه دنده رفته است. آیسین ژاپن که این روزها زبان زد خاص و عام می باشد برای لوکسژن S5 یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک تدارک دیده است .تعویض دنده این گیربکس علاوه بر اهرم کنسول میانی توسط پدال شیفتر های پشت فرمان نیز امکان پذیر است.

مشخصات فنی لوکسژنS5

تجربه رانندگی لوکسژن U5

تجربه رانندگی لوکسژن U5
تجربه رانندگی لوکسژن U5

برای شروع تست ابتدا به سراغ کراس اور U5 رفته و این خودروی  جذاب و جوان پسند را به داخل پیست بردیم. در ابتدای مسیر پیست که از مسافت مستقیم قابل توجهی برخورداراست سعی کردیم شتاب اولیه این خودرو را بررسی نماییم.از آنجا که خودروی از یک موتور 1.5 لیتری بدون سیستم توربو در کنار جعبه دنده CVT بهره مند ،شتاب اولیه  کمی کند به نظر می رسید اما پس اندکی زمانی، خودرو خود را پیدا کرده و به راحتی به پدال گاز واکنش نشان می دهد .شاید اگر این خودرو به گیربکس غیر از CVT مجهز بود عملکرد اولیه بهتری از خود نشان می داد.پس از طی این مسیر به پیچ های تند پیست رسیدم و با سرعت خودرو به درون قوس پیچ ها هدایت کردم تا هندلینگ خودرو را مورد تست قرار دهیم. میزان هندلینگ این خودرو با توجه به سیستم EPS برای یک کراس اور اقتصادی و نستبا ارزان قیمت مناسب ارزیابی شد هر چند در برخی موارد تمایل خودرو به خارج شدن از پیچ را بصورت ملموس حس کردیم.در نهایت باید گفت لوکسژن U5 یک کراس اور شهری زیبا و خوش ظاهر است که جهت مصارف شهری و بعضا خارج شهری نیاز های مالک را به راحتی برطرف خواهد کرد اما بدلایل برخی موارد از جمله موتور نه چندان قوی نباید از آن انتظار یک کراس اور قدرتمند و پرشتاب با هندلینگ بالا را داشت. در مقابل، این خودرو با مصرف بسیار مناسب ،فضای جادار داخلی که در مقابل رقبا بسیار عالی به نظر می رسد در کنار امکانات رفاهی و تکنولوژیکی فراوان یک خودروی ایده ال برای خانواده های پر جمعیت و همچنین جوانان می باشد .

تجربه رانندگی لوکسژن U6

تجربه رانندگی لوکسژن U6

خودروی بعدی که با آن داخل پیست رفتیم کراس اور U6 بود. از همان اول مطمئن بودیم که این خودرو بواسطه مشخصات فنی قوی و ظاهر جسور خود نیاز های ما را از یک کراس اور بر آورده خواهد کرد. در مسیر مستفیم ابتدای پیست با فشردن پدال گاز ،خودرو از جا کنده می شود و سریعا شتاب دلخواه یک جوان جویا سرعت را در اختیار قرار می دهد .صدای سوت توربوی این خودرو در هنگامی که خارج از خودرو بعنوان یک نظارگر قرار دارید، این نوید را می دهد که موتور 1.8 لیتری لوکسژن U6  وارد عمل شده و در حال ایجاد قدرت بیشتر می باشد.در ابتدای کار شتاب اولیه خودر ما تحت تاثیر خود قرار داد. اما این همه سوپرایز U6 برای ما نبود چرا که هندلینگ مناسب و چسبندگی خوب خودرو در پیچ ها برای یک کراس اور نه چندان گران قیمت فوق العاده بود.در پایان باید گفت لوکسژن U6 قرار است در بازه قیمتی 140 الی 170 به بازار ایران عرضه شود  که در این رنج قیمت و در مقایسه با رقبای خود نظیر چری تیگو 7 عملکردی به مراتب بهتری را دارد و این ثابت می نماید که تایوانی ها در ارائه مصحولات خود راه چینی را در پی نگرفته و به منظور تولید خودروی با کیفیت در کنار امکانات بالا اهیمت ویژه ای قائل هستند.

تجربه رانندگی لوکسژن S3

تجربه رانندگی لوکسژن S3
تجربه رانندگی لوکسژن S3

برای تست بعدی کراس اور قدرتمند ، جذاب سدان شهری و اقتصادی S3 را برای رانندگی در پیست انتخاب کردیم. در ابتدا باید یادآور شویم که این خودرو قرار است در رنج سدان شهری به بازار عرضه شود و انتظار داشتن عملکرد فنی مناسب و بالا نظیر دو برادر بلند قامت خود تا حدودی غیر منصفانه است. با این دیگاه در ابتدای پیست پا را بطور کامل جهت شتاب گیری سریع بر روی پدل گاز می فشاریم اما موتور 1556 سی سی تنفس طبیعی در کنار جعبه دنده CVT در همان ابتدای کار مجددا یادآوری می کند که لوکسژن S3 یک خودروی خانوادگی شهری است چرا که به واسطه مشخصات فنی از شتاب اولیه مناسبی برخودار نیست اما مانند کراس اور U5 بعد ازاندک زمانی به پدال گاز واکنش مناسبی نشان می دهد. عملکرد لوکسژن S3 در پیچ های تند هم با توجه به رنج قیمیت مناسب بود اما باید جانب احتیاط را رعایت نمود چون ممکن است در صورت سهل انگاری و ورود  با سرعت به پیچ ها ،این خودرو شما را یاری نکند.در پایان باید گفت تجربه رانندگی با این خودرو مشخص نمود که سدان S3 یک سدان شهری زیبا ،جذاب با امکانات روز و پیشرفته است که می تواند نیاز های یک خانواده کم جمعیت و گاها جوانان را برآورده کند اما در سبقت ناگهانی و پیچ های تند حواستان به این مسئله باشد که هر چقدر پول بدهید آش خواهید خورد.

تجربه رانندگی لوکسژن S5

تجربه رانندگی لوکسژن S5

برای حس ختام این تست درایو به سراغ غول مرحله آخر محصولات لوکسژن رفتیم. لوکسژن S5 بعنوان قویترین و خاص ترین محصول این شرکت برای عرضه در ایران انتخاب شده است.چهره جذاب ،موتور قدرتمند ،امکانات رفاهی فراوان ،هندلینگ مناسب همه و همه باعث گردید است این خودرو مانند غول مرحله آخر بازیهای کامپیوتری همه رقبای کره ای و چینی بازار را به رقابت دعوت کند. در ابتدای مسیر پیست به واقع خودرو از جای کنده شده و شتاب فوق العاده ای ادامه مسیر خواهد داد. سیستم کمکی و حفظ تعادل لوکسژن S5 این اطمینان خاطر رابه ما داد که با هر سرعتی که نیاز داریم به داخل پیچ ها رفته و از چسبندگی و هندلینگ فوق العاده این خودرو لذت ببریم.در پایان باید گفت S5 به واقع می توانند بسیاری از خودرهای کره ای و چینی را براحتی به چالش بکشد و در اندک زمانی به انتخاب اول جوانان و خانواده ها  در رنج قیمت زیر 200 میلیون تومان تبدیل شود.

کلام پایانی

کلام پایانی

محصولات لوکسژن بواسطه توانایی فنی بالا،امکانات رفاهی قابل توجه ،تکنولوژی مدرن و فضای داخلی مناسب می تواند در آینده نزدیک به یکی از بازیگران مطرح بازار ایران تبدیل شود.همچنین با توجه به افزیش تعرفه و بالطبع آن افزایش قیمت محصولات کره ای ،خلآء بوجود آمده باعث خواهد شد که کسانی که از محصولات چینی به ستوه آمده اند گزینه مناسب جدیدی برای خرید داشته باشند که در صورت قیمت گذاری مناسب و همچنین ارائه خدمات گسترده توسط شرکت آرمان موتور کویر خریداران زیادی را به سوی خود جلب خواهد نمود.

user-img

نویسنده :

هومن زمانی

comments 1 1396/12/17


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

سپیده 1397/3/12 | 09:46:40

باتوجه به طراحی و داشتن آپشنهای خیلی زیادی که حتی توی بسیاری از برند های مطرح هم دیده نمیشه بسیار عالی هستش امیدوارم که به زودی وارد بشن قطعا استقبال میشه از این خودرو

مطالب مرتبط