icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تجربه رانندگی با پورشه ماکان فیس لیفت 2019

تجربه رانندگی با پورشه ماکان فیس لیفت 2019

comments 0 1397/10/4

پورشه برای عرضه نسخه فیس لیفت ماکان 2019 خیلی خود را به زحمت نیانداخته است چرا که تغیرات صورت گرفته بسیار محدود است. البته می توان در ظاهر این خودرو شمه های از پورشه پانامرا و 911 را مشاهده کرد.همچنین کابین این خودرو نیز کمی بازنگری شده از جمله‌ی آن‌ها می‌توان سیستم اطلاعات سرگرمی بهبود یافته اشاره کرد.

پورشه برای مدل فیس لیفت ماکان نسخه دیزلی را حذف نموده و بجای آن از پیشرانه 2.0 لیتری بنزینی بهره برده است از همین رو می توان دریافت که بازار خودروهای دیزلی به پایان راه خود نزدیک شده است.به این ترتیب در حال حاضر ارزان قیمت ترین ماکان موجود همین نسخه 2.0 لیتری توربو بنزینی خواهد بود.

پورشه ماکان 2019

این پیشرانه را پیش از این در محصولاتی گروه فولکس واگن نظیر آئودی تی تی و گلف جی تی ای و همچنین سئات آتکا مشاهده کرده بودیم.موتور فوق برای ماکان چندان هم غریبه نیست چرا در گذشته این خودرو با همین پیشرانه در بریتانیا عرضه شده بود اما مشتریان بریتانیایی بیشتر نسخه توربو دیزل ماکان را انتخاب می کردند  و این پیشرانه عملا نتوانست موفق عمل کند.

پورشه ماکان 2019

ماکان جدید حالا کاملا تغییر کرده است و علی رغم اینکه گشتاورش کمی پایین تر از نسخه دیزلی است اما وزن آن تغییری با نسخه دیزلی نداشته و به همراه ابعاد مناسب کابین و تجهیزات زیاد استاندارد ،خودرویی قابل تحسین شده است.

پورشه ماکان 2019

اما نکته نا امید کننده میزان اسب بخار پایین این خودرو بر روی کاغذ است. چرا که پورشه اعلام کرده ماکان فیس لیفت قدرتی برابر با 242 اسب بخار را در دور 5000 دور بر دقیقه تحویل خواهد داد که از این قدرت در مقایسه با نسخه‌های بکار رفته در بسیاری از محصولات گروه فولکس‌واگن گیرا نمی‌باشد. همه انتظار داشتند وقتی این پیشرانه بر روی محصولات پورشه نصب می گردد ، قدرت بیشتری  از سئات تولید کند.

پورشه ماکان 2019

البته پورشه ترجیح داده اس بجای تولید حداکثری گشتاور از این پیشرانه ،گشتاور 370 نیوتن متر را در دور پایین 1600 تحویل دهد در عین حال اینکه مصرف سوخت را به حداقل برساند. مصرف سوخت این شاسی‌بلند به‌روز شده در صد کیلومتر برابر با 8 لیتر بوده و در هر کیلومتر نیز 185 گرم دی‌اکسید کربن آزاد می‌کند که باعث می‌شود ماکان پایه روی کاغذ کاملاً رقابتی به نظر آید.

پورشه ماکان 2019

از نظر سواری هم باید گفت تجربه رانندگی در جاده کاملا بهتر از روی کاغذ است و سیستم تعلیق ارتقا یافته و فرمان به‌روز شده حس بهتری را ایجاد می کند.قلب آهنین نه چندان پرحجم این خودرو باعث نشده که ماکان محصولی کند باشد. چرا که این شاسی بلند پورشه تنها در 6.7 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر می رساند.البته استفاده از پکیج اسپورت کرونو حدود دو دهم دیگر این زمان را بهبود می بخشد.

پورشه ماکان 2019

با فشردن پدال گاز در دور های بالای 2000 با واکنش تحسین برانگیزی روبرو خواهیم شد چرا که سیستم توربو پورشه تاخیر خاصی ندارد و گیربکس 7 سرعته PDK کاملا با این پیشرانه هماهنگ است.البته شاید باید گفت که صدای اگزوز ها چندان هم برای اسپرت دوستان جذاب نباشد.

پورشه ماکان 2019

کابین ماکان با توجه بازنگری انجام شده کاملا لوکس و جذاب شده است. همچنین سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو نیز شاهد بروزرسانی هایی بوده است. فضای خوبی هم در بخش عقب و فضای بار وجود دارد. کیفیت ساخت عالی و تجهیزات استاندارد زیاد از جمله ویژگی‌های برجسته این خودرو هستند. همچنین همان موقعیت رانندگی فوق‌العاده‌ای که در ماکان 2014 وجود داشت در این خودرو نیز دیده می‌شود.

پورشه ماکان 2019

بطور کلی باید گفت بروزرسانی سطحی انجام شده باعث گردیده که ماکان 2019 جذاب تر از گذشته باشد و استفاده از پیشرانه بنزینی 2.0 لیتری توربو بجای پیشرانه دیزلی تاثیر منفی را بر روی پرفورمنس خودرو نداشته است.از این رو با توجه به عدم تغییرات بنیادین هنوز شاهد خواهیم بود که ماکان 2019 یکی از بارزترین گزینه در سطح کلاس خود است چرا که با قیمت 46344 خیلی چیز ها را بدست خواهید آورد.

برچسب ها:

پورشه
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/10/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط