icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تست تصادف سوپر اسپرت ریماک را ببینید

تست تصادف سوپر اسپرت ریماک را ببینید

comments 0 1398/6/26

امروزه استاندارد های ایمنی خودروها بسیار افزایش یافته است و عملا هیچ خودرویی نمی تواند بدون کسب این استاندارد های راهی خیابان های کشور بزرگ جهان گردد. از همین رو شرکت در تست تصادف امری اجتناب ناپذیر است اما برای کمی دردناک است چرا که چندین دستگاه خودرو برای این تست بصورت کامل منهدم خواهند شد

البته اگر این تست تصادف ها مربوط به خودروهای نه چندان گرانقیمت و اقتصادی باشد اندکی از این اندوه کم می شود اما وقتی پای یک سوپر اسپرت گرانقیمت چندین میلیون دلاری وسط باشد قطعا قلب هر خودرو دوستی بدرد خواهد آمد.ریماک سوپر اسپرت ساز مشهور کرواسی به تازگی این اندوه را تجربه کرده است.

این شرکت که توسط میت ریماک تأسیس شده با هایپرکارهای تمام الکتریکی کانسپت وان و C-Two شناخته شده است. ریماک با این خودروها توجه شرکت‌های سطح بالایی همچون پورشه، آئودی و هیوندای را جذب کرده و حتی اخیراً پورشه میزان سهام خود در ریماک را افزایش هم داده است.

همانند تمامی خودروسازان دیگر، ریماک باید هایپرکار الکتریکی خود را در تست‌های تصادف شرکت دهد تا مجوز فروش و حضور خودروی خود در معابر عمومی را به دست آورد؛ اما همان‌گونه که می‌دانید ریماک تعداد محدودی از هایپرکار خود را خواهد ساخت.

این شرکت درحالی‌که تعداد 150 دستگاه از هایپرکار C-Two را خواهد ساخت اما حدود 30 دستگاه از آن‌ها را روانه‌ی تست‌ها کرده تا از ایمنی بالای آن‌ها اطمینان حاصل کند. با قیمت حدود 2 میلیون دلاری، خودروهایی با ارزش حدود 60 میلیون دلار قربانی ایمنی بالا شده‌اند.

همان‌گونه که مشاهده می‌کنید این خودروساز از تأسیسات تست تصادف متعلق به کانتیننتال AG که جزو بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان و لاستیک سازان جهان است برای تست شاسی و دیگر قطعات استفاده کرده است.

هنوز نام نهایی ریماک C-Two انتخاب نشده اما پیشرانه‌های الکتریکی این خودرو قدرت 1888 اسب بخاری تولید کرده و باعث ایجاد شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 1.85 ثانیه‌ای می‌شوند. ظاهراً هم با خودرویی امن طرف هستیم چراکه راننده با وجود چنین پرفورمنس دیوانه کننده‌ای باید از ایمنی خودرو در پشت فرمان خیال راحتی داشته باشد!

برچسب ها:

ریماکتست تصادف
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/6/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط