icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تسلا در ایمنی از ولوو پیشی گرفت

تسلا در ایمنی از ولوو پیشی گرفت

comments 0 1397/7/18

تسلا در گذشته بابت ایمنی مدل S تبلیغات زیادی کرده بود اما در عمل این تبلیغات خیلی درست از آب در  نیامد .حالا این شرکت اعلام کرده است تسلا مدل 3 توانسته کمترین میزان جراحت وارد شده به سرنشنیان را در بین کلیه خودرو های شرکت کننده در تست شده در NHTSA را بدست آورد.این شرکت در ادامه ادعا کرده مدل 3 در کلیه موارد تست شده، 5 ستاره ایمنی را دریافت کرده است.

تست تصادف مدل 3

تسلا در این خصوص می گوید که نسخه برد بلند دیفرانسیل عقب مدل 3 در تست NHSTA شرکت کرده و نتایج نشان می دهد که کمترین میزان جراحات به سرنشنیان در تصادف از جلو ،عقب و جانب به این خودرو تعلق دارد.در حقیقت این عملکرد مطمئن تسلا در تست های مختلف به ساختار مجموعه باطری ها و مرکز ثقل پایین این خودرو باز می گردد.

تست تصادف مدل 3

خودروساز آمریکایی می گوید که نحوه طراحی فوق منجر به عدم وارد شد  قطعات فنی خودرو به داخل کابین در هنگام تصادف می گردد.همچنین ساختار کلی طراحی تسلا مدل 3 به توزیع نیروی تصادف منجر خواهد شد که درنتیجه باعث کاهش شوک به کابین خودرو خواهد شد.البته باید توجه داشت که تسلا مدل 3 هیچ  پیشرانه های سنتی در جلو خودرو ندارد تا در هنگام تصادف به داخل کابین نفوذ کند.

تست تصادف مدل 3

ملیه های جذب کننده ضربه آلومینیومی تعبیه شده در سپر خودرو نقش مهمی در ایمنی بالای این خودرو ایفا می کند.همچنین میله های فولای مستحکمی در دیگر نقاط بدنه بکار گرفته شده تا باعث جذب نیرو در تصادفات شدید گردد.قابل ذکر است به غیر ساختار مستحکم بدنه ،فرمان جمع شونده و کیسه های هوا در کاهش میزان جراحات بسیار تاثیر گذار است.

تست تصادف مدل 3

یکی از مهمترین موارد که تسلا بر آن تاکید داشته میزان کمترین فرورفتگی در بدنه خودرو و در تصافات جانبی می باشد.تسلا ادعا کرده این مهم بدلیل ستون ها و رکاب های  مستحکم است که  باعث جذب حداکثری انرژی خواهند شد.

در پایان یادآور می شویم که NHTSA به موسسه سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌ های ملی آمریکا اطلاق می گردد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/7/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط