icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تسلا مدل Y بصورت رسمی معرفی شد

تسلا مدل Y بصورت رسمی معرفی شد

comments 0 1397/12/25

تسلا پیشرو در عرضه خودروهای الکتریکی در جهات مطابق با وعده داده شده از دومین کراس اوور خود با نام مدل Y رونمایی کرد. این شبه شاسی بلند تسلا مطابق با پیش بینی ها بصورت هفت نفره عرضه خواهد شد و همانند برادر بزرگترش از شتاب زیر 5 ثانیه برخوردار است.

امروز رقابت در بین الکتریکی سازان جهان به شدت افزایش یافته و مانند گذشته تسلا تنها عرضه کننده اینگونه خودروهای پاک نیست. همین امر تسلا را واداشت تا بر حفظ برتری خود در این بازار به سراغ معرفی دومین کراس اوور خود رود. همچنین یکی از معظلات تسلا برای موفقیت هر چه بیشتر در بازارهای جهان ،قیمت نسبتا بالای شاسی بلند مدل X بود ،اما اینبار با تمهیدات چدیده شده و مشترکات زیاد تسلا مدل Y با تسلا مدل 3 ،باعث گریده بهای تمام شده دومین شاسی بلند تسلا رقابتی تر از گذشته شود.

 

 

 

تسلا مدل Y به مانند دیگر محصولات این برند آمریکایی خودرویی سریع محسوب می گردد چرا که توانایی پیمودن صفر تا 100 کیلومتر در 3.9 ثانیه دارد. همچنین این شاسی بلند برقی جدید جهان دارای  میزان پیمایش 480 کیلومتر با هر بار شارژ است.

تسلا قرار است مدل Y را در چندین نسخه مختلف عرضه نماید که نسخه پایه آن "استاندارد رنج"نام دارد و با برچسب قیمتی 39 هزار دلار روانه بازار خواهند.این مدل از سال 2021 وارد بازار خواهد شد. نسخه های بالاتر "لانگ رنج" و "AWD" نام دارد و از حداقل قیمت 51 هزار دلار برخودار هستند. علاقمندان به محصولات تسلا می توانند خوشحال باشند چرا که این دو نخسه از سال آینده وارد بازار خواهد شد.

همانطور که اشاره شده نسخه استاندارد رنج ارزان ترین مدل این کراس اوور است اما نباید فکر کنید این مدل ،خودرویی کند و کسل کننده است چرا که این نسخه پایه در 5.9 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت می رساند.میزان پیمایش این نسخه برابر با 380 کیلومتر اعلام شده است.

نسخه Long Range با یکبار شارژ کامل قادر به پیمودن بیشینه مسافت 485 کیلومتر بوده و در مدت 5.5 ثانیه از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. نسخه پرفورمنس این خودرو جذابترین مدل آن از نظر عملکردی بوده که قادر به پیمودن بیشینه مسافت 451 کیلومتر با یکبار شارژ است که برچسب قیمت آن از 60 هزار دلار به بالا برآورد شده است. نسخه دو موتوره AWD هم در بین این نسخه‌ها قرار دارد که 450 کیلومتر قابلیت پیمایش داشته و در 4.8 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر خواهد رسید. همچنین برچسب قیمت آن 51 هزار دلار برآورد شده است.

 

 

با ورود به کابین مدل Y با نمایی آشنا روبرو می شویم چرا که طراحی داخلی این کراس اوور بسیار شبیه مدل 3 و دیگر محصولات تسلا است. طراحی مینمالیستی کابین شامل یک صفحه نمایش بسیار بزرگ در میانه کابین است که تمام ارتباط کاربری راننده با خودرو شامل خواهد شد.همچنین درب های خودرو هم برخلاف مدل X بصورت گالونیک باز نمی گردد.

تسلا در خصوص پیشرانه این خودرو اطلاعاتی را منتشر نکرده است اما پیش بینی می گردد پیشرانه مدل Y نسخه ضعیف تر شده مدل X خواهد بود  

برچسب ها:

تسلا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/12/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط