icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تسلا و دردسری دوباره

تسلا و دردسری دوباره

comments 0 1398/5/28

کمپانی تسلا هر از چند گاهی با مشکلاتی خاصی روبرو می گردد که تاثیر بسیار منفی بر روند فروش این الکتریکی ساز مشهور می گذارد. هنوز از همهمه از آتش گرفتن محصولات تسلا مدت زیادی نگذشته که برخی از مشتریان این شرکت با تنظیم شکایتی ادعا کرده اند که تسلا باتری خودروهای قدیمی را به منظور پیشگیری از فراخوانی هزینه‌بر محدود کرده مواجه شده است.

رویترز گزارش داده که این شکایت روز چهارشنبه در دادگاه فدرال کالیفرنیا ثبت شده و احتمالاً شامل هزاران مالک خودروهای تسلا مدل S و X می‌شود که از باتری‌های نسل قدیمی‌تر استفاده کرده و برد آن‌ها تا 64 کیلومتر کاهش یافته است.

در این بین بسیاری مصرف کنندگان در فروم هایی نظیر تسلا موتورز کلاب ادعا کرده اند که بروزرسانی نرم افزار منجر به کاهش برد خودروهایشان شده است. برای مثال مالک یک دستگاه تسلا مدل S 85 مدل 2014 ادعا می‌کند او حدود 8 کیلووات ساعت ظرفیت باتری خودروی خود را از دست داده است ولی تسلا می گوید که این کاهش ظرفیت عادی است.

در واقع تسلا به این موضوع واقف است که کاهش ظرفیت باتری برخی از محصولاتش به خاطر بهبود طول عمر آن‌ها صورت می‌گیرد.تسلا در خصوص این موضوع  اعلام کرده است:

"تعداد کمی از مالکان محصولاتی نظیر مدل S و X متوجه کاهش کمی در برد مفید خودروهایشان شده اند. این امر که پس از بروزرسانی نرم افزار بوجود آمده است  موجب افزایش طول عمر باتری ها خواهد شد"

 

این مشکل در ماه می و پس از آتش‌سوزی و انفجار تسلا مدل S در هنگ‌کنگ آغاز شد. تسلا به زودی یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری که باعث اصلاح تنظیمات شارژ و مدیریت گرمایی محصولات خود به منظور محافظت باتری و افزایش طول عمر آن می‌شد را در نظر گرفت.

در شکایت مطروحه ادعا شده که تسلا به منظور پیشگیری از اقدامات لازم برای فراخوان خودروها به منظور تعمیر یا جایگزینی باتری‌های این خودرو چنین کاری را انجام داده است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط