icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تسلا 3 مهندسان پورشه و آئودی را شوکه کرد

تسلا 3 مهندسان پورشه و آئودی را شوکه کرد

comments 0 1398/9/20

صنعت خودروسازی جهان به شدت در رقابت شدید به سر می برد و برند های معتبر جهان مدام یکدیگر را رصد می نمایند. پیرو همین امر چند ماه پیش 2 دستگاه تسلا 3 در حال ارسال به آلمان مشاهده شد .از همان روز نخست مشخص بود که این دو دستگاه برای یک هدف و آنهم مهندسی معکوس خریداری شده است.بعد ها مشخص شد این حدس درست است و خریداران آنها پورشه و آئودی بوده اند.

بنا به گزارش Electrek، این دو برند لوکس آلمانی در حال همکاری باهم برای توسعه نسل بعدی پلتفرم الکتریکی، ورای مدل‌های جدید تایکان و e-tron GT هستند؛ اما اول اینکه آن‌ها باید با تسلا مدل 3 آشنا می‌شدند. مهندسان به زودی فهمیدند که مشکلی دارند. در این خبر آمده است:

مهندسان پورشه و آئودی باید پلتفرم پریمیوم الکتریکی PPE خود را تغییر دهند زیرا تسلا مدل 3 بهتر از آن چیزی است که فکر می‌کردند.

 

 

 

این پلتفرم در واقع چراغ سبز تولید را دو سال پیش دریافت کرده و هدف دو شرکت تولید آن در سال 2020 یا 2021 بوده است. پلتفرم مدل 3 نه تنها از نظر فنی فوق‌العاده بوده بلکه هزینه‌های تولید کمتری هم دارد. در این اخبار ادعا شده هزینه تولید اولین نسخه از پلتفرم پورشه و آئودی، 3 هزار یورو گران‌تر خواهد بود. البته پورشه ادعا می‌کند این هزینه را می‌تواند هضم کند اما ارباب حلقه‌ها چنین توانایی‌ای ندارد.
تنها راه‌حل مدنظر پیدا کردن راه‌های کم‌هزینه‌تر و درعین‌حال دست‌یابی به مزیت تکنولوژیک نسبت به رقیب آمریکایی خود می‌باشد. باتری مهم‌ترین فاکتور هزینه‌ای بوده و تسلا از این نظر جزو برترین های صنعت خودرو می‌باشد.

فعلاً ژرمن‌ها نمی‌توانند با تسلا رقابت کنند و برای این کار زمان بیشتری لازم است. به احتمال زیاد پورشه و آئودی ساخت پلتفرم PPE را به تأخیر می‌اندازند تا هزینه‌ها را کمتر کرده و آن را رقابتی‌تر نمایند. واقعاً غیر از این هم چاره‌ای نیست زیرا گفته می‌شود برنامه‌ی آئودی e-tron به خوبی پیش نرفته است. در خبرها آمده است:

e-tron به عنوان اولین خودروی الکتریکی آئودی نه تنها دیر از راه رسیده بلکه به اهداف مدنظر هم دست نیافته و هزینه‌های توسعه‌ای آن بیش از 2 میلیارد یورو بوده که بسیار بالاست. حدود 600 هزار دستگاه خودروی در نظر گرفته شده برای فروش هم‌اکنون به مثابه یک توهم است.

برای مثال قرار بود شاسی‌بلند e-tron سال پیش به دست مشتریان نگران برسد اما مشکلات نرم‌افزاری گوناگون باعث ایجاد تأخیر شد. اگرچه تسلا خودروسازی بی‌نقص نیست اما هنوز هم از نظر تکنولوژی الکتریکی سنگ محک اکثر خودروسازان محسوب می‌شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/9/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط